Jump to content

Šta trenutno slušam . . .


Preporučeni Komentari

Brams: The Chaconne is for me one of the most wonderful, incomprehensible pieces of music. On one stave, for a small instrument, the man writes a whole world of the deepest thoughts and most powerful feelings. If I imagined that I could have created, even conceived the piece, I am quite certain that the excess of excitement and earth-shattering experience would have driven me out of my mind.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, Woland said:

Brams: The Chaconne is for me one of the most wonderful, incomprehensible pieces of music. On one stave, for a small instrument, the man writes a whole world of the deepest thoughts and most powerful feelings. If I imagined that I could have created, even conceived the piece, I am quite certain that the excess of excitement and earth-shattering experience would have driven me out of my mind.

 

Vidim da te je Bahova Čakona očarala. :)

Moj prvi susret sa ovim delim uživo je bilo na Kolarcu pre više od 10 god. Izveo je Aleksandar Serdar i to je bilo čarobno ( btw, veliki sam njegov fan :worship: )

Mislim da je to i objavio na nekom CD-u ranije ( u međuvremenu nađoh preko Discogs-a ).

Od izvođača Čakone koji me "pomeraju" je definitivno Helene Grimaud. Izvrsno. 

Iz tog njegovog resitala sećam se dobro i jedne sonate od manje poznatog italijanskog kompozitora Galupija.

Na žalost, imam ovaj CD samo "narezan", poodavno tražim original. ( tu je i Galupi i Čakona ).

IMO - nekako mi ova dva muzička dela idu u paru. :)

 

as1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, Doktor said:

Vidim da te je Bahova Čakona očarala. :)

jeste :) nisam znao da je Serdar imao Čakonu na repertoaru - Busonijeva transkripcija je sjajna, nekako mi deluje više Bahovski od originala na violini :D 

izvođenje Helene Grimaud mi se sviđa, ali Benedettijev snimak iz '48 (BBC Abbey Road studio 3), iako tehnički nesavršen pa još i mono, ima u sebi dramu uz postojan tehnički temelj.. a Bermanovo izvođenje je... pa to je Berman :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da. Benedeti kao fenomen. Vanserijski pijanista. Jedan od onih "Marsovaca". :)

Ima na YT i njegovo izvođenje Galupijeve sonate. Maestralno.

Vrlo je moguće da je i tadašnji Arturov repertorar doveo Serdara do ove sonate ?

IMO - Bermana "vidim" i shvatam kao posebnog izvođača Lista i Rahmanjinova.

Imam vinil DG sa izvođenjem 6 Muzičkih momenata od Rahmanjinova ( B strana ). 

Remek delo. :worship:

Preporuka za kolekciju. 

Na YT kola ovo njegovo Live izvođenje "muzičkih trenutaka" iz Lugana. Fantastično. :wub:

 

lb1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nathan Milstein, rođen u Odesi, školovao se, poput Oistrakha, kod Pjotra Stoljarskog u St Petersburgu - obeležio epohu i postao jedan od besmrtnih..

njegovo izvođenje Mendelsonovog koncerta za violinu na festivalu u Lucernu (1955) je jedno od najbllhih

ef5acbaefa59cdffc07cf5acebfe61d4.jpg
 

Nathan je izvođač na prvoj ploči na 33 obrtaja iz 1948 godine - Columbia Masterworks ML - 4001, evo tog snimka:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

R-3335528-1591733710-9121.jpeg.jpg.27ea37a2d8a1783dbc4e9c9090a32f27.jpgR-3335528-1591733709-9215.jpeg.jpg.a409f5ca0a7e5ef29009fbae67f224af.jpg

 

Pesme 1,2,3 snimane 2.marta '69 ...od 2;30 do 5;30pm i od 7 do 10...sve ukupno 6 sati

Pesme 4 i 5 snimane 22.aprila '69...od 2;30 do 5;30pm...3 sata

Pesme 1,2,3,4,5 sa drugog cd-a...26.maj '58od 7 do 10pm...samo 3 sata

Zaista fascinantno za realizaciju jedne od najboljih dzez ploca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...