Jump to content

Šta trenutno slušam . . .


Preporučeni Komentari

^ 2017 na Akademiji Franc List u Pešti sam imao sreću da prvi put uživo čujem jedno od orkestarskih dela Filipa Glasa.. reč je o Dvostrukom koncertu za violinu i violončelo, to je bilo friško izvođenje obzirom d je delo komponovano 2010, i menščini da do danas postoji samo jedan snimak na CD; izveli su ga zajednički Concerto Budapest i Kremerata Baltica, a solisti su bili Gidon Kremer i Giedre Dirvanauskaite.. taj performans mi je istinski otkrio muziku Filipa Glasa.. prvi deo koncerta je bio jednako uzbudljiv - Gidon Kremer i Andraš Keler su odsvirali Bahov koncert za dve violine u D molu (BWV 1043)

na snimku koji sledi je Filharmonija Francuskog radija sa gorepomenutim solistima, izvođenje nije ubedljivo u meri u kojoj su to bili Kremerata i Concerto Budapest, ali možda sam pristrasan

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

malo je poznato da je Betoven napisao transkripciju svog violinskog koncerta (opus 61) za klavir.. Daniel Baremboim je to snimio za DG:

bbop61.thumb.jpg.f00b18710c33b4aebed200c4fb622436.jpg

još je manje poznato da su Gidon Kremer sa Nikolaus Harnoncourtom (Chamber Orchestra of Europe), još 1993 po kadenci Gidona Kremera kombinovali klavir i violinu pred kraj prvog stava koncerta.. Britanski Grammophone je to odmah proglasio kontroverznim, što je British način da se ništa ne kaže a da se isprovocira reakcija

cenim da su Harnoncourt i Kremer imali dovoljno integriteta i autoriteta, da ova svojevrsna nadogradnja Betovena, Betovenom otvori nova vrata i osvetli koncert i sa druge strane.. sledi kontroverzni prvi stav

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Setih se odlične Arcadia-e koju uređuje i vodi naš banovani član @grau. i DJ Brka ( Disco Not Disco ), a može se naći na Mixcloud platformi. :coffee:

Evo prve emisije koju upravo, po ne znam koji put, preslušavam :

 

Do danas je ovaj dvojac "nagurao" 175+ epizoda Arcadia-e. Respect ! :respect:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eh mlados ludos

snimis emisiju, maltene kompletan Cream Live pusten sa malo price

odes na lokalno jezero, sva raja tu

naravno na razglasu lokalac .......... krene emisija, nas par uzivamo a lokalna krema oce da nas pobije

:smesna: 

jbte, poziveo sam jedno 3 zivota do sad

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

O da, između Lucinde i Knife Slits Water je kod mene "nerešeno". Bass line ubiva na mestu.

U to vreme sam jedino mogao da nabavim The Old and The New da snimim na kasetu. Na B strani se nalazio Tuxedomoon - Holy Wars. Baš i ne priča jedno s drugim, al' kad si mlađan momak a kasete skupe, nema biranja - samo snimaj.

Killing Joke nikad nisam uspeo da ukapiram a pokušavao sam. Ima nešto kod njih, što n'umem da objasnim.

 

Evo, da se i ja naslonim na ono vreme, došlo mi naturalno posle ACR:

 

Izmenjeno od Aciko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Aciko

Sto bi se reklo : dje me nadje. :worship:

"Cetvoroclana banda" je izuzetno bitno poglavlje toga vremena. Uz Solid Gold koji si pomenuo i takodje i meni omiljenu numeru Paralized, moram(o) staviti i njihov album prvenac Entertainment! :jump:

Top numera sa ovog albuma mi je :

Oh Boze, koliko ovde ima Sarla. :guitarplayer:

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...