Jump to content

DIY - ili ti ajd da probam pa sta bude :)


pedjolino

Preporučeni Komentari

Ajd' još jednom da vas pozdravim sve, poželim sebi dorodošlicu a vama glavobolju :Dizzy::wink2:

Elem, :drink:  živeli

 

Pravim letnjikovac, 6-ugaoni - sve od drveta,okačiću vremenom koju sliku kako će da izgleda,drvene klupe, sto, žardinjere za cveće da i žena uživa,  sam sam napravio ugradne sijalice u podu u rgb varijanti na daljinski ( moralo je ), rasveta će biti nešto u fazonu fenjera ili tako nešto isto mojih ruku delo, i još jedino nedostaje muzika.........nista bez muzike... Ali ona mora da se uklopi u sve da bude kvalitetna a ne za razglas i žurke nego za svačije uvo i da kad treba malo glasnije - zadovolji i posle piva i roštilja....

 

E sad imam zamisao koju ću podeliti sa vama pa da razmotrimo da li je moguće ili nije ''teorija vs praksa'' ... ''biti ili ne biti'' .... :whiteflag:

Ovako posto ima 6 stubova zamisao je sledeća :

 

5 Stubova da bude opremljeno sa po jendom zvučnom kutijom sadržine 1 viskotonac ( ili horna ) 1 srednjotonac

 

1 Stub ( ili ti 6-ti stub ) jedna kutija sa 1 bas ( i ako je potrebno 1 srednjotonac )

 

E sad, u svakoj kutiji da bude skretnica za tipove zvučnika, a u bas kutiji da bude glavna skretnica na kojoj je ulaz i izlazi za ostale zvučnike.

Sto bi u principu bilo nesto kao 5.1 sistem s' tim  sto imam starije pojačalo stereo izlaz i na sve to kabel da to prikačim na pc ili laptop....

Sad, snaga ne mora da bude 500w pa da popucaju stakla komšijama, niti da bude preskupo pa da padne kiša i da se samoubijem iz zasede nego ono za dušu što se kaže.

 

Ete ti ga sad sam napisao sta me muči pa ako neko ima neki predlog sugestiju - slobodno neka kaže ''pa ti nisi normalan'' sinko taj ti avion nece poleteti i itd

nek se slobodno izrazi :oke::hot:  ubih se od pisanja :hot:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 8
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

kupi 6-7" ugradne Monacor (valjda ih vikaju Marine program ) i uzivaj

 

sto im vise prostora das , to bolje rade

 

a jos su i , ajd' kao , vodonepropusni

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kupi 6-7" ugradne Monacor (valjda ih vikaju Marine program ) i uzivaj

 

sto im vise prostora das , to bolje rade

 

a jos su i , ajd' kao , vodonepropusni

Nije to lose već sam ih gledao,stavim četiri komada i to reši problem, samo sto sam ja hteo da napravim kutije za zvucnike i impovizujem nesto a da bude približni kupovnom samo da ne bude :) čak sam gledao i kućni bioskop 5,1 da kupim nije ni to skupo i samo ih pokačim ali nije mi to to ako me razumes :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije to lose već sam ih gledao,stavim četiri komada i to reši problem, samo sto sam ja hteo da napravim kutije za zvucnike i impovizujem nesto a da bude približni kupovnom samo da ne bude :) čak sam gledao i kućni bioskop 5,1 da kupim nije ni to skupo i samo ih pokačim ali nije mi to to ako me razumes :oke:

ajde da dodam sliku nasta mislim

mozda posto je 6-ugaono da stavim 2 zvučnika nalik ovoj slici da bude i da 3 bude kao wofer ?

Više bih voleo da napravim nesto nego da prvi izbor bude kupovina gotovih zvučnika koje samo montiras i ćao zdra'o

post-1673-0-29816300-1400005107_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kako god da si odlucio - nije zabava samo u gotovom , nego i u pravljenju :cheers:

 

na zalost - nisam nesto u toku sa trzistem malih zvucnjaka

 

5-6" bass , sa lepim kalotnim ........ plus woof

 

elem - pade mi na pamet - imas na KP par JBL C1 , treba im menjati vesanje , za 40E , ako nisu otisli

 

to je prilika za ne propustiti - sta god da radis, em neces proci jeftinije em je pitanje da li ce zvucati bolje

 

za woof je onda lako i natenane

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad razmišljam o jeftinim zvučnicima obično ukucam Canton na KP i sortiram po jeftinoći.

Ima da se probere za 40ak evropskih dinara a sviraju najblaže rečeno za sve pare.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.limundo.com/kupovina/Tehnika/Audio/Zvucnici/ZVUCNICI-JBL-Control-One/24451233

 

Mogu da se arče i napolju (ne direktno na kiši) pa ako cifra ne ode nešto drastično na više nije loša opcija.

Interesantno tu aukciju pratim :)

Nasao sam neke stare zvucnike iz picerije pa cu sutra probati da ih rastavim i vidim sta je u njima i da li je za upotrebu :) samo me ova kisa nesto ubi i nikako da mrdnem od vode :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Nije me bilo nekoliko dana zbog ovih poplava i svega sto nas snadje... Obecao sam par slika pa da ih postavim.....

Ovako ce da izgleda letnjikovac, 6 uglova pa u 3 idu zvučnici.....

Nešto petljam sa njima pa kad zavrsim sa 2 postaviću slike i za treći ćemi trebati pomoć :)

 

post-1673-0-52066400-1401285364_thumb.jp

post-1673-0-12177100-1401285377_thumb.jp

post-1673-0-60965900-1401285392_thumb.jp

post-1673-0-58357700-1401285406_thumb.jp

post-1673-0-94763300-1401285413_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...