Jump to content

Šta trenutno slušam . . .


Preporučeni Komentari

10 hours ago, vladd said:

Malo secanja na davnu mladost

. . . 

Upravo tako. :thumbsup:

Jedan od prvih albuma uopšte kada sam počeo da skupljam Lp-e je Spirogirin album Catching The Sun.

Dobro se sećam kako smo besomučno "skidali" numere sa ovog albuma u jednoj bgd garaži.

Catching the Sun od Spiro Gyra-e, Kobamov Spectrum i Blow By Blow od Džef Beka su obeležili to jedno bezbrižno, ušuškano vreme, kada je dan trajao kao danas cela nedelja, generalno - kada je sve bilo puno, puno bolje i lepše.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Nesto oslobadjao hd na laptopu prebacivanjem na eksterni hd i, izmedju ostalog, nadjem i ovaj odlican album na koji sam, kao i obicno, zaboravio protokom vremena koje leti i bas ga briga za nas sporije.
Saksofonista Dap-Kings, objavljeno za Daptone Records. Solo projekat, nema puno (muzicke) veze sa radom sa pokojnom Sharon Jones i Da-Kingsima, vec je prozet uticajima koje je autor verovatno crpeo najvise iz svog zanimljivog porekla koje ukljucuje pretke iz indijanskih plemena Yaqui i Mescalero Apache.
Moze da se cuje i slusa na bandcamp. Odlican album. a4000969663_10.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo dobih info od supruge da je svratio dobar naš prijatelj u njenu ambulantu ( vratio se iz  US ).

Stigao ( jedan, ali vredan :happy64: ) album na poklon i ja odmah za odjavu na poslu pustio kao preview :

Danas slike albuma i odlaganje u policu. Ostaje zapečaćen do daljnjeg. :jump:

juma 1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Hmmm... kada su pitali Kavakosa  u kakvom je stanju uma bio za vreme ove izvedbe, rekao je da je um podesio tako da mu se činilo da svira sporo. Pitanje je da li bi smo mogli da razlikujemo note da je svirao brže. A mogao je i brže ali je odlučio da posluša savet svog oca i svira sporije...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...