Jump to content

Serije koje gledate


Preporučeni Komentari

12 hours ago, shonne said:

. . . .

Veceras opet prva epizoda, mora malo da ih pohvatam, pa druga premijerno.

Gledao juče i drugu ep.

Kao i sve gde je Damon Lindelof umešao prste ( Lost, The Leftovers, pa čak i njegovi filmovi Prometheus i Star Trek - Into the Darkness ) zahteva dosta koncentracije, repeticiju, a što se tiče ove tv serije neminovno je ponovno bindžovanje po završetku sezone. :)

Samo kada se setim koliko sam puta počinjao The Leftovers i odustajao. A kada sam "ušao u šut", odgledao sam sve tri sezone u jednom dahu.

IMO - Twin Peaks i The Leftovers su TV serije koje su "obavezno štivo" za pogledati. 

Epizoda 8 iz druge sezone The Leftovers pod nazivom International Assassin je sam vrh tv serijala ikada snimljenih.

https://www.imdb.com/title/tt4550868/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledao juče i drugu ep.
Kao i sve gde je Damon Lindelof umešao prste ( Lost, The Leftovers, pa čak i njegovi filmovi Prometheus i Star Trek - Into the Darkness ) zahteva dosta koncentracije, repeticiju, a što se tiče ove tv serije neminovno je ponovno bindžovanje po završetku sezone. [emoji4]
Samo kada se setim koliko sam puta počinjao The Leftovers i odustajao. A kada sam "ušao u šut", odgledao sam sve tri sezone u jednom dahu.
IMO - Twin Peaks i The Leftovers su TV serije koje su "obavezno štivo" za pogledati. 
Epizoda 8 iz druge sezone The Leftovers pod nazivom International Assassin je sam vrh tv serijala ikada snimljenih.
https://www.imdb.com/title/tt4550868/
Nema predaha Doc... Kad sve ovo prodje, premijera The witcher je 17. Decembar [emoji3]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, Zen Mod said:

ste pominjali Carnival Row ?

Nismo. Podbacila. Jedva 2+ na skali od 1 do 5.

Moze slobodno pass.

Btw, pricasmo danaske - pre par dana je na Netflix platformi izasla 2. sezona Midnight Dinner (Tokyo Stories) koju sam cekao kao ozeblo sunce. :)

 

:thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

odgledao juče prvih 5.. interesantna, mistična priča - krimi triler, zasnovana delom na istorijskim događajima, većinom na istorijskom fantazmu.. istorijske ličnosti koje se pojavljuju su još uvek pod velom tajne, ili se o njima nedovoljno zna.. to je čini nama još interesantnijom.. snimana širom bivše SFRJ, odlično snimljena u klasi velikih stranih produkcija, za kojim ne zaostaje.. moguće je da sam pristrasan, ali scenario prevazilazi HBO standard

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gotov bindz Senki 2. :coffee:

Generalni zakljucak - bolja mi je Sezona 1. 

I pored ovoga, ovaj drugi serijal je postavio jedan visi nivo u domenu  srpskih tv serija, kao i tv serijala u okruzenju, i dao domaci zadatak drugima da se pokusaju pribliziti.

Spoiler

 

Zamerke : 

- nepotrebno kopiranje Peaky Blinders-a u komplet scenama Jatagan Male, a cega nije bilo u prvoj sezoni i gde je taj kvart starog Bgd bio daleko originalnije prikazan.

- muzicke numere u Kaludjerovom nocnom klubu koje su sa sve crvenom zavesom plagirani Roadhouse, tj. Big Bang Bar iz Twin Peaks ( IMO - da je samo bio nekakav omaz, pa da to bude na mestu, vec je karikirano i bilo potpuno bespotrebno )

- kriminalno losa gluma na prvom mestu Gordana Kicica ( Kaludjer ) i Nikole Djuricka ( puk. Djolovic ). Odmah do njih su Bojan Navojec ( Pavelic ) i Marija Bergam ( Maja Davidovic , glavni zenski lik )

- potpuno marginalizovano Drustvo Tule koje je prakticno nosilo prvu sezonu po pitanju mistike

 

Ono sto je dobro :

- Dragan Bjelogrlic komplet ( jedan od autora serije, reziser, producent, vrhunski glumac )

- odlican scenario ( vodja grupe scenarista u ovoj sezoni 2 je iskusni Dordje Milosavljevic - Jagodici, Koreni, filmovi Nebeska udica, Tockovi ). Iskreno su mi nedostajali Stevan Koprivica i Danica Pajovic koji su obelezili prvu sezonu Senki kao scenaristi i po meni je to ta razlika u kvalitetu prve sezone u odnosu na drugu

- odlicna gluma epizodista : Aleksandar Stojkovic ( Prso ), Marko Gvero ( Gezim ) i Milos Samolov ( Niski )

- odlicna kamera i montaza. Kostimografija i scenografija solidni 

 

Preporuka za gledati, po mogustvu na ovaj nacin, tj. bindzovati.

Zahvaljujem se kolegi @D i g i t a L na munjevitom reagovanju na jedan tehnicki problem koji je momentalno resen zahvaljujuci njemu, kao i kolegi @Nesic koji je takodje pokazao dobru volju kada se problem pojavio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

MANDALORIAN 

NINTCHDBPICT000531133076.jpg

https://www.imdb.com/title/tt8111088/

Bolje od Star Wars ep. 7 i ep. 8. . .Wow....Nema u sebi  SJW politiku. Raspamećen kako dobro izgleda.

Koliko je pogođen duh , radnja, prva tri filma Džordž Lukasa.

 Dejv Filoni i Džon Favro znaju šta rade. Mislim da će ovo biti najmračniji (najbrutalniji) Star Wars ikad...

Ozbiljnije je od Rogue One: A Star Wars Story.  Šale su inteligentne i ima ih malo.... sve u svemu MRAK.

Po ovima nije Jango ili Boba Fett. Mandalorijan je navodno sa planete Mandalore. Gde je celo pleme koje izgleda kao on. Nešto slično Spartancima. Prvi put se pojavljuju 2008 u Star Wars: The Clone Wars (animirana TV serija) - čiji je autor Džordž Lukas.
Zanimljivo, što ni sadašnji Mandalorijan nema punu ratnu opremu - nema je ni Bobba Fett. (oprema je mahom skupljena sa odpada - a sadašnji Mandalorijan skuplja dragoceni metal umesto love) Zapravo pravi Mandalorijan je preko celog tela obložen retkim metalom Beskar - slično kao Fazma u novim epizodama. Taj okolop je otporan na blastere i na svetlostne mačeve - odbijaju se od njega. U ratnoj opremi imaju čitav arsenal tehnologije kojim mogu da pobede džedaja u borbi. Nešto slično kao Predator - da mogu da reaguju velikom brzinom na razne načine. Mada su izgubili rat od džedaja - njihova cela planeta je preživela masakr. No to nije sve - jedan od njih je proglašen džedajem po onom animiranom filmu. Da li je to ovaj ili neki drugi - ostaje da vidim(o).

Glavni junak dobija specijalnu osobu --  biće -  elijena - koju treba da ulovi - neću da spolujem ko je - ali je neverovatno da je uprvo ta koja jeste.

To biće promeniće ga - verovatno sve oko sebe - čak mislim i ceo taj univerzum....Možda i tok celog Star Wars .

Trenutno se prikazuje na Desney +  - Ne postoji za sad opcija da se registrujemo tamo. Ni preko VPN - jer traže karticu iz zemlje odakle se prijavite.

Ostaje da torentujemo sa  rarbg.....

Sve u svemu to je to...

raspored epizoda

https://www.episodate.com/tv-show/the-mandalorian?

Muzika je slična sa Ennio Morricone - špageti vestern u svemiru...

Zadnji trejler

 

 

 

 

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

MANDALORIAN 
NINTCHDBPICT000531133076.thumb.jpg.4af9a4351d35e6d8f8f18f0e50665942.jpg
https://www.imdb.com/title/tt8111088/
Bolje od Star Wars ep. 7 i ep. 8. . .Wow....Nema u sebi  SJW politiku. Raspamećen kako dobro izgleda.
Koliko je pogođen duh , radnja, prva tri filma Džordž Lukasa.
 Dejv Filoni i Džon Favro znaju šta rade. Mislim da će ovo biti najmračniji (najbrutalniji) Star Wars ikad...
Ozbiljnije je od Rogue One: A Star Wars Story.  Šale su inteligentne i ima ih malo.... sve u svemu MRAK.
Po ovima nije Jango ili Boba Fett. Mandalorijan je navodno sa planete Mandalore. Gde je celo pleme koje izgleda kao on. Nešto slično Spartancima. Prvi put se pojavljuju 2008 u Star Wars: The Clone Wars (animirana TV serija) - čiji je autor Džordž Lukas.
Zanimljivo, što ni sadašnji Mandalorijan nema punu ratnu opremu - nema je ni Bobba Fett. (oprema je mahom skupljena sa odpada - a sadašnji Mandalorijan skuplja dragoceni metal umesto love) Zapravo pravi Mandalorijan je preko celog tela obložen retkim metalom Beskar - slično kao Fazma u novim epizodama. Taj okolop je otporan na blastere i na svetlostne mačeve - odbijaju se od njega. U ratnoj opremi imaju čitav arsenal tehnologije kojim mogu da pobede džedaja u borbi. Nešto slično kao Predator - da mogu da reaguju velikom brzinom na razne načine. Mada su izgubili rat od džedaja - njihova cela planeta je preživela masakr. No to nije sve - jedan od njih je proglašen džedajem po onom animiranom filmu. Da li je to ovaj ili neki drugi - ostaje da vidim(o).
Glavni junak dobija specijalnu osobu --  biće -  elijena - koju treba da ulovi - neću da spolujem ko je - ali je neverovatno da je uprvo ta koja jeste.
To biće promeniće ga - verovatno sve oko sebe - čak mislim i ceo taj univerzum....Možda i tok celog Star Wars .
Trenutno se prikazuje na Desney +  - Ne postoji za sad opcija da se registrujemo tamo. Ni preko VPN - jer traže karticu iz zemlje odakle se prijavite.
Ostaje da torentujemo sa  rarbg.....
Sve u svemu to je to...
raspored epizoda
https://www.episodate.com/tv-show/the-mandalorian?
Muzika je slična sa Ennio Morricone - špageti vestern u svemiru...
Zadnji trejler
 
 
 
 
.
Odlicne prve dve epizode...

Oni koji prate Crown treca sezona je pocela...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...