Jump to content

Šta trenutno slušam . . .


Preporučeni Komentari

nekada davno Petar Luković je (dok je bio normalan), u punom naletu novog vala, smislio kovanicu - hotel wave; odnosilo se to na beskrvno, konfekcijsko aranžiranje i izvođenje tada popularnih pop-rock kompozicija, od strane prosečnih tezga bendova na letnjim terasama.. Satijeve Gnosiene u izvedbi Daniela Houpa (vidi ih gore) obogaćuju tradiciju hotel wavea klasičnom muzikom; sve je, ali baš SVE je u Danielovom izvođenju Satija pogrešno - ezoteričnu, tamnu temu je pretvorio u muzičku podlogu dostojnu reklamnog spota; tišina kojom se Sati poigravao, bez jasno naznačenog tempa je mnogim pijanistima ostavila dovoljno prostora za iskazivanje nečeg ličnog.. Houp je iskazao bezlično. naš @Doktor je svojevremeno partituru Gnosiena i Gimnopedia smestio u zadimljeni kafe na Pigalu, gde pijanista pred jutro, u sred alkoholnih isparenja i dima (Gitanes), svira više za sebe nego za publiku.. 

nekada davno u novosadskom Studijju M, Mitar Subotić - Rex Ilusivii i Branka Parlić su potpuno poštujući Satijevu partituru poigrali, i zahvalili gospodinu Roršahu.. tada je Daniel Houp bio mali, a Novi Sad je bio Svet

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ksenija Janković sa svojim studentima izvodi Šostakovičev Prvi koncert za violončelo u (njenom) aranžmanu za 7 violončela

This recording is a true pandemic project realized with my wonderful cello class at the Detmold University of Music in Germany. Doing all the arrangements for the cello orchestra ourselves was also a big part of this project. I am extremely happy that we got permission from Irina Shostakovich and DSCH Publishing to release this CD with our arrangement of Shostakovich’s first cello concerto

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zaboravili smo da smo imali Kseniju Janković, veliku SFRJ zvezdu klasične muzike, Rostropovičevu studentkinju, i dirigenta Vanča Čavdarskog; bilo je to u nekom boljem životu, Ksenija je prisutna, ali je više nemamo, za Vanča ne znam ništa.. YT je tu da podseti; Ksenijina verzija Blochovog Scheloma je jedna od boljih koje sam čuo, istovremeno lirska i energična u potrebnoj i dovoljnoj meri

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nego, jel ovde više ne radi tapatalk?

Androidišem već pola sata ali nou sakses, majke mi?

Jeri to parče softvera ovde živo još ili je ubiveno na mrtvo, u kojem slučaju smatram da mi je dužnost da obavestim da mi je korišćenje net verzionusa malo prezahtevno za živce buduć da sam konformista po rođenju a lenjivac po izboru?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ijuu, stavih foto pikčr u spojlera...

 

Eo sad mi talasi promeniše na Granta Zelenog, album Veliki Ulog.

grant-green-grantstand-Cover-Art.thumb.jpg.9c3f57b5b142fff2cfb020fdd621ee07.jpg

 

Kad metiš McDuffa na album to uvek bude dobro.

 

Ali šta ovaj svira na gitari ovde e pa to je jedna umetnost, vrlo dobar beše Zeleni, nešto ne vidim da je cenjen u skladu sa obavljenim poslom, tja, sudbina je takva radne snage akros d globusa.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 12/7/2020 at 11:03 AM, paja959 said:

trenutno krenuo sa preslusavanjem ovih reizdanja od G.Dead...msm,dokle ce nas muziti (verovatno dok jos imamo mleka B)),sad su sve eskalirali na 3CD,svaki...

https://www.amazon.com/American-Beauty-Anniversary-Deluxe-card/dp/B08HGPZ1Q4/ref=sr_1_1?crid=30HRAH7ECMHSO&dchild=1&keywords=grateful+dead+american+beauty+50th+anniversary&qid=1607334330&s=music&sprefix=grateful+dead+american+%2Caps%2C377&sr=1-1

https://www.amazon.com/Workingmans-Dead-50th-Anniversary-Deluxe/dp/B0882NXWCX/ref=sr_1_1?crid=2IBNB0SIBLQ5C&dchild=1&keywords=grateful+dead+working+mans+dead&qid=1607334851&s=music&sprefix=grateful+dead+working%2Cmusic-intl-ship%2C366&sr=1-1

remasteri originala su dobro uspeli,jest da je prikalemljeni materijal prvorazredni,kako muzicki,tako i tehnicki,uzimajuci u obzir vremenski period nastanka tih snimaka,al mislim da ce kod mene ostati u download varijanti...:matrix:...

 

 

american.jpg

workingman.jpg

Da nisi mozda slusao "Workingman's dead"... prvo englesko izdanje(crvena etiketa} iz 1970.g....da li moze da se poredi sa US green olive 1st press?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

55 minutes ago, Aoxomoxoa said:

Da nisi mozda slusao "Workingman's dead"... prvo englesko izdanje(crvena etiketa} iz 1970.g....da li moze da se poredi sa US green olive 1st press?

ne,nisam ja tolko izrazito fokusiran na 1st press izdanja...ako naleti takvo i dobro je ocuvano,nije preskupo OK,al cesto to bude macak u dzaku...B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...