Jump to content

Lampas


kpol

Preporučeni Komentari

Dobar dan svima.

Tragam za nekog lampasa iz Srbjie.Posto sam u Beogradu u mogucnosti sam i da ga cujem.Razmisljam o Korato Ikarus ili Bracinac (odavno sam procitao za mono blok a ne znam da li jos postoji).

ako imate neku preporuku bio bih zahvalan.

Moji system je: Dac AMR DP 777

                       Pre: Primare pre30

                       Pojac: Lindemann 850

                       Zv: Eglestonworks Fontaine II.

Volim lampe (i Srbiju) i zato trazim nesto domace projzvodnje(imao sam Ayon Delta Spark).

Izvinite za moje gramaticke greske ali sam Grk i malo slab sa gramatikom.

Hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobrodošao na naš mali forum, za gramatiku i pravopis ne brini, a uz malo strpljenja, siguran sam da će neko da ti preporuči nešto dobro :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

   Kpol

 

Pre svega Dobrodosao !!!

 

Tvoji zvucnici jesu dosta ne-efikasni ( 88db / 1W / 1m ) , tako da bez obzira koje lampas pojacalo budes kupovao neka ne bude ispod 50W po kanalu ,

 sto najcesce sugerise da to bude  neko  Push / Pull  lampas pojacalo .

 

 Pozdrav ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Act Audio izbegni.

Za Bracinac ne znam, ali se secam da su na jednom sajmu pogonili Dynaudio, sto je tezak zadatak za Lampe.

Ako ti je sistem u Beogradu, verovatno da mozes da organizujes home demo i sa Koratom i sa Trafomaticom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na KP ima zanimljivo ovo:

 

1. https://www.kupujemprodajem.com/Rosanna-13661617-oglas.htm?filter_id=3

To je pravio covek koji zna sta radi, Djoka Kenjalo. Ako ti je dovoljna snaga sa 2XEL34 po kanalu.

 

2.https://www.kupujemprodajem.com/Pointe-SE-288-13668827-oglas.htm?filter_id=12830406

ovo ima duplo vise snage. slusao sam svojevremeno i zvuci brzo, dinamicno i ne previse lampaski.

 

To bi ti bile moje preporuke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih mogao da ti predložim da dodješ do mene u NBGD, da čuješ kako zvuči moje pojačalo pa ako ti se dopadne - pozovemo autora pa se vi dogovarate za dalje. (EL34 u triodnom spoju, 2x17W, u pretpojačavačkom stepenu 6N3P i 6N6Px2

p)

Sistem nije savršen po meri zahtevnih audiofila (CD ONKYO, zvučnici Visaton V20, kablovi obični, 150 dinara po metru) ali je i te kako slušljiv i dopadljiv. 

 

Poneseš svoj audio materijal, CD, vinile ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2.https://www.kupujemprodajem.com/Pointe-SE-288-13668827-oglas.htm?filter_id=12830406

ovo ima duplo vise snage. slusao sam svojevremeno i zvuci brzo, dinamicno i ne previse lampaski.

 

samo da dodam i recenziju od coveka koji zna sta pise:

 

http://pointe.hu/wp-content/uploads/2012/08/Pointe-Test.pdf

 

Na njih sam i mislio.Samo je pitanje da li ce rossana sa 35w dase slaze sa Egglestoneworks.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih mogao da ti predložim da dodješ do mene u NBGD, da čuješ kako zvuči moje pojačalo pa ako ti se dopadne - pozovemo autora pa se vi dogovarate za dalje. (EL34 u triodnom spoju, 2x17W, u pretpojačavačkom stepenu 6N3P i 6N6Px2

p)

Sistem nije savršen po meri zahtevnih audiofila (CD ONKYO, zvučnici Visaton V20, kablovi obični, 150 dinara po metru) ali je i te kako slušljiv i dopadljiv. 

 

Poneseš svoj audio materijal, CD, vinile ...

 

Hvala na pozivu.Koliko odprilike ti je kostalo ? Mada i on ima malo watti (17/ch). 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj Mcintosh  ili neki drugi model? Što se class A (Pass)  tiče i ja sam zadovoljan. :) 

 

 

Da, imam i dva mono bloka domaće proizvodnje - Ei Torero (push pull 16W). I sa njima sam zadovoljan. Sve zavisi od zvučnika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cena nije deklarisana, bila je zamena, ali ispod 1000E nije. Trafoi su torusni, opsega od 20Hz-70kHz pri punoj snazi pojačala.

Moji su zvučnici 89dB oseljivosti i nikad ne prelazim 2/3 snage ... za žurke imam nešto drugo ...ovo je za slušanje muzike :). Moglo je da se stavi ali nisam hteo - preklopnik u pentodni mod pa bi se dobilo 2x triedsetak wati. To je imalo prethodno pojačalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na njih sam i mislio.Samo je pitanje da li ce rossana sa 35w dase slaze sa Egglestoneworks.

I još jedno dobar dan svima. Pošto se govorilo o poojektima g. Bračinca imao sam zadovoljstvo da satima razglabam o tube amopvima sa njim.

Njegovi Crveni baroni  nekoliko verzija zaista zvuči izuzetno. Monolitna šasija od jednog odlivka beskompromisni ispravljački stepen odlično ožičenje izbor radnih tačaka i lampi davali su zaista izvanredne rezultate. Pre nekoliko godina poredili smo naše SE ampove sa 13E1. Istina i moje sugestije je prihvatao ali i ja njegove te  su tako ta dva ampa dosta dobila na tranzijentnosti dinamici i smanjenju distorzije. Koliko znam moje sada svira i Splitu, a njegovo negde na zapadu. Nažalost život se postarao da  ne možete više kupiti njegove ampove, ali još jednom da kažem bio je to  sjajan poznavalac. Ayon Spark Delta sam slušao vani na starim Goodmans maximus Zvučnicima. Zvuči mpresivno uz Linn Sondek i R.I.A.A. preamp hand made. Pozdrav!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

       Kpol

 

  Ako te interesuje mogu da ti profesionalno  sastavim sledece   :

 

1) Dva 100W  A klase monobloka ,  Push - Pull - Ultra Linear  , 6 x EL34 Philips NOS / NIB  - lampe po bloku , B+ 450VDC ,Mrezni trafoi Iskra 1KW ,  izlazni trafoi dupla C jezgra .

 

2) Dva 70W A klase monobloka ,  Push - Pull - Ultra Linear , 4 x EL34 Siemens ili Telefunken  lampe po bloku , B+ 450VDC , Mrezni 
Trafoi Iskra 0.7KW , izlazni trafoi dupla C jezgra .

 

3 ) Dva 50W A klase monobloka , Push - Pull - Trioda , 2 x 6C33C-B  po bloku , Mrezni Trafoi Matsushita 0,3KW ,  izlazni trafoi Dupla C jezgra .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

       Kpol

 

  Ako te interesuje mogu da ti profesionalno  sastavim sledece   :

 

1) Dva 100W  A klase monobloka ,  Push - Pull - Ultra Linear  , 6 x EL34 Philips NOS / NIB  - lampe po bloku , B+ 450VDC ,Mrezni trafoi Iskra 1KW ,  izlazni trafoi dupla C jezgra .

 

2) Dva 70W A klase monobloka ,  Push - Pull - Ultra Linear , 4 x EL34 Siemens ili Telefunken  lampe po bloku , B+ 450VDC , Mrezni 

Trafoi Iskra 0.7KW , izlazni trafoi dupla C jezgra .

 

3 ) Dva 50W A klase monobloka , Push - Pull - Trioda , 2 x 6C33C-B  po bloku , Mrezni Trafoi Matsushita 0,3KW ,  izlazni trafoi Dupla C jezgra .

Kao prvo koliko bi kostala svaka varianta i drugo da li moze negde da se cuje?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...