Jump to content

Šta trenutno slušam . . .


Preporučeni Komentari

41 godinu posle, verovatno, najuticajnijeg albuma u reggae mjuzi evo ga opet Lee Scratch Perry sa obradama samoga sebe. Ko zna koji put ali ovaj put odlicno ga je obradio.. pa i nije, nego je, jelte, evoluirao. Mozda evolucija ustvari znaci obrada, brušenje i fino poliranje gena, je li Darvine, kuko stara?

 

Sviraju Subatomic Sound System, mladi narastaji, no, znaju znanje. Uz uobicajene kakofonije Lee Perryjevih echo poliranih vokala nasnimili su horske vokalne deonice koje su odlicne. Muzicki sjedinjeno kako treba, sto bi jamajkanci rekli tight stuff.

 

Matori je muzička genija, ja da vi kažem.

 

61XP1q0gYeL._SL1500_.jpg.8d7e8a20ddfed40c0635981d9624467a.jpg

 

Sent from my SM-G361F using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

juče na gostujućem terenu, na skromnom sistemu, slušah i gledah jedan snimak sa youtube.. nađoh ga sasvim slučajno, pa ga strimovah sa telefona na TV, koji je optikom povezan sa pojačalom koje ima svašta nešto ugrađeno, ali ništa od toga se ne promalja iznad donje srednje klase, ali ako je muzika dobra a ja raspoložen za slušanje, tada je dovoljan i tranzistor..

radi se o Betovenovom trostrukom koncertu, izvedenom u Sava Centru 2010, dirigovao Bojan Suđić, nači Simfonijski orkestar RTS, a solisti su bili Stefan Milenković, Nataša Veljković i Ksenija Janković.. koncert je bio sjajan, solisti odlični, veoma posvećeni i raspoloženi, Suđić i RTS u pozadini, ne ističu se, što je takođe bilo sjajno.. sa ovakvim solistima, koji odrade tri četvrtine posla je lako svirati :)

da ne preteram, ovaj koncert je bez frke i blama mogao biti izveden baš bilo gde, a Stefana, Natašu i Kseniju bi mnogi narodi čuvali, mazili i pazili kao nacionalno blago.. malo sam preterao, znam, ali to je samo malecki začin potreban da priča bude pitkija :) ali ipak verujem, da su kojim slučajem svo troje izašli iz većega grmena, imali bi značajnije karijere.. izdvajam Kseniju Janković, odavno je nisam slušao čak ni ovako, zaboravih i da je bila, a to ne bi smelo da se dogodi, čak ni u ovoj zemlji seljaka :) 

poslušajte, vredi, a ima i Pijacola na bis :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo svaka kuća koja ima gra... msm, audio izvor treba da ima.
Pogotovo ona kuća koja ima 16 baza, 43 SUT-a, 86 phono pre-a, tuce puta 15" drajvova i dve i po tone gvožđa automobilskih transformatora ispred Đurđevaka u kupatilu.

Pa, kad ukućani odu vani na trekking a ukućanin zapali cigaru i otvori bijelo vino iz garaže, milina jedna da ga oblije.1452698581.jpg

Sent from my SM-G361F using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle toga sta drugo nego napred u proslost. Album ispred gore pomenutog (*).

Onda repetirati (ne pistolj ili drugajacije oruzije, no postupak generalno) te skoknuti na prethodni album od ovde maloprije znacajno spomenutog.

Nakon toga opet u garazu, pa nacrtanom trasom u ova dva posta unazad do pocetka, tj. do starta u niskoj rezoluciji izlaska iz okeana hoteći postat sisar moćni a najboljšije sa velikim zubima i jos većijim mozgom. Tu dolazimo do poente:

 

U Ikei kupih stočić žut

na jutarnjoj svetlosti beše blještav limun

predveče mu sjaj zameni zlatni odsjaj

tepihu je svejedno, on ga trpi svakojako

 

 

Sent from my SM-G361F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

O yeah, sto bi reko Vulin kad izadje iz spa centra.

To je opasan album. Po koncentraciju. I po nivo leukocita, a ume da nadraži i vlasulju.

 

Di si Digi, wazz up on Maljen? Sta je sa W, u roamingu? U cemu je svrha zivota? Moze li u nedjelju slavnu doći Liverpool vs pkastic scum city iz keca u keca? Ko je ubio zeku Rodzera? Sta mi ovo zuji iza troseda? Koliko kurkume staviti u čaj od matičnjaka? Ima li neko drajver za usb na porsche kajenu? Zašto H2 kanal nema vremensku prognozu?

 

Sent from my SM-G361F using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo da kažem, ništa.

Mrdam kao i juče, kažu da ličim vizualno na istog od prošlog pinedeljka. To sto se tice subjektivnog. Malo me zeza zadnja loža ali trpim.

Inače, u Australiji vrelina a u Sahari kamile u čudu.

Sent from my SM-G361F using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Trotter said:

Ovo svaka kuća koja ima gra... msm, audio izvor treba da ima.
Pogotovo ona kuća koja ima 16 baza, 43 SUT-a, 86 phono pre-a, tuce puta 15" drajvova i dve i po tone gvožđa automobilskih transformatora ispred Đurđevaka u kupatilu.

Misish na ovo nasheg,ovo druga nasheg,ovog....... .

Chuti Strile vish da je ovi raspiso poresku tjeralicu za gvozhdze Zoran i Zlatko Vujovich centarshut sa leve strane,Radanovich i tri dva u 45 i 38 i sjebasmo Bugare odosmo na evropsko, joshte da kupimo Kutinja i kozna dje mozh da nam bidne kraj.

Lepteyebo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kutinja je mogo da kupi Metalac jerbo je imao "thigh sadness" kako ga zajebavaju ovi sa LFC foruma...

No, taj, ako mislis na njega, tj. onaj koji je nekoć bio ovaj, takoreći, on, nisam pri saznaniju gdi je.

Moje, amatersko, misljenje je da je opet pokupio neki virus i sad šmrca i maže smolom kabinete tannoye zbog radi alternativne medicine.



Sent from my SM-G361F using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ga nije roknuo Meltdaun ili nedajbozhe Spektra pa mu pobrisala lonplejke ?

Nash ti Strile kako se pojavi ta Stektra ?

Naravno da ne znash ?

Al tu sam ja ti objasnim.

Metish u napojen kabel sitno seckanu sachmu od lovachku pushku,u relnu na 200 sheset stepeni,shesnes minuta,izvadish,ushtekash u konopljuter i odesveukurac.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...