Jump to content

Split iz nekoliko tema - "O Goggolarovim kabelima"


goggolar

Preporučeni Komentari

Imao sam na probi ove kablove. Moram da kazem da su to jedni od retkih kablove koji vas teraju da otvorite budjelar i platite. Srebrni su dobri ali su zlatni prava stvar. Pre slusanja zlatnih, raspitajte se o ceni pa ako ne mozete da dobacite do toga, nemojte da ih slusate. Ja sam napravio tu gresku i povratak na srebro posle toga je bila uzaludna misija. 

 

Po meni, a mislim da ne gresim, vrhunski proizvod koji nudi visestruko vise u svom cenovnom rangu od strane konkurencije. Znaci, best buy i kad platis 250e i kad platis 3x vise... Preporuka bez rezerve.

 

    B.S.

------------------------------------------------------------------------------

- Ako su nekom HI FI sistemu potrebni zlato , srebro i kadifa da zasvira bolje ili da se oseti cak i neka minorna razlika u finalnom zvuku znaci da je ceo sistem los , ili se sastoji od losih aktivnih sekcija , ili pak medjusobno lose uskladjenih aktivnih sekcija sistema .

 

-  Preporuka bez rezerve ? , za sta ? , za trosenje extremno mnogo para na nebitne i nepotrebne stvari tipa gajtani ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E to, taj kvantni šta već. To meni treba pa još kakav mini akcelerator, šta mini, MAXI, bre, pa da se vozim :D

Ma opaka stvar. tu nema gubitka... Apsolutno 100% uzita... pardon dobitak. :msn-rofl: Jedina mana tog QE je sto zasad radi na veoma malim rastojanjima. Ali znas kako... Tehnike napreduju....  :shinymj5:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

    B.S.

------------------------------------------------------------------------------

- Ako su nekom HI FI sistemu potrebni zlato , srebro i kadifa da zasvira bolje ili da se oseti cak i neka minorna razlika u finalnom zvuku znaci da je ceo sistem los , ili se sastoji od losih aktivnih sekcija , ili pak medjusobno lose uskladjenih aktivnih sekcija sistema .

 

-  Preporuka bez rezerve ? , za sta ? , za trosenje extremno mnogo para na nebitne i nepotrebne stvari tipa gajtani ?

 

... u prevodu to je JEFTIN SISTEM kako god okreneš, znaš onu "ko ne plati na mostu..."

Kolko si ti para dao za svoj sistem koji radi ono baš dobro i bez zlata i srebra, 200, 500 ili 1000 eura?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Auh, bre, forumaši...

Nemojte tako na prečac o žicama. Nemaju svi znanje i mogućnost da sami naprave uredjaje po svojoj volji i ideji. Naročito na fabričkim uredjajima je vrlo često vrlo primjetan napredak sa žicama.

A jeli, bre, jel' neko raspoložen da mu šibnem neke moje experimentalne žičetine, pa da nakon probe otvaramo novu temu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... u prevodu to je JEFTIN SISTEM kako god okreneš, znaš onu "ko ne plati na mostu..."

Kolko si ti para dao za svoj sistem koji radi ono baš dobro i bez zlata i srebra, 200, 500 ili 1000 eura?

 

Koliko para ? , ne bas puno ( DIY ) , ali dovoljno je dobar da mu ne trebaju  zuto , sivo i ostalo da zazvuci sasvim dobro .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne znam, mogu kredibilno da pisem o onome sto sam cuo. ovo sto mi je bilo u sobi, njegov zlatni kabl je jedan od najboljih koji sam ikada cuo, ozbiljno i dramaticno poboljsanje zvuka.

 

hvala na iznetom mišljenju, slažem se u potpunosti sa vama :D

 

Slažem se da 250 jura nije mnogo za srebrni kabel

 

cena srebrnih je dosta manja od gore pomenute, ako nekog interesuje nek pita na pp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mala digresija od teme  ali moram da napomenem.

Ja sam bio najveci  nevernik   sto se tice uticaja kablova na zvuk sistema. Mozda sto sam mator i sto sam pre trideset godina radio sa studijskom profi tehnikom koja je svirala (do oo) na luster kleme i bilo koje zice.( STUDER, EMT...)

A  onda sam doziveo prosvetljenje kada sam  se (svojim usesima) uverio koliko veliku promenu mogu da donesu kablovi. Nisu to samo mali pomaci, tuninzi i sl. Promena moze da bude  drasticna kao da ste promenili neku komponentu u sistemu  i to recimo za duplo skuplju.

Najcudnije mi je bilo da drasticne  promene ne donose samo IC i   zvucnicki kablovi (  sto bi donekle bilo logicno jer  kroz njih ide signal) vec  napojni kablovi.  Mnogi ljudi i neznaju kako dobro moze da svira njihov sistem dok mu ne pruze odgovarajuce kablove.

 

Prema tome ako smatrate ( ili ste se empirijski uverili ) da vasem sistemu ne trebaju ekstra ( dobri,skupi, egzoticni) kablovi da bi dobro svirao onda blago vama. Uzivajte. (Pa stvarno. Hebes sistem kome treba 2000E u kablovima da bi svirao)

 

Ako imate zelje da eksperimentisete sa uticajem kablova na zvuk vaseg sistema ohrabrujem vas da isprobavate. Bicete iznenadjeni koliku promenu mogu da unesu kablovi. Ne moraju da budu brand, skupi, highEnd. I  obicni svajseraj moze da vam pruzi neocekivane rezultate. Pa posle ne mozete da verujete da  pkabl od par desetina Evra  zvuci bolje od onog od par hiljada brandiranog. ( Ipak treba eksperimentisatiali sa nekom idejom, principom, pretpostavkom ,... a ne  na slepo probavati sta vam dodje pod ruku.)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Apropo toga, spreman sam da iznesem recepte i ideje u nekoj novoj temi, ali ne prije nego što to neko prvo čuje. Plašim se da me ne razapnete na krst i prije nego što počnem.

Zato su mi prvo potrebni saveznici :)

Ne mogu i na ovom forumu protiv vjetrenjača. Ovdje su veće ale :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Apropo toga, spreman sam da iznesem recepte i ideje u nekoj novoj temi, ali ne prije nego što to neko prvo čuje. Plašim se da me ne razapnete na krst i prije nego što počnem.

To ti ne gine

Zato su mi prvo potrebni saveznici :)

Ne mogu i na ovom forumu protiv vjetrenjača. Ovdje su veće ale :D

To bi bilo extra. Otvoriti temu o kablovima pa verujuci neka citaju i neka se "zamlacuju" a nevernici neka preskoce temu .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mala digresija od teme  ali moram da napomenem.

Ja sam bio najveci  nevernik   sto se tice uticaja kablova na zvuk sistema. Mozda sto sam mator i sto sam pre trideset godina radio sa studijskom profi tehnikom koja je svirala (do oo) na luster kleme i bilo koje zice.( STUDER, EMT...)

A  onda sam doziveo prosvetljenje kada sam  se (svojim usesima) uverio koliko veliku promenu mogu da donesu kablovi. Nisu to samo mali pomaci, tuninzi i sl. Promena moze da bude  drasticna kao da ste promenili neku komponentu u sistemu  i to recimo za duplo skuplju.

Najcudnije mi je bilo da drasticne  promene ne donose samo IC i   zvucnicki kablovi (  sto bi donekle bilo logicno jer  kroz njih ide signal) vec  napojni kablovi.  Mnogi ljudi i neznaju kako dobro moze da svira njihov sistem dok mu ne pruze odgovarajuce kablove.

 

Prema tome ako smatrate ( ili ste se empirijski uverili ) da vasem sistemu ne trebaju ekstra ( dobri,skupi, egzoticni) kablovi da bi dobro svirao onda blago vama. Uzivajte. (Pa stvarno. Hebes sistem kome treba 2000E u kablovima da bi svirao)

 

Ako imate zelje da eksperimentisete sa uticajem kablova na zvuk vaseg sistema ohrabrujem vas da isprobavate. Bicete iznenadjeni koliku promenu mogu da unesu kablovi. Ne moraju da budu brand, skupi, highEnd. I  obicni svajseraj moze da vam pruzi neocekivane rezultate. Pa posle ne mozete da verujete da  pkabl od par desetina Evra  zvuci bolje od onog od par hiljada brandiranog. ( Ipak treba eksperimentisatiali sa nekom idejom, principom, pretpostavkom ,... a ne  na slepo probavati sta vam dodje pod ruku.)

 

Slažem se poprilično s tobom! Vidi ovde se kupuju gramafoni od 1000 kusur evra sa "neznamtijakakvim" iglama i glavama od po par stotina eura i uvek se vidi čuda spominju i neki vandenhul ili cardas kablovi koje se turaju u ručke specijalno iskrivljene itd...   ali IC ili strujni ma to je bacanje para skupo nepotrebno itd...

Po meni SVI kablovi služe da izvuku maximum iz opreme koju posedujemo. Može oprema biti brutalno dobra skupa diy ili šta god ako ih spojimo sa telefonskim kablovima radiće ali sigurno može i mnogo bolje sa kvalitetnijim gajtanima.

  • Love 1
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Auh, bre, forumaši...

Nemojte tako na prečac o žicama. Nemaju svi znanje i mogućnost da sami naprave uredjaje po svojoj volji i ideji. Naročito na fabričkim uredjajima je vrlo često vrlo primjetan napredak sa žicama.

A jeli, bre, jel' neko raspoložen da mu šibnem neke moje experimentalne žičetine, pa da nakon probe otvaramo novu temu?

tozo jesi li raspolozen  da nam opises zadnju iteraciju zvucnickih kablova ...

sorry na off-u

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne znam, mogu kredibilno da pisem o onome sto sam cuo. ovo sto mi je bilo u sobi, njegov zlatni kabl je jedan od najboljih koji sam ikada cuo, ozbiljno i dramaticno poboljsanje zvuka.

da to cujemo i od tebe...dugo tome nisi pridavao znacaj, a logicno da u visoko rezolutnom sistemu se takve promene cuju sa lakocom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Milovane braćo, evo sjutra u ponedeljak, novi početak i s Božjom pomoću, otvoriću temicu, ubaciti sve u slici s pokojom riječi i na izvolte zadnju iteraciju zvučničkih kablova TozmOOd od milošte nazvanih blavor.

Savršeno linearni, besprekorni i jeeftiiiniii. Uraaaa!

Vežite se, polećemo. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...