Jump to content

Šta trenutno slušam . . .


Preporučeni Komentari

U toku su poslednje pripreme . . . utvrdjivanje gradiva . . .  ponovno memorisanje text-ova numera za horsko pevanje . . . kixsanje Martinki . . .  full black dressing code . . .  dakle . . . sutra  . . . Hangar u Luci Bgd . . .  @Miloš 1210 . . . gledamo se . . .  pivo & ostali derivati naravno . . . :jump:

Atm  ide . . . numera koja otvara koncert sutra vece :punk:

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Doktor said:

U toku su poslednje pripreme . . . utvrdjivanje gradiva . . .  ponovno memorisanje text-ova numera za horsko pevanje . . . kixsanje Martinki . . .  full black dressing code . . .  dakle . . . sutra  . . . Hangar u Luci Bgd . . .  @Miloš 1210 . . . gledamo se . . .  pivo & ostali derivati naravno . . . 

Ahahaha odlično vidimo se sutra in the flat fields Hangara ;) I kod mene pripreme u toku, prolazim kroz ceo Goth - Siouxie, Joy, Sisters... kada se dobro usviram  možda i dinastiju Ali Kan - da li si znao da je Murphy uzeo Sufi i živeo u Turskoj 20 godina?

IMG_20181108_222456.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Miloš 1210 said:

Ahahaha odlično vidimo se sutra in the flat fields Hangara ;) I kod mene pripreme u toku, prolazim kroz ceo Goth - Siouxie, Joy, Sisters... kada se dobro usviram  možda i dinastiju Ali Kan - da li si znao da je Murphy uzeo Sufi i živeo u Turskoj 20 godina?

. . .

:punk:- vidimo se u Hangaru.

Ovaj podatak za Murphy-ja nisam znao. Interesantno.

Meni je izuzetno drago što ću imati prilike da vidim uživo ne samo njega, nego možda još i veću Bauhaus facu - David J-a. :jump:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Set lista od pre 2 noći iz Glav Club-a, Moskva

https://www.setlist.fm/setlist/peter-murphy/2018/glavclub-moscow-russia-3b97b888.html

Ide onako "po redu", a sve "u glavu" sa In The Flat Field prvog Bauhaus albuma.

Naravno, posle toga kao bonus idu njihovi najveći hitovi, a iskreno se nadam da ćemo uspeti da i mi njih malo "pomerimo", pa da iznedre dva bisa kao i u Moskvi. :jump:

Atm ide (i dalje) utvrđivanje gradiva za večeras :

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Podsetiste me na period kada sam slusao muziku sa kaseta i snimao kompilacije, tamo negde 80-ih. Jos uvek pamtim sta je bilo na kasetama iako njih vec odavno nema. Kao i tog vremena. Lista izvodjaca: Peter Murphy, David Sylvian, This Mortal Coil, David Bowie (Heroes, Warsawa), Riyuchi Sakamoto...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, prophet said:

Podsetiste me na period kada sam slusao muziku sa kaseta i snimao kompilacije, tamo negde 80-ih. Jos uvek pamtim sta je bilo na kasetama iako njih vec odavno nema. Kao i tog vremena. Lista izvodjaca: Peter Murphy, David Sylvian, This Mortal Coil, David Bowie (Heroes, Warsawa), Riyuchi Sakamoto...

Iste kasete kao moje! Dodao bih Tuxedo Moon, možda Cockteau Twins, Dead can Dance, ali to je to ;) 

Ako voliš This Mortal Coil potraži ako već nemaš boks-set pod nazivom 1983~1991. Četvrti CD u kutiji se zove Original versions i tu su sabrani originali - Roy Harper, Big Star, Tim Buckley, Gene Clark sa Strength Of Strings :)  Puštam...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iste kasete kao moje! Dodao bih Tuxedo Moon, možda Cockteau Twins, Dead can Dance, ali to je to [emoji6] 

Ako voliš This Mortal Coil potraži ako već nemaš boks-set pod nazivom 1983~1991. Četvrti CD u kutiji se zove Original versions i tu su sabrani originali - Roy Harper, Big Star, Tim Buckley, Gene Clark sa Strength Of Strings [emoji4]  Puštam...


Da, Cockteau Twins su bili na toj kompilaciji. Dead Can Dance je isao na posebnim kasetama. Nemam taj boks-set, hvala na preporuci. Slusao se tada i The Clash, The Housemartins... eto jos u toj fazi se slusao Fat Boy Slim[emoji4]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, prophet said:

. . .
Da, Cockteau Twins su bili na toj kompilaciji. Dead Can Dance je isao na posebnim kasetama. Nemam taj boks-set, hvala na preporuci. Slusao se tada i The Clash, The Housemartins... eto jos u toj fazi se slusao Fat Boy Slimemoji4.png

Ehhhh, sad' je več počela papazjanija.

This Mortal Coil je zakon i obavezna lektira toga vremena.

Praktično trilogija. :)

tmc1.jpg

tmc2.jpg

tmc3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Doktor

Peter Murphy razbio sinoć jujuju koncert za pamćenje... Hajlajtovi* su mi Adrenalin, Kick in the eye a Telegram Sam mi još vozi u ušima... ludnica... ovo je snimak iz Belgije:

* Dasenelažemo, hitove su odradili po dužnosti... dasejapitam nije ni morao da se bakće sa Belom i Parties, publika uglavnom pala sa Marsa, milenijalcima ionako svejedno šta slušaju, oni izvode telefone u provod :-/ 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Miloš 1210 said:

@Doktor

Peter Murphy razbio sinoć jujuju koncert za pamćenje...

* Dasenelažemo, hitove su odradili po dužnosti... dasejapitam nije ni morao da se bakće sa Belom i Parties, publika uglavnom pala sa Marsa, milenijalcima ionako svejedno šta slušaju, oni izvode telefone u provod :-/ 

@Miloš 1210

Apsolutno sve ovo sto si napisao potpisujem. :signhere:

Beograd nije skoro video ovakav performans.  Ovoliku posvecenost mojih ispisnika ( Piiter i David tj. 1957 god., svega 3 god. stariji od mene :)), pojacanih sa dva neverovatna muzicara. Bubnjar je odrzao masterclass u tacnosti sviranja, ritmu, resenjima prelaza. Jedan od najboljih zivih dobosa i "kontre" koji sam cuo u zivotu. Gitarista neverovatan. Odlican. 

Jos uvek sredjujem utiske.

Meni je srce zaigralo upravo na " Smrt Bela Lugosija", kao i na " She's in Parties ". Medjutim, prvi bis je bio jedno malo remek delo, tu mislim na prvu numeru koju do sada nisu izvodili na turneji " The Three Shadows, Part II ", koja se nastavila u furioznu numeru "Severance" od Dead Can Dance. Treba da budemo ponosni sto smo imali definitivno najduzu play listu, kao i dupli bis sa po dve numere od svih do sada koncerata ove turneje.

A da, zna se , danas kod mene se samo slusa trilogija - This Mortal Coil, jerbo nisam sposoban da se upustam u nesto drugo, tj. moram da se "spustim" sa Bauhaus-a.

A ovi "setaci"  mobilnih telefona, kao i gomila milenijalaca koja je glavinjala ka izlazu iz Hangara pre prvog bisa ( da uhvate poslenji nocni bus, jbmliga ? ) su na zalost, nasa realnost. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...