Jump to content

Soltanus ESL....


paja959

Preporučeni Komentari

Ja sam juče došao u iskušenje da kupim zvučnike za 400e, već sam počeo da objašnjavam ženi prednosti trećeg para zvučnika u kući :) Medjutim ne radi se o gorepomenutim, dakle Cricket, zvučnicima. Bar ne u ovoj poslednjoj varijanti pa sam odustao. Vrlo slično ali ipak različito, što ne znači da ne valjaju, mozda je neki eksperimentalni model.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam juče došao u iskušenje da kupim zvučnike za 400e, već sam počeo da objašnjavam ženi prednosti trećeg para zvučnika u kući :) Medjutim ne radi se o gorepomenutim, dakle Cricket, zvučnicima. Bar ne u ovoj poslednjoj varijanti pa sam odustao. Vrlo slično ali ipak različito, što ne znači da ne valjaju, mozda je neki eksperimentalni model.

 

Moje mišljenje (može biti ali i ne mora biti uvaženo kao relevantno) je da su svi zvučnici koje Soltanus potpisuje (ili je do sada potpisao) neka vrsta eksperimenta, što znači da se uvek pronalaze bolja rešenja za nedostatke koji su se javljali u prethodnim pokušajima, izvedbama, whatever... To jeste dobro u smislu poboljšanja svake sledeće generacije (bilo bi žalosno da je suprotno od toga) ali u potencijalnim kupcima istovremeno lako može da generiše pomisao da je možda ipak bolje sačekati neki noviji model koji će biti bolji... Ja sam valjda bio jedan od onih srećnijih koji su svoj primerak dobili po prihvatljivoj ceni za neki odličan kvalitet - noviji nisu ni izbliza toliko bolji koliko su skuplji....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa dobro, računa na one kupce koji još nisu videli oglas

vidi se da je iznerviran. kad nećete za dž evo vam sada za 1500e, pa ko naleti. otprilike tako

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje mišljenje (može biti ali i ne mora biti uvaženo kao relevantno) je da su svi zvučnici koje Soltanus potpisuje (ili je do sada potpisao) neka vrsta eksperimenta, što znači da se uvek pronalaze bolja rešenja za nedostatke koji su se javljali u prethodnim pokušajima, izvedbama, whatever... To jeste dobro u smislu poboljšanja svake sledeće generacije (bilo bi žalosno da je suprotno od toga) ali u potencijalnim kupcima istovremeno lako može da generiše pomisao da je možda ipak bolje sačekati neki noviji model koji će biti bolji... Ja sam valjda bio jedan od onih srećnijih koji su svoj primerak dobili po prihvatljivoj ceni za neki odličan kvalitet - noviji nisu ni izbliza toliko bolji koliko su skuplji....

 

Ko da pišeš o automobilima...  svake godine novi isti (mkII mkIII) modeli ali sada najbolji model do sad!

Prošlogodišnji je takođe bio najbolji  :P  može i za pc igrice: COD 5 najbolji COD 6,7 i sada već mk8 opet bolji tj najbolji  :blink: samo malko skuplji...

Neko bi reko "isto sranje drugo pakovanje"  :bad_boys_20:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko da pišeš o automobilima... 

 

Kad pišem o automobilima, onda se ravnam po onim kriterijumima koji su meni merodavni, zato nikada nisam ni reč napisao o nekim "super autima" kao što je npr Bugatti Veyron jer on ne donosi ništa što je meni super ili pogodno, praktično ili korisno... Sa Soltanusovim zvučnicima je ipak drugačije... Od njih osim čistog zadovoljstva ništa drugo ni ne očekujem, ni da budu praktični, ni štedljivi ni da se lako parkiraju.... :) A kao što se u ovoj temi vidi, mnogima i jeste važno kako ga se može "uparkirati"... 2 metra visine je previsoko, pa previsoko... kako god okreneš... i za 400 i za 1500 ojra... (auto mi je nužno zlo, potreba, ključ za rešenje određenih, da kažem problema, a zvučnici, pa ništa, samo zvučnici...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko ima načina da došlepa iz nemačke... http://www.ebay.de/itm/DIS-Flat-2-Elektrostaten-aus-Deutschland-schwarz-/271674232810?pt=DE_Lautsprecher_Martin&hash=item3f410bcfea samo 299.- na "kupi odmah" (sofort kaufen/buy now) - i jopet 195cm visine :buehehe:

 

(nije samogradnja, bar tako kaže sajt proizvođača: http://www.dis-elektrostaten.de/content/20.php )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...