Jump to content

Philips AD12100 m8 pitanja


Dejan

Preporučeni Komentari

Ok,kao sto naslov kaze postavio bih nekoliko pitanja u vezi ovih drajvera.Pre svega ljubitelj sam sirokopojasnih drajvera,vec slusam nekoliko godina fostex 206e u BLH za 208 sigma drajver i taj zvuk mi se svidja(naravno sve dok je u pitanju jazz,klasika,mada znaju da iznenade i sa drugom vrstom muzike).Od philipsa trenutno slusam i male ad3800 m8 na OB,i fenomenalne su.Skoro sam nabasao i na ove 12ice,uzeo ih onako bez razmisljanja,i sad ostaje pitanje sta sa njima.Proverio sam ih,oba drajvera su ispravna,mada se na njima vide godine proizvodnje(ova serija je radjena 80 godina koliko sam mogao da nadjem na netu,oni su naslednici ad5200 serije,i 125xx nesecam se tacno broja).Da ne davim mnogo,voleo bih da mi neko kaze  ;) (ZenMod) sta sa njima,kakva kutija je najbolja,cuo sam da solidno rade i u b.r. od 80L. i takva velicina bi mi odgovarala za sobu.

Ok gospodo,molim da cujem vasa misljenja i jos bolje ako je neko imao,slusao iste da kaze svoje predloge pa da se polako bacim na kutijanje.

Unapred zahvalan :wub:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 13
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Postoji masa podataka za te drivere pa i originalni nacrti za philipsove kabinete.

Ali nema dovoljno podataka o TS parametrima za taj driver, vec samo minimum informacija koje u sustini nista ne znace.

.

Zbog toga sto to nije vise nov driver, za bilo koju narednu aktivnost potrebno je izmeriti TS parametre tog zvucnika.

Kao korak broj jedan. Korak broje 2 - izmeriti SPL prenosnu karakteristiku drivera.

Tek onda pristupiti razmatranju i izradi odgovarajuceg kabineta.

Ova merenja su relativno jednostavna i izvodljiva, nije nikakv rocket sciens... :)

.

Sve  drugo je nagadjanje i vodi u pograsnom smeru koji daje rezultat loseg zvuka i subjektivne mistifikacije... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok,hvala za pocetak,sto se tice T/S parametara,nasao sam nesto na big diy-i Modèle : AD12100 M8
Type : double cône, suspension petits plis, aimant ferrite
Puissance nominale : 25 W
Puissance maxi : 40 W
Bande passante : 40 – 15 kHz
Fréquence de résonance : 36 Hz
QMS : 2,763
QES : 0,558
QTS : 0,464
VAS : 193,3 l
Mms : 31,6 g
Rendement : 93 dB
Impédance : 8 Ohms
Diamètre bobine : 50 mm
Diamètre ferrite : 133 mm
Diamètre : 314,5 mm
Profondeur du HP : 151,4 mm
Ouverture Baffle : 278 mm
Volume conseillé : 80 L
Entre axe diagonal : 294 m
Poids : 3,2 kg l'unité

I mere za neke kutije koje se zovu studio 12,radjene bas za ovaj model ciji oblik i velicina mi bas odgovaraju,ali rekoh da pitam i vas gospodo mozda postoji jos neko lepo i elegantno resenje za ovaj drajver.Problem je sto fostexi dominiraju sobom i nemam mesta za jos jedne velike zvucnike,stoga trazim neko kompromisno resenje(manja kutija ali da se ne gubi na kvalitetu zvuka mnogo B) ).

Unapred hvala i pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sada sam mozda laik ali pod mala kutija mislim oko 60-70 cm visine,40 sirine i do 50 cm dubine.

 

To je cca 100 litara ako se uzme 25mm debljina zida kutije i bez drivera i ispune, nije loše za malu kutiju :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako si spreman da dodaš još malo zapremine svojoj budućoj zv.kutiji za AD12100 u časopisu Audio projekti-14 dali su nacrt za hiperboličnu bas hornu čija je fg= 20Hz.. To je takozvana leđna horna, mora da bude prislonjena zadnjom stranom uz zid a odmaknuta od bočnih zidova. U proračun horne koriste zid kao nastavak horne, slično kao kod čuvene Klipsh horne koja se međutim postavlja u ugao sobe.

Ja sam napravio ove horne i oduševljen sam zvukom koji Philips 12100 sa njima pruža ali imam utisak da nema dovoljno visokih tonova. Ne znam da li je to  posledica efikasnosti horne u niskotonskom pojasu ili ovom zvučniku treba pomoć visokotonca u svakom slučaju. 

 

post-1268-0-60735200-1417541921_thumb.jp

post-1268-0-32496500-1417541946_thumb.jp

post-1268-0-58712700-1417541970_thumb.jp

post-1268-0-62466600-1417542008_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zaotooran,hvala na predlogu,deluje stvarno mocno i vidim da u njoj philips ide veoma nisko,ali kao sto sam vec gore napisao vec imam u sobi velike horne sa fostexima,pa bi jos jedan par vec bilo previse cak i za mene,a tek mozes misliti sta bi mi zena rekla :angry::rolleyes:.Sve u svemu hvala,probacu da vidim sta jos moze da se nadje na netu ,pa ako ne bude jos nekih predloga ovde,mozda uradim nesto kao one studio 12.

Hvala jos jednom svima :D .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Verovatno si već otvarao adrese na kojima je ovakav sadržaj ali za svaki slučaj pod nazivom '' Philips Luidspreker behuizingen voor Zelfbouw-mfbfreaks'' ima nekoliko stranica za samogranju kutija sa Philipsovim zvučnicima a potiču još iz 1966godine.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao sto rekoh, "velicina" je veoma vazna, tako da nesto kao taj studio 12 je zasad najbolja opcija.'' Philips Luidspreker behuizingen voor Zelfbouw-mfbfreaks'' mi je poznat,cini mi se da sam to video na sajtu Lenco Heaven gde ima dosta diy zvucnika sa philips drajverima.

Kad budem poceo da kutijam nesto kacim slike i naravno trazim jos po neki savet(phase plug,damar,itd).......... :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...