Jump to content

Šta trenutno slušam . . .


Preporučeni Komentari

Moja prva asocijacija na Maestra Kemala Gekica je objavljivanje kompleta iliti 12 Transcendentalnih etida od F. Liszt-a svojevremeno za JVC.

I dan danas ovo njegovo izvodjenje vazi za referentno. 

A ko je svirao klavir odlicno zna kako su to pakleno teske i zahtevne etide, msm na tehnicku spremnost. 

Respect. :worship:

 

jvc.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

55 minutes ago, vladd said:

Jbte nasli ste da poredite maestre i majstore sa dve gejse :D 

Ne. Nema tu nikakvog poredjenja. Ovo je samo ukazivanje na muzicko delo kako bi trebalo da zvuci, da sbi trebalo muzicke slozene forme tipa sonata, simfonija, pa ako hocete i opera slusati u integralnoj verziji. Nikako "na parce". 

Niko se nije naucen rodio, kao sto se niko nije rodio vec naslusan muzike. Treba uciti, vezbati, sticati znanje i koncentraciju da se recimo odslusa opera "Pikova dama" od P. I. Cajkovskog integralno, sa koncentracijom. 

Popularizacija klasicne muzike se NE RADI na nacin kako su uradila ona dva izvodjaca kada je pocela i ova diskusija. To je antireklama za klasicnu muziku.

Ne uilazim u afinitete drugih, niti im sporim njhov repertoar, njihove favorite, plej liste i semplere. Njihovo pravo, njihova zabava.

Medjutim, uvek cu odreagovati na ovakav trash kao sto je bio ovaj nesretni dvojac, doduse jedan izvodjac "ima dobre noge", pa onda nije ni bitno sta se izvodi, jer se klasicna muzika u stvari i ne slusa. ;)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, Woland said:

ja sam isključio zvuk pa sam samo gledao

Meni 'oce da skinu glavu za ovakvu terminologiju...kako si ti beneficiran :D 

 

P.S.

Podsetili ste me na moju prvu, i cini mi se jedinu peticu iz muzickog, za slusanje klasike. Bese Smetanina Vltava, i nastavnica je bas bila spremna da nas civilizuje i okrene klasici, pustala nam ploce, ali je raspustise i pojavi se neka oficirka, kod koje su bili bitni kontrolni i godine rodjenja i smrti kompozitora...okrenuh se tehnici.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 hours ago, NIXIE said:

Youtube je čudo

 

 

Ahahaha! :lol: Ovo jedino prolazi kao parodija. :D 

 

 

19 hours ago, NIXIE said:

Ali ima dobre noge i previše dobro izgleda za ovaj žanr. Ja i onako ne slušam klasiku.

 

Ako su štilkle i minić ta nepohodna slatka glazura koja pomaže da se proguta gorka pilula klasike, :) neka to barem bude Yuja Wang :

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

56 minutes ago, Woland said:

ko je bre taj nastavnik, reci bre@Nixie da mu (joj) se naplatimo :)

Bila je nastavnica u osnovnoj, ne sećam se imena, ali je bila mlada i zgodna, sad je verovatno bakica.

Što se spota tiče, ona pijanistkinja može da mi svira šta oće, ne marim za kvalitet izvedbe. :D

Ako ste zainteresovani okačiću ja još par takvih spotova, ne mora zvuk da se pušta uopšte. :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Kuja said:

 

Ahahaha! :lol: Ovo jedino prolazi kao parodija. :D 

 

 

 

Ako su štilkle i minić ta nepohodna slatka glazura koja pomaže da se proguta gorka pilula klasike, :) neka to barem bude Yuja Wang :

 

Nemam ja ništa protiv klasike niti bilo čega, osim turbo folka i najgoreg komercijalnog smaranja ne znam ni kako se sve zove ta vrsta "nove" muzike.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trenutno  u etru . . . . atm, ReVdza emituje . . . . :)

на програму:
10:00 • КAКO СЛУШAТИ МУЗИКУ 
harmonija.jpg

Четврта симфонија Лудвига ван Бетовена 

Четврту симфонију, Роберт Шуман сликовито описује као витку грчку девојку између два нордијска џина и тако установљава мишљење које ће још дуго важити, а које подразумева да су Бетовенове симфоније парног броја мање продубљене од непарних. 

Да ли је то баш тако објасниће Горица Пилиповић у четвртој емисији јунског циклуса посвећеног Бетовеновим симфонијама. 

 

http://www.radiobeograd.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=68&Itemid=68

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Zen Mod said:

:D

nema sta , bas si se primio na Pass ReVox

nanovo otkrivene cari radio prrograma .....

 

 

Jes' vala.

Evo, upravo slusam da je trenutno u toku filmski vestival u Ravom selu blizu Vrbasa. Odlican prilog btw. :)

на програму:
11:00 • У ПРВИХ ПEТ - КУЛТУРНИ ДOГAЂAJ НEДEЉE 
ristics.jpg Гошћа емисије је Бојана Борић-Брешковић директорка Народног музеја који ће 28. јуна, после 12 година, бити опет отворен за публику.

Говорићемо о: Фестивалу харфе, филмском фестивалу Равно село, књизи Бруна Виејре Амарала Прве бразде, изложби Пролећни врт тајни Николе Џафа у галерији Дрина...

Уредница и водитељка Снежана Ристић 

Ono glavno u ovoj emisiji je info o Narodnom muzeju koji ce se ( ahhhhh, napokon ) 28.juna otvoriti za posetioce.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...