Jump to content

Šta trenutno slušam . . .


Preporučeni Komentari

ovaj CD bi svaka domaćinska kuća trebalo sa ima

 

Compress_20220502_082645_5308.thumb.jpg.4ad2acbf42ff4582abd9ca78cf1d00a4.jpg

Compress_20220502_082645_5718.thumb.jpg.86ce33147b3d9932398d1236758a03a1.jpg

sjajan izbor dela Filipa Glasa, Arvo Parta i Vladimira Martinova, fenomenalna Tatjana Grindenko uz Gidona Kremera i Kremerata Baltika

jedino - Nonesuch je pogrešno naveo da se ba ovom CD nalazi prvi snimak Come In od Martinova, ali nije ovde je, deset godina ranije:

Compress_20220502_083139_9623.thumb.jpg.053fedcb129404aaa64dc8eda5c6f5d2.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na poslu, ugledam omotnicu sa spisima polaznika ustanove: Logar Mihovil. Odmah mi zazvoni, muzička koju, kratko, pohađah, deli dvorište sa mojom ustanovom. sećanja su sveža.  POdelih na Fb i saznadoh da je potomak zaista „onog“ Mihovila Logara. Eto, malo da se podestim na njegova dela, osim onog koje smo, radosno, pevali na proslavama vezanim za Beograd...

Čudni su putevi sudbina... U suštini nema slučajnosti već, sâmo, podudaranja trenuka, dêlom, sa sećanjima, tj. proživljenim ili nadanjima, strahovima i slično. Ôva podudarnost mi je, bâš, ulepšala dân.

 

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^János Starker first played the sonata for Kodály at the age of 15, in 1939, then again in 1967 shortly before the composer's death. Kodály told Starker: "If you correct the ritard in the third movement, it will be the Bible performance."

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 13 časa, Woland reče

^János Starker first played the sonata for Kodály at the age of 15, in 1939, then again in 1967 shortly before the composer's death. Kodály told Starker: "If you correct the ritard in the third movement, it will be the Bible performance."



Za Starkera čak i ja ovakav neuk znam! :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...