Jump to content

Šta trenutno slušam . . .


Preporučeni Komentari

On 4/6/2020 at 8:13 AM, Doktor said:

Dobro jutro. 

Studio 54 - KC Sunshine Band, atm idu Indeep - Last Night A DJ Saved my Life . . . . :dance2:

Disco rules :) KC mi je omiljeni band :) Slušao sam ih do iznemoglosti ali nisam znao ništa o njima, sve do YouTubea, i imam šta vidim - Kejsi je belac, svira klavijature i liči na Zdravka Čolića :) :) KC su još uvek aktivni i neprekidno koncertiraju. Kejsi, dođi i napuni Arenu :)
 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Miloš 1210

Mmmmmm . . . . KC & Sunshine Band. polovinom 70-tih i početkom 80-tih se desila prava eksplozija disco band-ova.

Kada smo već otvorili ovaj sjajan segment u muzici, moram napomenuti i meni omiljene Delegation:wub:

Vrlo je moguće zato što sam uvek voleo više glumce sporednih uloga, uloge marginalaca, ali upravo su Delegation sve od toga.

Znam, dosta tu ima Chic-a, Najlovih rifova, njegovog prepoznatljivog šafla, tj."rada" desnom rukom i trzalicom, ali, prosto, volim ih.

Njihov drugi album Eau De Vie je nešto što pustim na vinilu ono bar 3-4 puta mesečno. 

Kuriozitet je što je to britanski bend iz Birmingema. :worship:

Naravno, njihova ubedljivo najjača numera IMO je You and I:dance2:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iiiiideeeeeeeemoooooooooo . . . . :disco:

Sega Mega Hit - Moćni The Whispers. :worship:

Ova numera je zašla 1979 god. kada sam maturirao u 12. bgd gimnaziji. Nisam išao te godine na more, žrtvovao se ( isplatilo se ), pakleno spremao prijemni ispit za medicinu, a ovo je bila udarna numera na mojoj TDK  kaseti i to se slušalo više puta na dan, u pauzama od bubanja. :dance2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Doktor said:

Iiiiideeeeeeeemoooooooooo . . . . :disco:

Sega Mega Hit - Moćni The Whispers. :worship:

DJC.JPG

Verovali ili ne u Beogradu postoji grupa entuzijasta za disco-funk. Predvodi ih odlični Aleksandar Rajković - DJ Alex i redovno prave (pravili su...) žurke u Dorćol Placu i Domu omladine, sa ogromnom disko-kuglom i sve :) Okupljeni su na FB grupi Beogradska Disko Žurka, preporuka:

https://www.facebook.com/groups/discotecaplus/

(Pažnja - desi se da kliznu u Italo ali zažmuriš, stisneš zube i prođe :) ) Posebno obratiti pažnju na Dejana Vujoševića, Crnogorac enciklopedijskog znanja i razumevanja disko-fanka, kači samo raritete npr...

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Potrebna mi je pomoć: ne mogu da se setim podcast-a koji je, u nas, bio omiljen u vreme čupavije od ovog a imao je vrlo dobru music latino-(non disco)-like ali ne ljigavo... Svaka pomoć je dobrodošla, na vr' mi je jezika već danima ali... Niztovario se nedeljno ili kako već, milina za opuštanje... Čak bi trebalo da imam na nekom od stovarišta ali... Hvala za svaku natuknicu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Današnja audio seansa je počela sa Šubertovom fantazijom Wanderer. Možda ovaj početak upravo sa željom da nam je potrebno neko Čudo da ova pošast što pre prodje i sa što manje tuge i gubitaka.

Btw, 11 CD box set sabranih klavirskih dela Franc Šuberta.

5a3c2eaa01bfee18a7b54a4e8859b40e.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

'69 je Šostakovič za Davida Ojstraha napisao Sonatu za violinu j klavir op 134..

izvodi je Gidon Kremer, Ojstrahov učenik (tada su studije trajale 8 godina, i posle toga Kremeru mentor kaže da bi Betovenov violinski koncert odsvirao potpuno drugačije [emoji16])

97827a8a29e5207004cf6d84267df395.jpg



i posle mnogo godina učenik postavi orkestraciju te iste sonate, uz pomoć Andreja Puškareva, i Kremerata Baltike




Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...