Jump to content
voolejov

Šta trenutno slušam . . .

Recommended Posts

Amos Lee    "Mission Bell", manje poznato, manje napucano a jako prijatno za popodnevno ili večernje opuštanje. Odličan album, numera El Camino kojom počinje album ujedno s njom  i završava ali ovog puta u duetu sa Willie Nelson-om. 

Evo me u drugom satu preslusavanja ovog kapitalnog izdanja. :worship:

Svjatoslav Rihter i autorizovani snimci ( Bah - komplet eng i fra svite, . . .  ).

Tri i po sata vrhunskog izvođenja dela J.S. Baha. 

Zahebavaš, ali evo - postoji i kruži gomila bootleg snimaka za koje se govori/piše da ih je Rihter izvodio, a upitno je.

Ovde su Philips kao diskografska kuća, kao i sam pijanista dali do znanja da su autentični "živi" snimci ( piše : Bon/Rolandsek 1991 god. ).

Alessandra Celletti - Sacred Honey

posle 20 godina Alessandra je ponovo snimila kompozicije Gurdžijeva, ovog puta u kolaboraciji sa kontrabasistom Daniele Ercoli.. snimljeno u Rimu (odličan snimak, veoma neposredan, na momente sirov u dobrom smislu reči), osnova su klavir i kontrabas, ima nešto malo elektronike, a čuje se i harmonium, kaval i eufonium..

veoma prijatan CD koji kupuje na prvu notu, uz Anja Lechner - Vassilis Tsabropoulos: Chant, Hymns and Dances, jedan od mojih Gurdžijev favorita.. oba ispred Jarrettovih Sacred Hymns.. zbogradi razumevanja štiva, razume se

Sacred Honey mi je, uz još jedan CD (i još ponešto ) stigao kao poklon, uz Alessandrinu ploču

2a0680b49c0b2c2416bc00d0bcbbf83d.jpg