Jump to content

Šta trenutno slušam . . .


Preporučeni Komentari

2 hours ago, Trotter said:

Hmmm... kad razmislim o pitanju, najpošteniji odgovor je da sam batalio hifi. Već par godina sam se načisto oladio od toga, dosadilo mi.

Ranije sam solidno pratio, voleo da vidim sta ima novo, citao o starim uredjajima, istrazivao, pravio neke planove sta bih menjao ili voleo da imam. Sad me stvarno nista tu ne privlaci, ne drzi mi paznju, interesovanje se izgubilo. Ili samo povuklo, otkud znam...

Slusam sta imam i ne bunim se emoji1.png.

Sent from my SM-G361F using Tapatalk
 

Izvini ja mislio da je Vix to prešao odjednom na hifi, a to je u stvari tvoj sistem. Zbunio sam se načisto, vala kad čitam sitna slova na telefonu nekad propustim deo teksta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

[emoji4]

Opušteno. Dešava se.

Ja sam jednom tako promašio forum sa najboljom namerom da odgovorim na prethodni post (sa drugog foruma)... Nikome ništa nije bilo jasno bar dva dana [emoji2].

Sent from my SM-G361F using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Woland said:

'jutro :)

. . .

Od sabajle Bah-a "trošiš".  Najs. :)

 

Pre jedno pola godine sam slušao radio emisiju na RB2 u kojoj je gost, kompozitor, dirigent ( ne sećam se imena, ali sa naših je prostora ) rekao nešto veoma interesnatno.

Kada radi novo muzičko delo, ne može ništa drugo slušati od muzike osim dela iz muzičkog opusa J.S.Bah-a.

Svi ostali periodi klasične muzike, savremene, do ovih današnjih pop-ova, r&b numera mu nekako skreću pažnju od pisanja, komponovanja.

Po njemu, Bahova muzika je apsolutno neutralna, tačnije, ne interferira sa kompozitorovim trenutnim razmišljanjima i koncentracijom u pisanju novih linija muzičkog dela.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada nešto radim po kući i nemam vremena da sam puštam muziku, po ceo dan mi zvrnda Andy's 80s internet radio stanica.

Joy Division, New Order, Siouxie And The Banshees, Damned, Sex Pistols, Gang Of Four, Gary Numan, Bowie, ... i mnogo odličnih autora i izvođača za koje nikad nisam čuo. :)

Odličan izbor muzike koji (meni) nikada ne dosadi i na koji u 99% slučajeva nemam primedbu.

 

Što je najbolje, neke ređe stvari Andy izgleda pušta sa vinila, pošto se povremeno može čuti i krckanje ploče, što je za internet radio retkost. :)

 

You have found the RAREST 80s New Wave music on the net!

http://www.andys80s.com/index.php

andytape1234.jpg

http://www.andys80s.com/logoscroll.html

 

Direktan link za slušanje:

http://lin1.san.fast-serv.com:9844/listen.pls

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, Doktor said:

Kada radi novo muzičko delo, ne može ništa drugo slušati od muzike osim dela iz muzičkog opusa J.S.Bah-a

ne čudi me to - Bah ima matematičke šeme, zakonitosti, repeticije, predvidiv je (što ne mora da bude nužno loše), pa ne utiče na inspiraciju..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Billy Cobham namerno nije spomenut u gornjem postu, čuvao sam pohvale za rad na ovom albumu. Po meni možda i najbolji Miles-ov album. To je drugi soundtrack koji je  Miles radio. Strašna postava. Još bolja svirka.

folder.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakav je ovo studio bio 

 

 

Evo i u svetskim okvirima prve digitalno snimljene pesme u istom studiju. Nažalost poslednja od ABBA-e a meni omiljena. I u njoj dominira moja tiha patnja Yamaha GX-1.

 

 

Polar Studio  više ne postoji, kao ni bend.... Mada snimili su nešto novo za ovu godinu. Najverovatnije u Benny-jevom studiju Riksmixningsverket, u kojem između ostalog čuva i pomenuti Yamaha GX-1.

 

http://www.rmvstudio.com/equipment/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ove dve stvari vrlo cesto,na poslu..meni poso vise one man band,skupljanje raznoraznih statistickih podataka,pa sve to kroz razne exel akrobacije u neke grafikone,pa riporti sto niko ne cita i gleda :)..sluske na usi,iskljucim se od ostatka kancelariskog sveta,i pichi :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...