Jump to content

kapton traka umjesto liskun+termopasta(?)


HomeMadeAudioProject

Preporučeni Komentari

da li je neko koristio kapton traku umjesto liskuna i termo-paste, kakva su iskustva i sugestije?

.

na ovu/ovakvu traku mislim:

http://www.kupujemprodajem.com/Termalna-kapton-traka-30mm-X-40m-13981278-oglas.htm?filter_id=22388885

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije takva traka, ali je nešto slično u smislu da nema liskuna i paste

 

post-13-0-27392300-1377932124.jpg

 

Pojačalo furla 32W u A klasi na 4 oma (sada je tako uvezano) a razlika u temperaturi kućišta čipa/tranzistora i hladnjaka je veoma mala. Otkako je pojačalo pušteno u pogon (9. septembar 2013), nikada zbog ovoga nisam imao problema.  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to sa kp oglasa nije namenjeno za ono što bi ti hteo, koristi se kod reworka sitnih čipića

ono, duvaljka i druge priče.

ovo što ima štajnika jeste kapton ali laminat tj ima termoprovodni sloj zato je i zelena.

ono što tebi ne bi pasalo je fakat da uglavnom ima u tablama 30x30cm što ume da košta.

materijal je nelepljiv tako da se lako asamblira a tek kada se propisno ugreje postaje lepljiv,

to je inače samo ispod tab-a poluprovodnika, van toga je i dalje nelepljivo.

sam suvi kapton bi verovatno bio doboljan kada bi se radilo o idealno glatkim površinama što bar kad je hladnjak u pitanju, nije slučaj.

u tom smislu dodatak zelenog.

naravno, postoji da se kupi i kapton na komad za to220 i to218/247 kako zeleni tako i štraftasti

(oranž sa belim slojem)

edit: u npr birklinu su bitno jeftiniji kapton padovi nego u farnelu.

masking traka sa KP je kineska, nema veze sa 3M ili TESA.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ацо, можда би требало да питаш твог друга Олафа, чини ми се да је он користи. Видим и пасту између транзистора и траке. Ако је његово искуство позитивно, да пробамо и ми.

post-168-0-55950700-1418474189_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ацо, можда би требало да питаш твог друга Олафа, чини ми се да је он користи. Видим и пасту између транзистора и траке. Ако је његово искуство позитивно, да пробамо и ми.

.

u pravu si, još ako ima načina/sredstava da premjeri temperature kako je stein to objasnio to bi bilo najbolje i iskustvo iz prve ruke.

.

hvala vam na sadržanim odgovorima,a ako Olaf šta uradi oko mjerenja pisaću ovde pa neka ostane u temi kad je već započeta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moram izmjeniti upravo postavljen post na diyaudio.com da bi dodao taj dio pitanja :)

 

inače,Olaf je lik koji baš ima smisla za organizovati šemu na pločicu:

 

post-649-0-21767700-1418480330_thumb.jpg

 

i ovde je koristio tu traku...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pitaj ga jel cheap-chineeese ili 3M traka.

 

 

I use the Kapton film for quite some time. Was discussed here in the forum (I think still4given used it at first, but not sure). I have never made measurements, but also any bad experiences. In general, the very good thermal conductivity of Kapton is known. Mine comes from ebay, 30m long, 50mm wide for about 10 euros, labeled 3M. I am very satisfied. And much cheaper then silicon-foil.

regards Olaf

 
 
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Vredi li ovo cemu

www.kupujemprodajem.com/Termalna-traka-pad-100x100x0-5mm-13981314-oglas.htm?filter_id=6725146

 

To je debljina 0.5, moja zelenkasta je 0.13 (bar tako kaže moje digitalno kljunasto pomično merilo, da ne rečem šubler...) A sad ti meni kaži...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...