Jump to content

Šta trenutno slušam . . .


Preporučeni Komentari

7 minutes ago, Doktor said:

He, he . . . . zez' se i ja malko, tj. znao sam da si ih tako poređao. :)

Ja bih lično tipovao na ovu dvojicu :

https://andantemoderato.com/schubert-arpeggione-sonata-perenyi-schiff/

ee, nači danas nastavljam :)

4 minutes ago, Mikorist said:

 

nov emotikon :rofl:

znao sam da će ti se svidi :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima i još bolji Britanac . . .  no, krećem kući, pa ću o njemu kad' budem stigao  ( ne mogu trenutno da se setim imena, treba mi vremena, jbga, krečana (.

Družih se s njim i Lajsterom onomad u Teplicama, Češka, kada je Vovka Aškenjazi držao Master klas mojoj kćerki, pa smo često sedeli u kafani preko puta konzervatorijuma sa inspirativnim imenom " Kod Adolf-a". :)

Pivo Gambrinus, točeno, jeftinije od mineralne vode. Nadrealno. Kuvana jela. Cene za studente, muzičare.

Međutim, uz Vovku sam se najviše družio sa Milanom Rerihom, virtuozom na klarinetu.

Sa obojicom,  Milanom i Vovkom sam i dalje u kontaktu.

A kćerka . . . .  jbga, izneverila me . . . . prešla "na tamnu stranu" ( ovo se naravno šalim, sama izabrala svoj put ).

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I naravno, da ne ostanem nedorecen kada sam rekao samo Lajster.

Karl Leister, sam vrh, klarinetista berlinske filharmonije, kome je godinama bio Karajan dirigent. Deutsche Gramophone "maneken".

Imao sam srecu i cast upoznati te ljude, umetnike, i druziti se sa njima 10 dana u Teplicama, Ceska 2011 god. 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tribjut bendove i raznorazne obrade poznatih numera ne volim, ali ovi momci su mi pravo osveženje.

Gitarista sa svojim SG-jem preko nekog flendžera ono baš mu ga daje. :punk:

Ostali članovi benda - odlični. Tačni, stameni u ritmu, klavijaturista nije egocentrik za razliku od gitariste, a što je kompliment i veliki plus (ovo msm za klavijaturistu).

Kada sam sasvim slučajno jutros pronašao "cigaru" od PF, nametnula mi se i čuvena numera od Temptejšnsa " Papa . . .  ". :)

E, tu se vidi da i klavijaturista nije mačiji kašalj. Doyayne solaže na sinth-u, kao i "dabl" solaže el. gitara & synth.

Dakle, The Main Squeeze :

:dance2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slušam po 3-4 put solažu iz "Have a Cigar" i asocijacija mi je bila "na keca" da to ono baš vuče na Allmane, prvenstveno na Dikija Betsa.

Kada ono, međutim, ima i to od ove grupe "Glavni stisak" :

Ovde je komplet bend na visini zadatka.

Sjajni momci. Videh sad' da imaju i svoja 2 autorska albuma.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

msm , sta reci a ne zaplakati

jedina dobra stvar je sto mu nece zardjati prsti , pa bude koristi pri sviranju muzike koju vredi svirati za starije od 12 godina

mada znam neke 12-godisnjake sa opasnim ukusom u muzici

:rofl:

no hard feelings ...... al' ne izdrzah ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ozbiljan rad lezi iza toga .... talenat nema potrebe ni pominjati

a i ja ga brte zadevam bez veze , treba lebac nekako zaraditi sa klavijaturom pod prstima

daleko je vise talentovane dece no sto ima mesta u domenu klasicne i "umetnicke" muzike , e da bi svi mogli nekako da obezbede egzistenciju na kosher nacin

samo neka se oni zabavljaju i neka zive od svog talenta ..... kuj'be old farts

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mali se rodio u klaviru ... nema veze sto je rastimovan :worship:
 
Inace ovo je Fantasie-impromptu opus 66... i poznati pijanisti lome prste da odsviraju ovo :smesna:
Poseban svet je YT sto se tice tih cover-a.
Miko, nikad nisam znao taj detalj, mozda je tebi poznato. Kako ide to na Youtube, u odnosu na broj pregleda, oni bese nesto placaju?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...