Jump to content

Šta trenutno slušam . . .


Preporučeni Komentari

1 hour ago, prophet said:

Kazu da je HDCD izdanje ovog albuma verovatno najbolje u digitalnom formatu, ako posedujes odgovarajuci plejer. Nemam takvo izdanje ali ima da se kupi u "radnji" cela edicija u HDCD. Vrlo moguce da je i ovo izdanje takvo.
 

ti HDCD primerci su iz box-set-a "Golden Road 65-73"

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Golden_Road_(1965–1973)

imam ja to kupljeno sve separatno,sem 2CD "Birth of Dead"..nemam HDCD opciju kod mene,slusao kod drugara par puta te diskove na babaroga Levinson sistemu sa JBL 250TiLE i ML390S,bilo je to dosta dobro,ne poricem,bilo je davno to,ali imam osecaj da su sad uspeli jos malo boljitka uneti u celu pricu...skoro 20 godina je proteklo od tada kako je taj set objavljen,proteklo mnogo vode Dunavom,digitalija je uznapredovala i tehnologija remasteringa sa time...sad,odavde,kud koji mili moji,nisam bas veeeliki pristalica dizanja rezolucije u nebesa kod tih starih snimaka,kod nekih snimaka me to cak iritira,ovde jos nisam dobio ospice...imas FLAC u ruskom ducanu,a ima i na Tidal-u,pa se da naslutiti sta su uradili sa originalnim snimkom,al ko sto sam vec napisao,2 koncertna diska su to sto je slag na tortu u celoj prici...snimak koncerta koji je bio svega mesec dana pre "Skull and roses" (Skull fuck)

https://en.wikipedia.org/wiki/Grateful_Dead_(album)

svirka kompaktna,cista,zivahna sa izuzetno nadahnutom svirkom svih clanova benda...

B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dave Rawlings Machine "Nashville obsolete"...ko nije gadljiv na country,nek poslusa....ima jos jedan apropo:

"For the first time on vinyl, Acony Records proudly presents Dave Rawlings Machine’s folk roots tour de force Nashville Obsolete. Recorded on analog tape at Woodland Studios in Nashville, Tennessee, DRM’s much lauded second album features seven classic David Rawlings and Gillian Welch compositions including the perennial “The Weekend”, all newly mastered through our custom Ortofon amplifiers to a Neumann VMS-80 cutting system then plated and pressed on 150-gram audiophile-quality vinyl at Quality Record Pressing. Best of all, this deluxe vinyl gatefold edition includes a new lyric insert and fold-out photo collage. "

slusam snimak i sam sa Tidal,ali snimak nema digitalni vatromet (vestackih) detalja,lezerno,laganice....

rawlings.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...