Jump to content

Čuveno pitanje - koji TV?


Quattor

Preporučeni Komentari

crk'o lg

dobro je sto ga nisam nahvalio u ovoj temi :) a inace me lepo sluzio 5 godina

hebi ga, mislio sam da ce trajati duze, ali...

ugasio ga juce sasvim normalno kao i milion puta pre toga. danas da ga upalim a on mrtav skroz naskroz. nema struje, ne svtli ni jedna lampica, ma skroz mrtav. proverio stekere...rade. da li ima neko ideju sta mu se desilo? cisto da me bas ne oderu na servisu, a u kvaru deo od 2 evra.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 47
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Osigurač, napajanje. Obično u napajanju takvog tipa svisne neki elektrolit ili poliesterski kondezator u svrhu paljenja tj podnaponske zaštite.

ako je to onda ne bi trebalo da bude preskupo. zvacu servis pa cu videti sta kazu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Od ponuđena tri, Sony. Ne pratim odavno po kojim cenama idu televizori, ali ako u klasi cene nađeš LG i Samsung, slobodno i njih uzmi u razmatranje. Ja imam 32" Samsunga od pre nekoliko godina i jes' da je malo spor onaj komputerski deo koji učitava podatke sa eksternog terabajtnog diska, ali sve ostalo je više nego zadovoljavajuće.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj Soni je jedan od malo starijih modela koji jos nije rasprodat, ovi novi su za trecinu skupji a nesto mi ne izgleda da su mnogo bolji...

 

Uzmi nećeš zažaliti, najlepšu sliku daje od ova tri nabrojana modela i ima sve opcije što ima i šljamsung a bogami i sve što vole mladi :sclerosis:

znači valja zoni jer ih i ja imam :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Hm...jos nisam kupio Tv. Za dlaku da uzmem Sony, ali sam u poslednjem trenutku odustao. Zasto? Radi se o tome da taj Sony ima (kao i svi novi televizori) tzv. Motion smoothing effect (pod razlicitim nazivima kod razlicitih proizvodjaca, ali u sustini ista stvar). Ok sto ga ima, ali se ne moze iskljuciti. Gledao sam film na TV-u sa tim efektom i izgledao je cudno, kao da gledate dokumentarac. I uopste mi se nije svidelo. A nasao sam i objasnjenje za to:

http://www.cnet.com/news/what-is-the-soap-opera-effect/

Znaci idem dalje:

U igri dva druga modela, oba negde oko 400 eura.

Samsung UE40H5003

Panasonic TX-39A300E

Medjutim, ne znam kako oni stoje sa "motion smoothing". Osim toga, nijedan nega VGA ulaz, a meni treba...

Jos jedna alternativa je Plazma Tv. Treba jos jednom da proverim, mislim da sam u jednoj prodavnici u cosku video takav Tv, ali nisam isprva obracao paznju. Cak nije bio nesto skup...pogledacu danas. Sta mislite, u vreme Led-a, vredi li kupovati Plazmu? :)

P.s. evo ga onaj Sony, pogledajte minuse: http://www.digitaltrends.com/tv-reviews/sony-bravia-kdl-40r450a-review/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hm...jos nisam kupio Tv. Za dlaku da uzmem Sony, ali sam u poslednjem trenutku odustao. Zasto? Radi se o tome da taj Sony ima (kao i svi novi televizori) tzv. Motion smoothing effect (pod razlicitim nazivima kod razlicitih proizvodjaca, ali u sustini ista stvar). Ok sto ga ima, ali se ne moze iskljuciti. Gledao sam film na TV-u sa tim efektom i izgledao je cudno, kao da gledate dokumentarac. I uopste mi se nije svidelo. A nasao sam i objasnjenje za to:

http://www.cnet.com/news/what-is-the-soap-opera-effect/

 

Da, ovo me toliko nervira kod novih televizora da pizdim, zašto se onda u holivudu muče da snimaju 36mm kamerom i ubace lepu postprodukciju i dubinski efekat i sve, kad sve to neki efekat na TV-u lagano "ispegla"... :connie_nutzo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uzmeš monitor od 34 inča,  LED. Ovaj moj LG nema ništa od efekata... samo HDMI ulazi , podesavanje osvetljena.  a na njega mi ide Amiko set-up-box,  PC.

http://www.lg.com/us/monitors/lg-34UM57-P-ultrawide-led-monitor

Nikakav TV i setapboks ne može da reprodukuje tako dobro HD filmove kao PC računar sa diskretnom grafikom. 

 

 VLC zadnji na OS X 10.10 Yosemite - 16:9 , ripovi dobri . 

 

Znači nebo i zemlja . . . :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...