Jump to content

Serije koje gledate


Preporučeni Komentari

3 hours ago, Mikorist said:

Nemamo više dobre tonce :drinking-2:

. . .

Jbga, imamo ( sto je dobro ). :)

Medjutim, ne kostaju "kikiriki" kao sto je taj "pavijan" sto ne zna mikrofon namestiti.

Msm, zabole ih . . . producente, "perace para", ostale, . . . .  zasto je to tako. 

Mi smo se usrali na svim frontovima i fakultetima po struci. Ne samo po FDU.

Realno. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 časa, Doktor reče

^

A da, Gala. Baš je oronula i "propala". 

Muzika ? Ako misliš na one delove serijala kada ide radnja iz 1974 g. paaaaaa - OK. 

To su kultne numere ex-Yu i igrano je na sigurno, tj. zicer ( Time - Za koji život . . ., Suncokret - Prvi sneg ... ). Praktično, no-brainer.

Zvučni efekti ? Ne znam šta, kada i gde je to bilo nešto spektakularno ?

Čak šta više, imam zamerku na kvalitet tona kada su dijalozi, ali to je hronična boljka naše kinematografije delom, a delom i katastrofalno loše dikcije aktera.

Mala digresija - definitivno najgori glumac po pitanju dikcije je Goran Bogdan i zaista ne znam zašto ga toliko angažuju u našim tv serijama ?

Npr, u tv seriji Močvara se može pratiti samo sa titlom za osobe sa oštećenim sluhom.

Evo ga sada ponovo i u seriji Vreme zla. Horor. :(

Msm da se prvi put pojavio u Senkama nad Balkanom 2 , ali je srećom imao epizodnu ulogu sa malom minutažom.

 

Malo je to preterano kriticki, nije to toliko lose. Nismo mi filmska velesila, nego neko ko pokusava da sa vise nego skromnim novcima nesto napravi. Ja volim sto se ovoliko snima, ima posla i za mlade glumce i naturscike, i one koji nikada nebi dobili sansu, i snimatelje, montazere, scenografe i sav taj svet koji sad moze da zivi od toga.

Svakako je daleko bolje od turskih od koji nije moglo da se zivi. A iz ovoliko posla, nesto ce se i nauciti, i pre ili kasnije doci ce do vrhunskih ostvarenja. Ove serije moraju da vrate ulozene novce, podilazi se najsirem profilu gledalaca, i gleda se da sve ostane u granicama projektovanog budzeta. Pogledajte koliko se trosi za serije u inostranstvu.

Meni je Svadba iznenadjujuce dobra, ocekivao sam dosta losije. Verujem da ce , kao i obicno, kvalitet price poceti da pada, sa tesko svarljivim krajem, ali me to nece spreciti da odgledam do kraja. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pocetak nove sezone Yellowstone me vrnuo ekranu, bar to malo

msm, odras'o sam na kaubojcima svih formata, tako da ........ al' generalno je sve kako treba da bude

no, Kelly Reilly je naprosto elementarna nepogoda

dovedose engleskinju da glumi kaubojsko dete , a ona ga ubiva na mestu samom pojavom na ekranu

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čudi me da niko do sada nije pomenuo sjajnu seriju Halt and Catch Fire:

https://en.wikipedia.org/wiki/Halt_and_Catch_Fire_(TV_series)

https://www.imdb.com/title/tt2543312/

Slučajno sam je otkrio na kanalu Nova S kojeg nisam imao u ponudi do nedavno (hvala @shonne!). Upao sam na pola epizode iz sredine neke kasnije sezone i samo par minuta gledanja mi je bilo dovoljno da se potrudim da je pronađem na torentima.

Prava serija za kompjuterske gikove i nostalgičare. Scenario, režija i gluma su savršeni, muzika i soundtrack fenomenalni.

Velika je šteta što nije imala veliku gledanost, tako da je mnogima, uključujući i mene, prošla ispod radara kada je bila aktuelna.

Tada (2014-2017) nije bila gledana a sada Wikipedia kaže:

In each subsequent season, the series grew in acclaim, and by the time it concluded, critics considered it among the greatest shows of the 2010s. In 2021, BBC Culture ranked Halt and Catch Fire the 50th-greatest TV series of the 21st century, based on a poll of 206 TV experts.

I špica je odlična, pustiti (ko ima) na velikim zvučnim kutijama i odvrnuti glasnoću:

https://www.artofthetitle.com/title/halt-and-catch-fire/

 

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...