Jump to content

Sortiranje/skladištenje lossless fajlova (how to ?)


stein

Preporučeni Komentari

@zero

Shazam je definitivno najkorisnija aplikacija koju imam na telefonu, dugo sam se opirao androidizaciji, ali kad mi je sinak pokazao istog momenta sam postao "Smart" B)

 

 

Odlično! Drago mi je da funkcionira.

Baš sam nakon što sam napisao prethodni post krenuo skinuti Shazam na Google Playu - i ne mogu otvoriti trgovinu. :(

Tako da jedino mogu vjerovati da je okey app. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam jedno vreme bio "androidiziran" ali sam se na kraju vratio Nokia telefonu. Jest da se za većinu aplikacija mora platiti ali te bar rade kako to od njih i očekujem. :)

Znam ja ko je izvođač nekog albuma (koji sadrži sve "track" nazive) no mi je mrsko raditi manualni rename svake pesme pojedinačno... Ajd da je to jedan ili dva albuma nego... 831 fajl je ... bar osam do deset albuma... :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gde sam ja to napisao da imam vremena?  :buehehe:

 

Plan je da polako, folder po folder, kako bude prebacivan sa desktop PC-a na prenosivi hard, muzički materijal bude i proveravan i eventualno korigovan, album po album, folder po folder. U suprotnom imaću nered ne samo na jednom, nego isti nered na dva mesta. E, onda sam ga zagasio... Čak razmišljam da to ne bude kopiranje nego prebacivanje (move tj copy+delete) BTW, brzi check je rezultovao sa 831 fajlom koji se zovu "track"  :frusty: ... biće interesantno...

 

 

 

 

 

Ma duga je zima pred tobom, pa eto ti idealne zabave dok polako pada sneg.

Meni sa dopada opcija učitavanja celog žanr foldera i random play, to mu dođe kao da slušam radio stanicu, ne biram sam pesmu po pesmu ili album. Nekada sam zbog toga jako veleo radio zato što neko drugi bira muziku .  Između ostalog i zato je potrebno razbiti na pojedinačne fajlove.

 

 

Izvinjavam se, zaboravio da citiram.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

Izvinjavam se, zaboravio da citiram.

 

 

 

Mala pomoć:

"Zaplaviš" dio teksta kojeg želiš citirati:

post-436-0-34825900-1411321548_thumb.png

 

ili

 

Odabereš odgovor na jedan post ili na više njih, pa dok ih skupiš sve onda potvrdiš.

post-436-0-27554700-1411321568_thumb.png

 

 

 

Ma duga je zima pred tobom, pa eto ti idealne zabave dok polako pada sneg. Meni sa dopada opcija učitavanja celog žanr foldera i random play, to mu dođe kao da slušam radio stanicu, ne biram sam pesmu po pesmu ili album. Nekada sam zbog toga jako veleo radio zato što neko drugi bira muziku .  Između ostalog i zato je potrebno razbiti na pojedinačne fajlove.

 

Sve to radi JRMC sam od sebe. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam da to može skoro svaki player, poenta je u potrebi da se svi albumi podele na pojedinačne numere, u suprotnom svira ceo album kada na njega dođe red.

 

 

Pa to smo riješili sa "medieval splitter-om", zar ne?

Ispada da imam koristi od promocije JRMC-a, ali nije tako. Tek sam zadovoljan korisnik. JRMC također jedan cue file rasčlani u sebi i pokaže nam pojedinačne numere, ali ima manu što pokaže i sam cue file u folderu. Zato ga obrišem čim ga razdvojim sa medievalom.

Random odabir pjesama mogu namjestiti po žanru, po izvođaču, po bilo čemu. Moguće je napraviti "pametne" play liste tako što im zadamo parametar - npr. odaberemo da sam JRMC dodaje u plejlistu koju smo nazvali "blues" sve fileove koji su označeni sa "blues".

Tako nam se "smart playlista" obnavlja automatski kad god dodamo neki blues file.

Čitam po netu kako se uvijek pojavljuju neki zvučno bolji playeri, ali meni je baš zbog komocije koju imam taj JRMC najdraži.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je folder sa muzikom sređen kao švajcarska banja. Dosta sam se mučio sa podelom na žanrove. Neki glavni žanrovi su obvious, npr. funk, disco, jazz, i svi imaju svoje podžanrove, u dubinu koliko treba. Ali sa Rock folderom je bila drama. Prosto je ogroman i odbijao je da se logično izdeli. Sve dok mi nije sinulo...

 

Podelio sam ga na British Rock i American Rock :) Posle toga sve je bilo lakše. Progressive je čisto engleski žanr, kao i novi romantizam, Glam, Gothic, Punk, Post punk, Space rock itd. Amerikanci imaju amerikanu, kantri pop, kantri rok, folk, psihodeliju itd. Većina žanrova se ne preklapa!

 

Iznenadio sam se da mi je američki folder deset puta veći od engleskog! Kada bih ostao bez engleskog foldera (pu-pu, da ne čuje zlo) taj gubitak bih nekako i preživeo, ali na gubitak američkog bih izvršio harakiri. Neobično - ceo život sam bio ubeđen da USA i GB rock volim jednako.

 

Naravno, postoje izuzeci od mog pravila - Ramones su pankeri ali američki, Krautrok stiže iz Nemačke i tako dalje i tako dalje, ali to je zanemarljiv broj foldera, možda nekoliko %.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvo da pohvalim temu a ujedno i pozitivno se iznenadim ko ju je postavio

(Zakleti protivnik kompjutera kao aktivne komponente HIFI sistema) Sala mala!!  :good:

 

Sto se tice sortiranja muzike nema vece muke pogotovo ako ste je skupljali godinama i na vise hard diskova. Moja potraga se bazirala na tome da u svakom trenutku imam pristup kompletnoj muzici bez da moram svako malo skakati do kompjutera/cd play.

U pocetku je to bio aimp i slicne iteracije muzickih plejera, ali sam ubrzo otkrio da ako zelim sa bezicnom tastaturom biram izvodjace i pesme, a tv/monitor udaljeni sve pada u vodu jer je vidljivost mala  :icon_eek:

Nakon toga sam otkrio Fantasticni XBMC koji sve gore navedeno radi sortiranje : albumi,izvodjaci,tip muzike... a moguce ga je kontrolisati preko android/apple telefona, tableta, bezicnog misa,tastature.

Najbolja stvar od svega toga je sto sve izvodjace koje imate na kompjuteru telefon/tablet vidi sa fotografijama i spiskom pesama tako da nema potrebe da vam monitor radi.

Samo sortiranje po izvodjacima, albumi,tipu (rock,pop...) radi program, a vase je samo da mu date putanju do foldera u kojem vam se nalazi muzika.

Sto se tice rastavljanja CUE Sheet na zasebne pesme kod ovog programa to nije potrebno. Uredno vidi svaku pesmu njeno ime i vreme trajanja.

Pretraga se vrsi na vasem telefonu/tabletu i mozete kucati ime pesme,album, izvodjaca...

Zanimljivo je kada instalirate remote controll kod svih ukucana na mobilni uredjaj svi oni cim pristupe vasoj wifi mrezi vide kompletnu biblioteku muzike,filmova,serija.

Potrebno je obratiti paznju na nekoliko podesavanja u okviru programa i firewall-a sve ostalo je uzivancija  :clap:  

Ako je potrebno mogu snimiti mali video cisto da se vidi kako to sve radi ali ima ih dosta na youtube.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Verovali ili ne sve držim u glavi :crazy:  Naime na HDD-ima mi je muzika sortirana po mestu nabavke i tačno znam koji album sam gde nabavio ili od koga dobio i lako se asociram.Na plejlistama sortirano po žanrovima (ono što je FLAC 100%) i ostatak po formatima (WAV, ISO-SACD, ISO DVD-A, HDCD, HiRes Flac...). Posebna poslastica su fajlovi mnogobrojnih kolega forumaša koje oni koriste za testiranje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvo da pohvalim temu a ujedno i pozitivno se iznenadim ko ju je postavio

(Zakleti protivnik kompjutera kao aktivne komponente HIFI sistema) Sala mala!!  :good:

 

Sto se tice sortiranja muzike nema vece muke pogotovo ako ste je skupljali godinama i na vise hard diskova. Moja potraga se bazirala na tome da u svakom trenutku imam pristup kompletnoj muzici bez da moram svako malo skakati do kompjutera/cd play.

U pocetku je to bio aimp i slicne iteracije muzickih plejera, ali sam ubrzo otkrio da ako zelim sa bezicnom tastaturom biram izvodjace i pesme, a tv/monitor udaljeni sve pada u vodu jer je vidljivost mala  :icon_eek:

Nakon toga sam otkrio Fantasticni XBMC koji sve gore navedeno radi sortiranje : albumi,izvodjaci,tip muzike... a moguce ga je kontrolisati preko android/apple telefona, tableta, bezicnog misa,tastature.

Najbolja stvar od svega toga je sto sve izvodjace koje imate na kompjuteru telefon/tablet vidi sa fotografijama i spiskom pesama tako da nema potrebe da vam monitor radi.

Samo sortiranje po izvodjacima, albumi,tipu (rock,pop...) radi program, a vase je samo da mu date putanju do foldera u kojem vam se nalazi muzika.

Sto se tice rastavljanja CUE Sheet na zasebne pesme kod ovog programa to nije potrebno. Uredno vidi svaku pesmu njeno ime i vreme trajanja.

Pretraga se vrsi na vasem telefonu/tabletu i mozete kucati ime pesme,album, izvodjaca...

Zanimljivo je kada instalirate remote controll kod svih ukucana na mobilni uredjaj svi oni cim pristupe vasoj wifi mrezi vide kompletnu biblioteku muzike,filmova,serija.

Potrebno je obratiti paznju na nekoliko podesavanja u okviru programa i firewall-a sve ostalo je uzivancija  :clap:  

Ako je potrebno mogu snimiti mali video cisto da se vidi kako to sve radi ali ima ih dosta na youtube.

koliko vidim to je win8 apps

bar se meni tako instalira

onako,ima gomilu mana. jako siromašan 8bitni interfejs, nisam pronašao gde se minimizuje, a pri isključivanju zakoči. cover preuzima samo ako se preimenuje u folder itd itd. vidim da nije to to, pa sam prestao da istražujem. svetlosne godine je to iza ozbiljnih plejera

verovatno je dobar za tablete u smartove, ali za pc...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@crni

U zavisnosti od verzije kod mene je vec duze vreme verzija 11.0 i nije win8 a vidim na sajtu je poslednja 14.0 kodi. Interfejs ni najmanje siromasan (skinova) i pregrst addon-ova medju kojima je i jedan za preuzimanje cover i album art. Oni se naknadno skidaju gde je takodje moguce nastimati da pri pustanju odredjenog izvodjaca ide slajdshow njegovih fotografija ali to je nebitna stavka. Postoji citav forum za xbmc njegovo stimanje i dodatke. Sto se tice minimizovanja u sistemskom podesavanju ima opcija da se bira window mode ili full screen ili... Sam program i interfejs izgleda veoma bogato i vizuelno lepo kada se nastima (ogradjujuci se od ove nove verzije koju nisam probao). Takodje podrzava waspi ako to nekome znaci. Sto se tice tableta i smartova oni samo sluze kao remote controll ili po naski daljinski. Verujem da ti ne odgovara ali se ne slazem da su ostali plejeri svetlosnu godin cak naprotiv koristio sam ih dosta i poredio. :victory:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

baki, ne znam, možda se tako instalira kad je na računaru win8

posle instalacije program ne ide standardno na desktop, start...bla bla, nego u win apps.

kad ga pokrenem odmah se otvara u ful skrinu (kao i svi win8 appsovi), ali nema mogućnost otvaranja u prozoru ili minimalizacije (kao drugi win appsovi)

pošto je grafički i zahtevno siromašan na svaku komandu reaguje trenutno što je za pohvalu. tačno je da ima podršku za wasapi (taman posla da nema), ali pregršt podešavanja ja ne nađoh. na ekranu je plejlista, cover i u pozadini drečava vizualizacija. i to je to.

tako je na win8, za ostalo ne znam

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ crni

Kada prvi put otvoris program ide u fullscreen modu i onda ides u System/settings/system/video output/ i onda biras da li zelis fullscreen ili windowed, U ovoj drugoj opciji se minimajzuje standardno kao i svaki drugi prozor. Kod mene je Aeon nox skin i ima bas dosta opcija evo i kratak pregled opcija u klipu iako ne obradjuje posebno audio biblioteku.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd da ne otvaram novu temu...

 

Sleduje mi razdvajanje eksternih diskova na jedan muzički i jedan za filmove. Onaj za filmove će da bude u kućištu i 3.5"... Tu sad sleduje pitanje (pošto više ne kapiram poente u obeležavanju bojama)

 

Zeleni su energetski gledano najštedljiviji i imaju najmanji broj obrtaja u maksimumu što mu dođe da su teoretski najsporiji ali za storage/gledanje filmova mi nije ni bitno da disk bude nešto posebno brz... Potom dolazi plavi koji je nešto brži i potom crni, ali sad vidim da ima i crveni i ljubičasti pa ne znam da li da se time uopšte smaram ili ne... U računaru mi je sistemski hard SSD a imam za taloženje podataka jedan zeleni i jedan crni... Koji da kupim ako zeleni prebacim u ext kućište i na njega natovarim filmove? (za muziku ću da koristim Fujitsu StorageBird, 2.5")

(mala napomena: muzika je u potkrovlju, TV i filmovi su u prizemlju i nije nužno da imaju bilo kakve veze jedno sa drugim - fizički ili virtuelno)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...