Jump to content

Lampas


kpol

Preporučeni Komentari

Kao prvo koliko bi kostala svaka varianta i drugo da li moze negde da se cuje?

 

   - O parama bih preko privatnih poruka

 

  - Ne moze da se cuje nigde jer su ti uredjaji u delovima , ali mi treba oko 30 dana da sastavim par bilo kojih blokova ,  slusna proba ce biti moguca kod mene i to bez ikakvih obaveza kupovine .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

   - O parama bih preko privatnih poruka

 

  - Ne moze da se cuje nigde jer su ti uredjaji u delovima , ali mi treba oko 30 dana da sastavim par bilo kojih blokova ,  slusna proba ce biti moguca kod mene i to bez ikakvih obaveza kupovine .

OK razmislicu pa cu ti odgovoriti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bih da se pravim previse pametan sa pojacalom sa kojim nemam iskustva ali sumnjam u Ayon-ove podatke da Delta Spark kao PSET sa 6C33C ima 37w po kanalu. Pre bih rekao da na papiru ima do 30-tak w, a realno u zoni 24w/ch.

 

Mislio sam da je ovo PP ali sada kada vidim ste je (SET), mislim da ces tesko naci ovde pojacalo koje ce zvucati dobro a imati ovu snagu. Ne znam.

 

Eventualno da ti Tatic Audio pravi SET amp sa 845 ili 211, ali to je 20-tak w po kanalu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne trazim SET.moze i PP.SET je jako dobro ali ograniceno.Nikako ne svira rok a slabo i na klasicnu.Jazz,vokali fenomenalno.

Ayona vise nemam.Prodao sam ga.Ayon Triton je druga prica.PP 100W/ch energija itd ali dosta skupo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja se sa ovim ne bih složio, ali nikako.

Imao sam prilike u Zemunu da slušam SET (845), kojeg je pod nadzorom bivšeg vlasnika tog pojačala, radio Nikola Vukušić.

Ja bolji koncertni, stejdž, zvuk, za života nisam čuo. Sirov, dinamičan, neposredan a uravnotežen. snege koliko hoćeš. Dobro uradjeno pojačalo! Cepelini, Klepton, DP, ..., Amy, Diana Krall, šta god (većinom sa vinila) zvučalo je fantastično.

Naravno, zvučnici su bili prilagodjenji, DIY, JBL basovi a gore neke kutije čijeg se imena i ne sećam ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro došao na forum!

 

Pročitao sam juče ovu temu i želeo bih da se nadovežem svojim predlogom za razmišljanje-pregovaranje.

 

Naime, radi se o mono blokovima DESIRE, koje pravi Dragi Milosavljević iz Beograda.  Koliko mene služi pamćenje ovo su najjači lampaši koje je sam video i slušao u Srbiji, a da je srpski proizvod.  Izlazna cev je KT90, spojena u triodu, a radi u A klasi (znači, nema prebacivanja A-AB klasa i tome slično, a trioda je omiljena Milosavljevićeva šema).  Mislim da tri ili više pari KT do sada niko nije pravio u Srbiji, jer Koratovi mono blokovi imaju dva para istih lampi, takođe i Mocart Ivana Jeličića ...

 

Slušao sam ove mono blokove sa velikim Usher zvučnicima i to je izvanredno punilo sobu brutalnom snagom u kombinaciji sa puno muzikalnosti, detalja i finim timbrom instrumenata.  Usudio bih se da tvrdim da ovo pojačalo može da se poredi sa najboljim PP lampašima koje možemo pronaći na tržištu.

 

Pokušaću da u nastavku stavim par lepih sličica koje ilustruju ozbiljan i studiozan rad G. Milosavljevića, a stojim vam na raspolaganju za dalja obaveštenja.

post-93-0-86615900-1404122910_thumb.jpg

post-93-0-23540000-1404122927_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro došao na forum!

 

Pročitao sam juče ovu temu i želeo bih da se nadovežem svojim predlogom za razmišljanje-pregovaranje.

 

Naime, radi se o mono blokovima DESIRE, koje pravi Dragi Milosavljević iz Beograda.  Koliko mene služi pamćenje ovo su najjači lampaši koje je sam video i slušao u Srbiji, a da je srpski proizvod.  Izlazna cev je KT90, spojena u triodu, a radi u A klasi (znači, nema prebacivanja A-AB klasa i tome slično, a trioda je omiljena Milosavljevićeva šema).  Mislim da tri ili više pari KT do sada niko nije pravio u Srbiji, jer Koratovi mono blokovi imaju dva para istih lampi, takođe i Mocart Ivana Jeličića ...

 

Slušao sam ove mono blokove sa velikim Usher zvučnicima i to je izvanredno punilo sobu brutalnom snagom u kombinaciji sa puno muzikalnosti, detalja i finim timbrom instrumenata.  Usudio bih se da tvrdim da ovo pojačalo može da se poredi sa najboljim PP lampašima koje možemo pronaći na tržištu.

 

Pokušaću da u nastavku stavim par lepih sličica koje ilustruju ozbiljan i studiozan rad G. Milosavljevića, a stojim vam na raspolaganju za dalja obaveštenja.

gresis...

Po mom saznanju,pre pola ili godinu dana Tatic je napravio dva monobloka, 2x100w, sa po 1 ogromnom lampom u svakom.Nemam pojma koja je, ali mogu pitati. Drzao sam je u ruci, i brat bratu ima kilo dve, a zid ima sigurno 1cm. lici na teglu od 2-3 litre...ogromna. Po njemu to jos nije napravljeno na ovim prostorima. To je zavrsilo u NS kod bogatog lika, sa skupom amplifikacijom i neefikasnim velikim kutijama, a cena sitnica- 9k. Uz to uz pricu sa Ivanom, koji je inace vrlo posten i korektan, nije uopste puno zaradio koliko bi se ocekivalo, jer je stavljao unutar blokova vrh vrhova...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro došao na forum!

 

Pročitao sam juče ovu temu i želeo bih da se nadovežem svojim predlogom za razmišljanje-pregovaranje.

 

Naime, radi se o mono blokovima DESIRE, koje pravi Dragi Milosavljević iz Beograda.  Koliko mene služi pamćenje ovo su najjači lampaši koje je sam video i slušao u Srbiji, a da je srpski proizvod.  Izlazna cev je KT90, spojena u triodu, a radi u A klasi (znači, nema prebacivanja A-AB klasa i tome slično, a trioda je omiljena Milosavljevićeva šema).  Mislim da tri ili više pari KT do sada niko nije pravio u Srbiji, jer Koratovi mono blokovi imaju dva para istih lampi, takođe i Mocart Ivana Jeličića ...

 

Slušao sam ove mono blokove sa velikim Usher zvučnicima i to je izvanredno punilo sobu brutalnom snagom u kombinaciji sa puno muzikalnosti, detalja i finim timbrom instrumenata.  Usudio bih se da tvrdim da ovo pojačalo može da se poredi sa najboljim PP lampašima koje možemo pronaći na tržištu.

 

Pokušaću da u nastavku stavim par lepih sličica koje ilustruju ozbiljan i studiozan rad G. Milosavljevića, a stojim vam na raspolaganju za dalja obaveštenja.

Interesantno.Koliko je sve to kostalo?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gresis...

Po mom saznanju,pre pola ili godinu dana Tatic je napravio dva monobloka, 2x100w, sa po 1 ogromnom lampom u svakom.Nemam pojma koja je, ali mogu pitati. Drzao sam je u ruci, i brat bratu ima kilo dve, a zid ima sigurno 1cm. lici na teglu od 2-3 litre...ogromna. Po njemu to jos nije napravljeno na ovim prostorima. To je zavrsilo u NS kod bogatog lika, sa skupom amplifikacijom i neefikasnim velikim kutijama, a cena sitnica- 9k. Uz to uz pricu sa Ivanom, koji je inace vrlo posten i korektan, nije uopste puno zaradio koliko bi se ocekivalo, jer je stavljao unutar blokova vrh vrhova...

 

Ali, šta sam pogrešio?  Ja ne znam tačnu rms snagu ovih mono blokova, samo sam naveo i pokazao slikom da je Dragi uradio šemu sa 6 lampi po kanalu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Interesantno.Koliko je sve to kostalo?

 

Za cenu bismo morali da pitamo lično konstruktora, Dragog.  Hajde, ja ću ga pitati posle podne, pa da vidimo šta će kazati.  Inače, on to pravi kao čist hand-made, pretpostavljam samo po narudžbini, tako da detalji oko trafoa itd. mogu da se dogovaraju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za cenu bismo morali da pitamo lično konstruktora, Dragog.  Hajde, ja ću ga pitati posle podne, pa da vidimo šta će kazati.  Inače, on to pravi kao čist hand-made, pretpostavljam samo po narudžbini, tako da detalji oko trafoa itd. mogu da se dogovaraju.

OK Hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

Imao sam Mcintosh nisam bio odusevljen.

Voleo bi da bude nesto iz Srbije

Eto, predloženi MC275 je srpska pamet.

 

"Iz saradnje sa Mioljubom Nestorovicem, Mcintos, nastalo je cuveno pojacalo MC 275 sa KT 88.Izlazne trafoe je projektovao i izradio Ivan.To je bilo najstabilnije pojacalo i prva americka atomska podmornica,Nautilus, ga je koristila pri prolasku ispod Severnog pola.Do tada, nijedan uredjaj nije mogao da se odupre magnetizmu pola. "

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto, predloženi MC275 je srpska pamet.

 

"Iz saradnje sa Mioljubom Nestorovicem, Mcintos, nastalo je cuveno pojacalo MC 275 sa KT 88.Izlazne trafoe je projektovao i izradio Ivan.To je bilo najstabilnije pojacalo i prva americka atomska podmornica,Nautilus, ga je koristila pri prolasku ispod Severnog pola.Do tada, nijedan uredjaj nije mogao da se odupre magnetizmu pola. "

 

   Kolegione Prophet

 

Koliko sam ja upoznat MC275 jeste delo Frank-a Mcintosh-a i Gordon Gow-a , dok je cika Mile( Nestorovic ) dizajnirao neuporedivo mocniji model MC3500 , sumnjam da je cika Ivan Jelicic imao bilo kakve veze sa dizajniranjem bilo kojeg izlaznog trafoa za Mcintosh .

 

Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gresis...

Po mom saznanju,pre pola ili godinu dana Tatic je napravio dva monobloka, 2x100w, sa po 1 ogromnom lampom u svakom.Nemam pojma koja je, ali mogu pitati.

 

833 je lampa o kojoj je reč.

 

201203150904252248.jpg

 

Može da se natrti čak na 150W u SE modu, doduše, može amp da poždere lepih 1k8W... Skupi se to očas posla, 10V grejanje, ali i 10A pri tome... itd ...

 

www.easternvoltageresearch.com/resources/833a.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne bi, ali se carsija tom pricom zabavlja vec jedno 30 godina koliko ima otkako sam to cuo prvi put.

 

Ne bih ni ja to komentarisao. :)

Poenta je da je Ivan J. svojevremeno pravio Mozart SS pojacalo i Verdi PP cevno.

Slusao sam oba u vise navrata.

Moj komentar je bio vezan za Andrejinu ociglednu permutaciju amp-ova.

Linkovao sam onaj post sa drugog foruma zbog te konstatacije koje je koje pojacalo topologije i naziva, i to je apsolutno tacno ( to i sam znas ).

Sve ostalo napisano u onom postu ..... no comment ( znamo obojica potpisnika post-a, tako da .... ;)  ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...