Jump to content

Šta trenutno slušam . . .


Preporučeni Komentari

2 hours ago, Doktor said:

Exposure je kutni album, album prvenac iz solo opusa Dr-a.

Takođe, to je album gde kolaboriraju tada i sada vrhunski umetnici koji su obeležili to vreme, a aktivni su i dan danas.

Tu mislim na Peter Gabriel-a i Peter Hammill-a.

Peter Hammill i Van der Graaf Generator je posebno jedno poglavlje i priča sa gomilom vernih fanova koji su ih pratili ged god su nastupali.

Gabriel je svima poznat i jasan.

Drago mi je da si pomenuo Michael Brook-a, fenomenalnog kanadskog gitaristu koji je svaku kolaboraciju učinio uspešnom.

Naravno, Power Spot, ECM album sa gore pomenutim Hassell-om, ali je meni najdraža kolaboracija sa pok. Nusreth Fateh Ali Kahn-om i album Night Song ( daleko poznatiji je album  Mustt Must ).

Npr. ovaj album svrstavaju u world music, ali je on meni daleko više od toga. :wub:

 

To je zbog toga sto velika umetnicka dela izlaze van okvira teoretski postavljenih kategorizacija i ogranicenja.

Nusret Fateh Ali Khan je usao na evropsku muzicku scenu nakon saradnje sa Peter Gabrielom sa kojim je ucestvovao u snimanju muzike za film Poslednje Hristovo Iskusenje (film je vezan za jednu interesantnu istorijsku verziju zivota i smrti Isusa Hrista a muzika je sjajna). Nakon tog snimanja ga je Peter Gabriel uzeo pod ugovor za svoju Real World izdavacku kucu. Uzgred, ja sam svojevremeno pasionirano kupovao CDove Real Worlds i mogu samo da kazem da je tu bilo interesantne i dobre muzike. To je bio znacajan Gabrielov poduhvat, koji je otvorio modernu evropsku muzicku scenu prema uticajima razlicitih kultura i tradicija. Taj uticaj u modernoj muzici se vise ne moze zanemariti. Nusret Fateh Ali Khan je bio interesantan zbog svog, Evropi do tada malo poznatog, nacina pevanja.

Sto se tice Hassella - i meni je album Power Spot najbolji koji je snimio. Mada je bilo jos dobrih albuma ... recimo Dream Theory in Malaya. Taj njegov specificni, kroz elektroniku provucen, zvuk trube je znacajno uticao na moderne evropske trubace .. .Erik Truffaza ili recimo Nils Peter Molvaera. Zao mi je sto nikad nije doslo do saradnje sa Frippom iako je Hassell saradjivao i sa Sylvianom, Gabrielom, Eno-om, ... Bila bi to interesantna kombinacija.

Michael Brook-ov, vec pomenut, album Live at London Aquarioum Zoo .... po meni spada u sam vrh ove vrste muzike o kojoj govorimo ....

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, DejanM reče

Pajo,

Nisam ukapirao sa ovog linka o cemu se radi osim da Hassell ima zdrastvenih problema. O cemu se tacno radi ?

covek bolestan,nema para svojih da to kroz zdravstveni sistem u SAD odradi sam,pa mu se skupljaju pare/donacija...tuga ziva :wacko:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, crni. reče

brate miko, 6 minuta cin-ci-tak, cin-cin-tak, cin-cin-tak..........................

Promeni uređaj...očigledno da ne valja kad samo čuješ cin tak a ne i melodiju:rofl:

Ja ovde čujem bar 10 stereo kanala različitih, ehoe pod različitim uglovima. 

Kvalitet semplova je na nivou Vangelisa....bruka od produkcije....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...