Jump to content

Šta trenutno slušam . . .


Preporučeni Komentari

Ahem, Noc na golom brdu. Kakvo je to delo. :worship:

Imam u polici neko vintage Everest izdanje. :wub:

Moram priznati da nisam to cesto vidjao po berzama da se nudi, za razliku od Slike sa izlozbe.

Moguce je da su za to zasluzni Emerson, Lake & Palmer, a i mozda zbog toga sto je to ipak izvorno delo za klavir ?

 

Btw, ja upravo odslusao na RBgd 2 radio emisiju Agora. Standardno dobro. 

10:00:00 - 11:00:00 AГOРA
demokratija.jpg Каква је разлика између уметника као ствараоца и као грађанина у ратовима и кризама? 

  Kолико те ситуације одређује његово деловање? Каква је одговорност уметника у таквим околностима? Како нам уметност може помоћи да боље разумемо и тумачимо ратне и кризне ситуације и односе? Може ли се заиста „певати после Аушвица" или је „певање" тада управо и најпотребније? Ово су нека од питања којима су се бавили учесници скупа „Уметност у временима кризе и ратова: поглед из данашњице", који је ове недеље одржан у Београду.  

На ове теме слушамо размишљања: Мухарема Баздуља, писца и новинара, и Слободана Деспота, уредника у издавачкој кући L Age d Homme, за коју је на француски језик превео дела Добрице Ћосића, Милоша Црњанског и Моме Капора. 



Емисију уређује и води Снежана Бићанин.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

Ahem, Noc na golom brdu. Kakvo je to delo. :worship:

Imam u polici neko vintage Everest izdanje. :wub:

Moram priznati da nisam to cesto vidjao po berzama da se nudi, za razliku od Slike sa izlozbe.

Moguce je da su za to zasluzni Emerson, Lake & Palmer, a i mozda zbog toga sto je to ipak izvorno delo za klavir ?

yess sjajno :) ja ga nemam na ploči, kad stigne SACD to će mi biti jedino.. nikad vene nisam sekao na ELP Slike... isprva zato što ih je svako slušao, kasnije mi je zvučalo nedoraslo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, Woland said:

... nikad vene nisam sekao na ELP Slike... isprva zato što ih je svako slušao, kasnije mi je zvučalo nedoraslo :)

Dobro su to uradili ELP tada. 

Voleo sam to njihovo vidjenje "Izlozbe" i onda, kao i sada. Cesto preslusavam upravo taj njihov album.

Ne treba zaboraviti da su upravo sa tim iskorakom ucinili dosta na popularizaciji klasicne muzike.

Hvala im na tome. 

No, kada smo kod njih, meni su svi njihovi albumi do albuma Love Beach sjajni.

Ako bih bas morao birati, Kec je nesto sto ostaje zauvek aktuelno, moderno i IMO, referentno.

Kada krene A strana sa Barbarian, pa Take a Pebble - :worship:

Naravno, numera koja zavrsava album, Lucky Man, sentis uz koji smo rasli i cekali novi album i sentis numeru ( From The Beginning, pa Still, You Turn Me On ).  :wub:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

42 minutes ago, Doktor said:
Dobro su to uradili ELP tada. 
Voleo sam to njihovo vidjenje "Izlozbe" i onda, kao i sada. Cesto preslusavam upravo taj njihov album.
Ne treba zaboraviti da su upravo sa tim iskorakom ucinili dosta na popularizaciji klasicne muzike.
Hvala im na tome. 
No, kada smo kod njih, meni su svi njihovi albumi do albuma Love Beach sjajni.
Ako bih bas morao birati, Kec je nesto sto ostaje zauvek aktuelno, moderno i IMO, referentno.
Kada krene A strana sa Barbarian, pa Take a Pebble - :worship:
Naravno, numera koja zavrsava album, Lucky Man, sentis uz koji smo rasli i cekali novi album i sentis numeru ( From The Beginning, pa Still, You Turn Me On ).  :wub:
 
 

 


Odlicno prezentovano Dok, kao i uvek sa tvoje strane.

Pomenuo bih i album Tarkus. Baš dobri Hammond i MOOG Modular, naročito u numeri Mass (Alternate take).

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Musica Callada, u podnaslovu - Inspired by Federico Mompou

 

François Couturier - klavir

François Méchali - kontrabas

François Laizeau - udaraljke

 

Mompoua ima u tragovima, u ideji, ponekoj frazi, ali zato akustičnog, avangardnog džeza ima u najboljem vidu.. od trojice Françoisa, Couturier je najpoznatiji - u kolaboraciji Tarkovsky Quartet, sa Anouarom Brahemom, Anjom Lechner itd.. ali ostala dvojica su sjajni, naročito kontrabasista...

 

a9fc6c31ded5fd2ebdd5bed91c7ab077.jpg&key=86343f448bd5065f47e6275edd2f1fedbbea57f59ff0786a78fd39314cee4ab9

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...