Jump to content

Šta trenutno slušam . . .


Preporučeni Komentari

1 hour ago, Doktor said:

Btw, @vladd, ako nameravas ici, bice to odlican koncert sigurno.

Isao bih, teoretski, samo je bez publike, ali sa prenosom. I da je sa publikom, bilo bi vec nekako kompleksno organizovano, daleko vise ima znacajnih osoba nase muzicke svakodnevice, koje bi trebale da prisustvuju...

Bice ti neki dueti koje odrzava profa kao "cuvar vatre" :) , daleko je to od mog muzickog obrazovanja, ali su neki primeri danas bili bas dobri.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Da,  dueti - rece on u drugom delu emisije danas koju sam stigao cuti da prakticno "osvezava" svoju kolaboraciju sa vrhunskim pijanistom Aleksandrom Serdarom.

Ljubisa i Serdar su pre nekih 7-8 godina imali odlicnu ideju, uspeli cak i u par navrata da je sprovedu u delo.

Naime, Serdarova zelja je bila da se drze koncerti po gradovima i varosicama Srbije.

Krenulo je to nekako, ali . . .  kao i sve sjajne, dobrodusne, iskrene i postene ideje ubrzo je taj serijal koncerata zamro.

Kao i sve u ovoj propaloj teritoriji, zvanoj Srbija, prekrila je mahovina i zabokrecina. :(

Drago mi je bilo danas cuti da dva vrhunska umetnika, pedagoga nastavljaju gde su stali.

Pratimo. :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Obavezno muzicko stivo. Nesto sto se u vidu mentalne higijene slusa ono bar 3 puta nedeljno.

Za one koji se bave ozbiljno pijanizmom ili su "uvuceni" u pijanizam - svakodnevno.

Intro za Sopena, ovo kada se provali, skonta, shvati, otvaraju se sama "vrata " romatizma, a samim i tim savremene muzike  XX veka.

Etide opus 10 & 25.

Vincenzo Balzani, sjajan dasa, pedagog i performer. :thumbsup:

Balzani.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako poredite izvođenje koje ste ponudili sa onim, recimo, Fialkowska-e?

Štrecnuo sam se kada sam video podlošku ispod CD-a jer su takve i po našem domu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, zika said:

Kako poredite izvođenje koje ste ponudili sa onim, recimo, Fialkowska-e?

Štrecnuo sam se kada sam video podlošku ispod CD-a jer su takve i po našem domu...

Iskreno, Fialkowska-ino izvodjenje nisam imao prilike cuti.

Bolzani je bio prvi pik svojevremno da bude mentor mojoj kcerki kada se bavila pijanizmom, gore slikani CD je dobijen kao gift i samim tim ima neprocenjivu vrednost za mene i moje.

Naravno da i ima brutalnijih, pirotehnicko-tehnicki "ludjih" izvodjenja Sopenovih sonata, kao i izvodjenja daleko poznatijih pijanista. Ako ste primetili nisam pomenuo boljih. U vrhunskom pijanizmu toga nema.

Ako me pitate za moje favorite za izvodjenje Sopenovih dela to su : Harasiewicz i Zimerman definitivno.

Poljaci. Uostalom, ako i sam Sopen. :)

Prvi je pobedio Vladimira Askenjazija ( veliko je to pitanje i dan-danas  da li zbog domaceg terena ? ) , a drugi je prosto fenomenalan ( mada licno preferiram vise njegova izvodjenja Subertovih klavirskih sonata ).

Ima tu jos dosta pijanista koji izvode ove skolske sonate kao Marsovci. 

Na prvom mestu Valentina Lisitsa. :thumbsup:

 

Btw, za podlosku je zasluzna moja supruga. :)

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Doktor said:

Btw, za podlosku je zasluzna moja supruga. :)

Ditto. Sad, kada sam joj spomenuo to što sam zapazio, usledila je info da su još iz sredine/kraja 80ih u našoj upotrebi i, naravno, da bi ih valjalo zameniti. Eto, kako je nekada, sve, bilo trajnije...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...