Jump to content

Serije koje gledate


Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...
On 22.10.2021. at 19:13, shonne reče

Iznenadjuju, teraju me da cekam narednu epizodu. Vredi...

Razvlače ga kao žvaku sa meni nebitnim stvarima koje nemaju u knjizi.... knjiga je više okrenuta ka samoj nauci - značaju i razvoju matematike. Sjedinjuje matematiku i sociologiju, statistiku i psihologiju na način da može da se predvidi budućnost.

Ono što oni ovde rade je razvodnjavanje u nešto što nije original - ovo ti je kao step sok u odnosu na rukom ceđen:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, shonne said:

@Doktor ovo se ne odnosi na tebe, iskreno. .ovi drugi su mnogo neozbiljni u zadnje vreme i bilo sta da ih pitam oni...😁

Succession kakav je Doc?

Trenutno najbolja i najkvalitetnija tv serija koja je u toku. :thumbsup:

Odgledao do sada emitovane prve 4 ep. Odlično. 

U moru ispodprosečnih i prosećnih tv serijala ( uključujući i poslednju sezonu Billions ) ovo je tv serija koja staje 'ladno rame uz rame sa : The Wire, Sopranos-ima, Leftovers-ima, kao i sa Twin Peaks. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Doktor said:

Trenutno najbolja i najkvalitetnija tv serija koja je u toku. :thumbsup:

Odgledao do sada emitovane prve 4 ep. Odlično. 

U moru ispodprosečnih i prosećnih tv serijala ( uključujući i poslednju sezonu Billions ) ovo je tv serija koja staje 'ladno rame uz rame sa : The Wire, Sopranos-ima, Leftovers-ima, kao i sa Twin Peaks. 

interesantno da nisi spomenuo Breaking bad?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 hours ago, shonne said:

interesantno da nisi spomenuo Breaking bad?

Nisam. :)

Pre bih pomenuo Better Call Saul.

12 hours ago, Trotter said:

Nego, gde bi vi svrstali True Detective?

. . . 

Odličan komplet serijal. Svaka sezona ima neki svoj pečat.

Naravno, i tu se apsolutno slažem sa tobom @Trotter da je sezona 1 donela nešto sasvim novo do tada u tv industriji.

Međutim, i 2. i 3. sezona imaju neki svoj šarm, svoje kvalitete , tako da ih ne poredim, gledam svaku zasebno. 

10 hours ago, Pchelac said:

Jel gleda neko Crnu Svadbu? Ima glumackih bravura...Stimac mi je strasniji od Fredi Krugera i M.Myersa zajedno🤪

Gledam.

IMO - ono što je dobro : maska, scenografija, fotografija & kamera. Gluma je po običaju kada su naše tv serije i filmovi u pitanju ispod proseka. Napisane linije scenarista značajno doprinose tome. 

Montaža se odlično "držala" do 6 ep. kada je doživela kolaps. 

Spoiler

Sudar bolničkog vozila sa vozom

Uliks Fehmiju & Jelena Đokić - očajni, a vodeće uloge.

Slažem se za Štimca da je napravio bolju rolu od one npr. u tv seriji " Ubice moga oca ".

Koja - prežvakane fore koje idu na prvu loptu. Čovek prosto ne može da se transformiše iz uloge u ulogu, nego uvek igra kao da je nastavak " Mi nismo anđeli ".

Nego @Pchelac, kada pomenu Crnu svadbu, gleda li tv seriju Pevačica, pa Kalkanski krugovi, pa Beležnica profesora Miškovića . . . ? 

A Dug moru ( 1 i trenutno ide sezona 2 ) ?

Kao da je neko ovim našim filmskim radnicima zadao temu : Mitovi , legende i narodni običaji stare Srbije, a i šire. ;)

Ono, hajde jedna, dve serije sa tom tematikom, ali br'te 4+ tv serijala . . . mnogo je. 

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Te druge nisam, probao neke od njih, nisu mi se dopale, ali...meni je Ulix ok, ne briljira ali ok, Koja- ok, jesu vec vidjene fore ali su dobre, ne mora da kreira nesto nesto novo-meni prija...Gala i njena majka-kratka ali jebitacna epizoda. Muzika i zvucni efekti dooobri, ...slazem se, najveci problem je scenario, moglo je puno bolje. Meni sama tema - natprirodno u Srba - nije losa sama po sebi, to je samo okvir u kome moze da se nadje ili dobar ili los film.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

A da, Gala. Baš je oronula i "propala". 

Muzika ? Ako misliš na one delove serijala kada ide radnja iz 1974 g. paaaaaa - OK. 

To su kultne numere ex-Yu i igrano je na sigurno, tj. zicer ( Time - Za koji život . . ., Suncokret - Prvi sneg ... ). Praktično, no-brainer.

Zvučni efekti ? Ne znam šta, kada i gde je to bilo nešto spektakularno ?

Čak šta više, imam zamerku na kvalitet tona kada su dijalozi, ali to je hronična boljka naše kinematografije delom, a delom i katastrofalno loše dikcije aktera.

Mala digresija - definitivno najgori glumac po pitanju dikcije je Goran Bogdan i zaista ne znam zašto ga toliko angažuju u našim tv serijama ?

Npr, u tv seriji Močvara se može pratiti samo sa titlom za osobe sa oštećenim sluhom.

Evo ga sada ponovo i u seriji Vreme zla. Horor. :(

Msm da se prvi put pojavio u Senkama nad Balkanom 2 , ali je srećom imao epizodnu ulogu sa malom minutažom.

 

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...