Jump to content
D i g i t a L

Serije koje gledate

Recommended Posts

12 hours ago, shonne said:

. . . .

Veceras opet prva epizoda, mora malo da ih pohvatam, pa druga premijerno.

Gledao juče i drugu ep.

Kao i sve gde je Damon Lindelof umešao prste ( Lost, The Leftovers, pa čak i njegovi filmovi Prometheus i Star Trek - Into the Darkness ) zahteva dosta koncentracije, repeticiju, a što se tiče ove tv serije neminovno je ponovno bindžovanje po završetku sezone. :)

Samo kada se setim koliko sam puta počinjao The Leftovers i odustajao. A kada sam "ušao u šut", odgledao sam sve tri sezone u jednom dahu.

IMO - Twin Peaks i The Leftovers su TV serije koje su "obavezno štivo" za pogledati. 

Epizoda 8 iz druge sezone The Leftovers pod nazivom International Assassin je sam vrh tv serijala ikada snimljenih.

https://www.imdb.com/title/tt4550868/

Gledao juče i drugu ep.
Kao i sve gde je Damon Lindelof umešao prste ( Lost, The Leftovers, pa čak i njegovi filmovi Prometheus i Star Trek - Into the Darkness ) zahteva dosta koncentracije, repeticiju, a što se tiče ove tv serije neminovno je ponovno bindžovanje po završetku sezone.
Samo kada se setim koliko sam puta počinjao The Leftovers i odustajao. A kada sam "ušao u šut", odgledao sam sve tri sezone u jednom dahu.
IMO - Twin Peaks i The Leftovers su TV serije koje su "obavezno štivo" za pogledati. 
Epizoda 8 iz druge sezone The Leftovers pod nazivom International Assassin je sam vrh tv serijala ikada snimljenih.
https://www.imdb.com/title/tt4550868/
Nema predaha Doc... Kad sve ovo prodje, premijera The witcher je 17. Decembar

25 minutes ago, Zen Mod said:

ste pominjali Carnival Row ?

Nismo. Podbacila. Jedva 2+ na skali od 1 do 5.

Moze slobodno pass.

Btw, pricasmo danaske - pre par dana je na Netflix platformi izasla 2. sezona Midnight Dinner (Tokyo Stories) koju sam cekao kao ozeblo sunce. :)

:thumbsup:

odgledao juče prvih 5.. interesantna, mistična priča - krimi triler, zasnovana delom na istorijskim događajima, većinom na istorijskom fantazmu.. istorijske ličnosti koje se pojavljuju su još uvek pod velom tajne, ili se o njima nedovoljno zna.. to je čini nama još interesantnijom.. snimana širom bivše SFRJ, odlično snimljena u klasi velikih stranih produkcija, za kojim ne zaostaje.. moguće je da sam pristrasan, ali scenario prevazilazi HBO standard

Gotov bindz Senki 2. :coffee:

Generalni zakljucak - bolja mi je Sezona 1. 

I pored ovoga, ovaj drugi serijal je postavio jedan visi nivo u domenu  srpskih tv serija, kao i tv serijala u okruzenju, i dao domaci zadatak drugima da se pokusaju pribliziti.

Spoiler

Zamerke : 

- nepotrebno kopiranje Peaky Blinders-a u komplet scenama Jatagan Male, a cega nije bilo u prvoj sezoni i gde je taj kvart starog Bgd bio daleko originalnije prikazan.

- muzicke numere u Kaludjerovom nocnom klubu koje su sa sve crvenom zavesom plagirani Roadhouse, tj. Big Bang Bar iz Twin Peaks ( IMO - da je samo bio nekakav omaz, pa da to bude na mestu, vec je karikirano i bilo potpuno bespotrebno )

- kriminalno losa gluma na prvom mestu Gordana Kicica ( Kaludjer ) i Nikole Djuricka ( puk. Djolovic ). Odmah do njih su Bojan Navojec ( Pavelic ) i Marija Bergam ( Maja Davidovic , glavni zenski lik )

- potpuno marginalizovano Drustvo Tule koje je prakticno nosilo prvu sezonu po pitanju mistike

Ono sto je dobro :

- Dragan Bjelogrlic komplet ( jedan od autora serije, reziser, producent, vrhunski glumac )

- odlican scenario ( vodja grupe scenarista u ovoj sezoni 2 je iskusni Dordje Milosavljevic - Jagodici, Koreni, filmovi Nebeska udica, Tockovi ). Iskreno su mi nedostajali Stevan Koprivica i Danica Pajovic koji su obelezili prvu sezonu Senki kao scenaristi i po meni je to ta razlika u kvalitetu prve sezone u odnosu na drugu

- odlicna gluma epizodista : Aleksandar Stojkovic ( Prso ), Marko Gvero ( Gezim ) i Milos Samolov ( Niski )

- odlicna kamera i montaza. Kostimografija i scenografija solidni 

Preporuka za gledati, po mogustvu na ovaj nacin, tj. bindzovati.

Zahvaljujem se kolegi @D i g i t a L na munjevitom reagovanju na jedan tehnicki problem koji je momentalno resen zahvaljujuci njemu, kao i kolegi @Nesic koji je takodje pokazao dobru volju kada se problem pojavio.