Jump to content

Serije koje gledate


Preporučeni Komentari

12 minutes ago, Woland said:

pa evo nastavih ja, kad sam se kvalifikovao za nastavak :)

a, žene.. ma doobre :)

 

Nisam mislio na gabarite glumica, već na glumu.

Ka(n)tastrofa.

No, trenutno pratim na TOP kanalu "Ubice moga oca 2". To je tek totalni debakl po svim nivoima.

Ako je 1. sezona obećavala, davala nekakve nagoveštaje da, eto, konačno i mi napravimo TV seriju da bude iole korektna, ova 2. sezona je potpuni promašaj.

Doduše, kada vidim ko je kreator i producent serije - sve je jasno. :)

http://www.imdb.com/name/nm3788728/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

[mention=52]Doktor[/mention] pa dobro, žemskinje se baš i nisu istakle, ali mislim da je to više zbog manjkavosti u tekstu njihovih uloga - tanko brate, jedino je Petrijin Venac iznedrio pravu žensku ulogu (i glumicu), sve ostalo je manje - više tipizirano prikazivanje žene u našoj kinematografiji

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Woland

malo sam se raspitao o tom problemu kod profića. :)

Recimo, kako neka glumica/glumac odlično odigraju svoju rolu "na daskama", tj. u teatru, a onda ih posle vidiš u nekoj TV seriji kako "posrću" u svojoj roli ?

Ima tu nekakav problem u sinergiji glumca i kamere, a i do komplet hijerarhije iza kamere ( kamerman, montažer, režiser  . . . ).

Sa druge strane, zašto je recimo Lauš odigrao "za medalju" u ovim "Senkama", a sećamo ga se kako je tek "peglao" u pozorištu.

Voli ga kamera ili je nešto drugo po sredi ?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Doktor imaš glumaca koji se teže snađu kad su ispred kamere - scene su ipak kratka forma, ne snimaju se logičnim redosledom, pa je teže "ostati u karakteru" nego u pozorištu.. Lauš je bio super, ali to je tek minijatura za njega - Smrdljiva Bajka je bila postignuće.. nesreća ga je učinila uverljivijim na sceni nego što je ranije bivao..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ima ona

 

Grunf.jpg

 

glede kontexta i zilion faktora koji uticu na uspesnost projekta , preporuka za citanje :

 

https://www.theguardian.com/film/2011/jun/12/robert-redford-biography-review

 

https://www.amazon.com/Robert-Redford-Michael-Feeney-Callan/dp/0307475964

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znas kako je ..... sto sam matoriji sve mi je lakse

 

davno sam shvatio da je na svetu toliko izvanredne muzike , da jednostavno nema razloga da trosim i sekundu na mediokritetstvo (nit konzumiram nit pominjem)

isto tako i sa pokretnim slikama - ili radi ili ne radi ; ako me ne drzi , menjaj

iz istih razloga od radija trosim samo BG2/3 ( i jos par Jazz online) a metar Samsunga (mjkumu,Wolijev je veci!) sluzi striktno kao monitor

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Tv ne gledam skoro pa uopšte.  Ali ova serija me drži. ODLIČNA, mada je oličenje svega onoga što ne volim. Američka, kriminalna,...

BreakingBad-1024x640.jpg

Gledam "normalno", epizodaa na dan. A ne sve odjednom. Sada sam na poslednjoj sezoni. Kao i u svim dugotrajućim serijama malo gube fabulu radnje, logiku postupaka,...  Ali podnošljivo. 

Od " naših" serija volim da pogledam po neku epizodu 

oszs.jpg

Svi su odlični ali Ivo Gregurević briljira.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...