Jump to content

Šta trenutno slušam . . .


Preporučeni Komentari

On 7/16/2021 at 11:17 PM, Mikorist said:

:happy64:

 

Podsetio si me da je istu pesmu uradila i Floor Jansen. Potrazi.

Ne samo to, korona je donela makar jednu dobru stvar a to su coveri by Floor Jansen. Veci broj, u svoj brvnari/mini studiu.

I to je nesto drugacije nego ostali. U pitanju su vecinom potpuno originalni aranzmani, tehnicni savrseno otpevano, i vrlo emocionalno. Svaka pesma je pravo malo umetnicko delo. Kazu da kada ona uradi cover, od tog trenutka poseduje tu pesmu. Svaka je master class iz pevanja.

Odnosi se i na pesme sa "Beste Zangers", ali i "kucne carolije". Kacim "Shallow" - Lady Gaga sa "Beste Zangers", i Alone - Heart, iz brvnare.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hmmm... Evo top albuma za ovu godinu, kad bi sad bio kraj decembra.
Ali ne, nije.

Nije, ne. No, na poluvremenu, rekao bih da jeste. Od onoga što sam čuo.

Ustvari, vrv preterujem, ne mogu ni da se setim šta sam sve čuo [emoji3] tokom ovog poluvremena.

Zbirom ovih okolnosti, mislim da bih mogao da se složim sa samim sobom u vezi početka ovog komentara.

Dakle, nači, bejszikli pobednik ovog turnamenta je učesnik iz treće lige, tzv autsajder, koji otkri blago, koje nije ni bilo skriveno ali šta sad [emoji16]

https://pan-african-music.com/en/vaudou-game-noussin/


a2211894622_16.jpg7630a481-vaudou-game-1-1010x572.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gidon Kremer, osim što voli da se poigrava klasičnim repertoarom na različite nečine, ima njuh da prepozna značaj "novih" kompozitora, koje promoviše tako što prvi izvede njihovo delo. Gürtler, Sebastian se poigravao Betovenovim gudačkim kvartetom (op 132) i dopisao: Louis’ Musette.. Kremer sa Kremeratom ga prošle godine izveo.. još uvek nije snimljeno.. veoma interesantno:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sol Gabetta, je još onomad namolila (iskukala :D ) Peterisa Vasksa da za nju komponuje koncert za violončelo, a on je to i učinio.. i tako dobismo Cello Concerto No 2 - Presence.. Snimila ga je Gabetta 2016 za Sony:

R-8547183-1463799692-7642.jpeg.jpg

podnaslov Presence, je dopisao Vasks objasnivši: ‘by which I mean that I am here. I am not distant. With every breath I am here in this world, with all my ideals and dreams of a better world.

koncert je je otišao od kompozitora i Gabette, i započeo samostalan život.. evo ga u izvođenju Marte Sudrabe (danas Bogu hvala ima mnoštvo odličnih instrumentalista) i Litvanskog Nacionalnog Simfonijskog Orkestra.. veoma interesantno:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Searching for Ludwig Mario Brunello, Gidon Kremer, Kremerata Baltica

81fYcKDHoxL._SS500_.jpg

e, ovo ne slušam, a želeo bih :( nema ga na meni dostupnim trackerima, ima ga na Tidalima, pa ako se nađe dobra duša, bio bih zahvalan :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...