Jump to content

Šta trenutno slušam . . .


Preporučeni Komentari

Godinama ne pratim, ne gledam, ne slušam Eurosong. Sticajem nekih okolnosti, odgledah finalo veče i u gomili gluposti, kiča, izdvojila se jedna pesma koju evo od jutros slušam.

Dakle, ovi Italijani su pokazali toliku "progresivu", uradili i izveli kompoziciju sa odličnim, angažovanim tekstom i veoma dobrim aranžmanom.

Naravno da to nije shvaćeno kod teledigiovanih žirija iz država, nego je ova numera tek posle glasova publike ( nekako ) zauzela peto mesto.

Da se razumemo, ovoj pesmi i nije bilo mesto na ovom jadnom skupu. 

Pobednička numera je nešto što i da se trudite kao muzički radnik da napravite što gore, teško da ćete uspeti. Scenografija sa kineskim mačkom, pa x 50 u pozadini, vokalna solistkinja sa značajnim poremećajem u telesnoj težini, o njenom vokalu, ne bih.

O Sanja Ilić & Balkanika - očekivao sam da će ovako završiti. Na stranu što je sama kompozicija urađena zanatski odlično, ženski vokal iznad proseka, muški vokal korektan, ali je taj etno fazon toliko postao ofucan, bolje reći demode, da se Sanja & ekipa "šuta u d..." što su uopše uspeli sa ovako retro pesmom da dođu do finala.

 

No, da se vratim na Italijane - Ermal Meta i Fabrizio Moro.

Odlični. Evo i texta ( ita - eng ) :

https://lyricstranslate.com/en/non-mi-avete-fatto-niente-you-did-nothing-me.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Skip James - Danas

Malo sam izbacio big screenove i ostali plocasti policni namestaj iz green room-a, ovo ce od sad biti samo soba za muziku, pijenje i pusenje. Jedem u trpezariji, spavam u spavacoj sobi a idem tamo gde i tzar ide peske na arhitektonski predvidjeno mesto.

Doduse, pijem, jedem i pusim i slusam muziku i na terasi ali to sad nije tema...

Inace, nisam lose. Juce sam ozbiljno planirao da istetoviram "Bobby Firmino" na desnom listu boldiranim tahoma fontom, ali sam morao hitno do pijace da kupim saksiju veceg precnika i dubine jer ce bendzamin fikus frenklin koji se ne vidi na slici jer je u dubinama desnog diskursa da mi izumre na oči, sto bi me dovelo do krajnje neprijatne situacije da moram da odem za pelcer kod komsinice koja je promenljivijeg raspolozenja nego ovaj sto nije moj predsednik ima razlicitih licnosti u jednoj glavudzi.

MI0002030348.jpeg20180512_173852.jpeg

Sent from my SM-G361F using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^
Tako mi pokojnog čukundede vrača, ti si vidoviti Woland.

Giv Aj Man lotto nambrs [emoji1].

Jašta, rizik je sve to. Haj risk svaki put preuzima Trotter mladi prelazeć' prag komšinicin, no, rizik taj ne bivaše od iznenadne i nikad u istoriji zabilježene, tako da kažem, nemoći, nego od proste činjenice da predmetna komšinica ima pravno reklo bi se uvezanog supružnika koji ima... više razvijene mišiće leđa nego bijeli nosorog koji je, setih se sad toga sa izvesnim žaljenjem, pred neslavnim izumiranjem.

S tim u vezi nemam više ništa izjaviti i molim proročište da svoju cijenjenu pažnju blagougodno preusmeri spram prikazanih hiend komponenata prikazanih u otprilike sredisnjem delu iznad malo gore nakačenog attachmenta jerbo su iste, ponosno to objavljujem ovim putem, iste kao i pre dve (brojevima 2) godine.

Kad već iskorišćavam prilike, evo šanse da poentiram još jednu:
"Sistem mi je skoro uvek svirao super. Procentualno 80%. Poenta je u tome da je glavna stvar u sistemu psihofizičko stanje slušaoca. Kada sam u onih 20%, ne pomaže ni premeštaj referentnog sistema iz njemačkog Audijo magazina tamo gde leži moje umorno telo posle 8-10 sati arbajta" .☆

☆ Citat iz drugog toma autobiografije Alberta Trottera, izvučen iz konteksta kao odgovor na pitanje kada će Millwall FC osvojiti FA Cup, u starom dobrom maniru super radikalnog spina.



Sent from my SM-G361F using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Takoreći si me zbunio ali sam se opravio...

Nisam baš u toku sa forumom, elem, ne budem lenj pa pronjuškam.

 

Osigurači...

 

Odoh ja sad u dnevnu sobu da pogledam film Lucky sa Harry Dean Stantonom, pa ću posle na spavanje. Imam gadan utisak da sam sve to već negde na drugom mestu čitao i odjednom mi se otvorio portal sa natpisom "uzmi novce i bježi" ili tako nekako...

 

Sent from my SM-G361F using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 hours ago, Trotter said:

Skip James - Danas

Malo sam izbacio big screenove i ostali plocasti policni namestaj iz green room-a, ovo ce od sad biti samo soba za muziku..

MI0002030348.jpeg20180512_173852.jpeg

Sent from my SM-G361F using Tapatalk
 

Zelena Soba - tamo gde trava raste, slusa se muzika i sve je lepo :)

Jos malo pa da postane GreenZen soba...samo muzika i nista vise, (mozda trava, za onih 20% kad sistem ne svira kako treba) :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izašlo pre 2 nedelje. Muzika za instalacije.

Kao i uvek, Eno je obradovao svoje fanove ( 9 x LP + knjižica ).

YT ( za sada ) daje po malo, "na kašičicu", editovana ( skraćena ) prva numera sa vinila br.1, A strana. Slušam od jutros na repeat. :inlove:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

[emoji1] Stalci na tri nivoa

Šiljkovi ispod drvenarije, ondak alu cefke sas pesak sa bermudskog trougla a izmedju revijalna izdanja nacijonalne biologije, pa ozgo na drvetu silikatna opeka x 2 [emoji16]

Ameri zovu ovakve ko moje zvuje monkey coffin design, ima istine, sad vibriraju ko coffin.

R-3301779-1392996985-9832.jpeg.jpeg

Sent from my SM-G361F using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 16.5.2018. at 2:58 PM, Vix said:

Zelena Soba - tamo gde trava raste, slusa se muzika i sve je lepo :)

Jos malo pa da postane GreenZen soba...samo muzika i nista vise, (mozda trava, za onih 20% kad sistem ne svira kako treba) :D

Sad teh videh, SONY zvučnici sa SEAS driver-ima. Šta bi sa onim OB si batalio načisto ili ti je je ovo rezervni hifi?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad teh videh, SONY zvučnici sa SEAS driver-ima. Šta bi sa onim OB si batalio načisto ili ti je je ovo rezervni hifi?
Hmmm... kad razmislim o pitanju, najpošteniji odgovor je da sam batalio hifi. Već par godina sam se načisto oladio od toga, dosadilo mi.

Ranije sam solidno pratio, voleo da vidim sta ima novo, citao o starim uredjajima, istrazivao, pravio neke planove sta bih menjao ili voleo da imam. Sad me stvarno nista tu ne privlaci, ne drzi mi paznju, interesovanje se izgubilo. Ili samo povuklo, otkud znam...

Slusam sta imam i ne bunim se [emoji1].

Sent from my SM-G361F using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...