Jump to content

Šta trenutno slušam . . .

Preporučeni Komentari

Od jutros na repeat . . . onako tiho, uz rad.

Samo pogled na ekipu koja je ucestvovala na ovom albumu mi momentalno stvara jezu.

Koja koncentracija klavijaturista na malom prostoru ( Korija, Henkok & Zavinul ). :)

A i ostali clanovi ekipe nisu uopste naivni, msm. na grozomornu ritam sekciju ( Holand - Vilijams ) + Laflin + Šorter.

Ocigledno bila svima cast da ucestvuju kod ovog muzickog Diva.

Miles forever. :worship:

Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Doktor said:

Od jutros na repeat . . . onako tiho, uz rad.

Samo pogled na ekipu koja je ucestvovala na ovom albumu mi momentalno stvara jezu.

Koja koncentracija klavijaturista na malom prostoru ( Korija, Henkok & Zavinul ). :)

A i ostali clanovi ekipe nisu uopste naivni, msm. na grozomornu ritam sekciju ( Holand - Vilijams ) + Laflin + Šorter.

Ocigledno bila svima cast da ucestvuju kod ovog muzickog Diva.

Miles forever. :worship:

:thumbup:..vidi ima li u tom ducanu ovo:

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Complete_In_a_Silent_Way_Sessions

Podeli na ovim sajtovima

@prophet,

kazes "Skice". Odlicno.

Majls je sto se tice muzike prakticno sve iz jazz-a, pa iz rock-a svirao i snimao.

To su takvi ekstremi da se niko do tada, a ni od tada nije usudio upustiti (u sve te podgrupe, frakcije jazz-a, rock-a, funk-a).

Naravno, pri tome da sve te njegove muzicke ekskurzije, avanture budu i komponovane i odsvirane maksimalno. Vrhunski.

No, meni takodje od Majlsa izuzetno - Pangaea :

'ebeno dobra fuzija . . . . Looodooo. :punk:

Podeli na ovim sajtovima

Slusam preko YT, pa na Panasonic smart TV ( stigoh kuci, pa mi bilo zametno odma' da palim sistem ).

Ko me pa 'ebo, te se izajajrih samo tako, bolje reci, vise lenjost, te ne pazarih ovaj 2LP u Leila-i. :frusty:

Bilo to tamo, par primeraka onomad, @Milje ( aka @covek vuk ) mi dojavio ( on odma' i kupio sebi, cak mi i nudio da otme jedan komad 4 me ), ali ja boodala reko' sebi, danas cu, . . . sutra cu . . .

Sada toga tamo vise nema, a cene odose u nebesa.

A album je do 00.

Podeli na ovim sajtovima

^

Potpisujem.

Generalno je fascinantna ta prica vezana za grupu Magma. Msm, smisliti svoj jezik na kome su pisali textove je tada 70-tih bio miljama avangardan potez.

Majstori konceptualnosti. Vrhunski, skolovani izvodjaci. Njihovi albumi na vinilima u zavisnosti ocuvanosti i izdanja dostizu fine sume.

Ako vec govorimo o njima, moj favorit je studijski album :

Da odmah ovde dodamo i neku paralelu, kopcu za band Magma = band Gong ( rani radovi, tj. prvi albumi ).

O Colloseum-u i Jon Hiseman-u - :worship:

Podeli na ovim sajtovima

a ne znam .... ja sam freak ...... moj omiljeni album od magme je ....... svaki :rofl:

kao o od Jethro Tull-a i jos bar jedno 20 bandova

ono , ufati me period King Crimsona , (svi projekti i albumi ) , onda slusam samo to dve nedelje ....... kako da se snadjem koji je album , a i postane nebitno

sa Gong-om i PFM su me pokvarili jos kad sam imao 14 (kao i ostalim ludim Vrancuzima i Talijanima i ....... )

jbga , nije ni cudo sto sam preskocio klasicne predstavnike HM , kad mi je bilo vreme da ih slusam

Podeli na ovim sajtovima

pajz vako

skolovan muzicar

pa jos cigan

pa milion godina kilometara

pa svira Hendrixa zato sto voli .......

ej , krene pesmu ........ i zna , i pored svog live ludila , kako ce odsvirati svaku progresiju do kraja pesme

Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...