Jump to content

Uređaji koji su vas iznenadili zvukom


chakija

Preporučeni Komentari

super sve dok bezicne Bluetooth/Wi fi sluske nisu direktno zakacene za glavu  Emitovana snaga iz antene sa 50 mW - ima nekontrolisano okruženje na 0.047 m a zracenje na 2.4 Ghz je (sa 50 mW) na 20cm 0.026 mw/cm2obzirom da su takve sluske na centimetar od mozga , ne bih ikom svom preporucio da ih nosi stalno na glavi :horor:

Sluske su u principu bilo koje ali su Sony bass reflex ( !?)preporucene. Zvuk je u najmanju ruku impresivan.Wifi ( blue tooth) deo je odvojen ali dolazi negde na rever ili kragnu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos kad su se pojavili mobilni, pre petnaestak godina, moj kolega, inace veze nema sa tehnikom, ukljuci speaker i stavi mobilni na sto pa prica. Svi ga cuju al njega bas briga.

Ispade pametan

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja nemam mobilni toliko dugo, al' ima desetak i malo plus i mogu da kažem da osećam posledice: slabije vidim, lošije pamtim, počela kosa da mi sedi, ujutru kad ustajem svaki zglob koji se optereti, krcne, mnogo manje sati mogu da budem aktivan tokom dana, sluh mi nije tako dobar kao nekada, pamćenje me ne služi kao nekada, ne mogu toliko dugo da se skoncentrišem na neku stvar... a o čemu je bilo reči?

 

 

 

 

 

 

:rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mozes da uzivas u jednom te istom filmu doveka, kao da je prvi put

:wink2:

 

Nisam siguran da li sam spominjao, ali mnogih stvari ne mogu da se setim...

 

:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jos ako gurnes glavu u mikrotalasnu, ima da ti zuji u usima :wink2:

 

inace telefoni vuku do 2A prilikom uspostavljanja poziva i kacenja na mrezu sto nas dovodi do tacke 1 jer mikrotalasna radi na slicnoj fekvenciji :hot:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bazne stanice za mobilnu imaju snagu reda 20-40W po sektoru/anteni. Najčešće 3 antene po sistemu (GSM 900, GSM 1800, 3G a vrlo uskoro i LTE), mada postoje varijante i sa dual band i triple band antenama. Antene su usmerene, ugao zračenja nešto reda 60 stepeni horizontalno i 10 stepeni vertikalno i postave se da u tom snopu nema ničega par desetina metara (jačina EM polja opada ispod dozvoljene granice posle nekih 10m) i da ne mogu ljudi slučajno da dođu u snop u zoni antena.

Kod dobijanja dozvola za BS se mora dobiti saglasnost od nekog zavoda za očuvanje zivotne sredine, radi se studija uticaja, po postavljanju se rade merenja jačine polja da li su u dozvoljenim granicama. Mečka se rodi dok se sve odradi i jedna od retkih stavri koja se ovde radi po slovu zakona.

 

BTW, merili mi na poslu jačinu EM polja s tom nekom đuntom od 30k+ evrića (baždarena i tako to). Zaključak je da me više brine mob u džepu od baze stanice, a tek dok zazvoni kako divljaju cajgeri...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja nemam mobilni toliko dugo, al' ima desetak i malo plus i mogu da kažem da osećam posledice: slabije vidim, lošije pamtim, počela kosa da mi sedi, ujutru kad ustajem svaki zglob koji se optereti, krcne, mnogo manje sati mogu da budem aktivan tokom dana, sluh mi nije tako dobar kao nekada, pamćenje me ne služi kao nekada, ne mogu toliko dugo da se skoncentrišem na neku stvar... a o čemu je bilo reči?

 

 

 

 

 

 

:rofl:

Steine ja sam to vec sve prevaziso pa me sad zabole za sve to./preso 5 banki a ne moz vratiti kilometrazu/ :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Već nekoliko nedelja, od kad sam doneo iz PN-a da slušam, dok ne sklopim visatone, sviraju mi ovi malci:

 

Postavljena slika

 

Zvučnici su 13cm i ovaj visokotonac što je u njima odavno je prepravljen, pa izbačen jer i ne igra neku ulogu, zvučnici su full rangeri, ali nedostaju im malo baš onih najviših tonova.

I šta se sad dešava? Pazario sam juče DTM25FFL visatonov visokotonac (kaže high end..) i evo od sinoć i danas prepodne se igram sa skretnicom.... probao sam sve i svašta, uz pomoć visatonovog box sim programa, svakojake kombinacije, i jednostavno uvek mi je bolji zvuk iz ovih LG zvučnika :ermm:

Ma kako god da pustim, uvek mi je lepši srednjetonski ospeg, nekako kompletnija zvučna slika iz malog LG-a :connie_nutzo:

U isto vreme mi se čini efikasniji, jer na istoj jačini zvuka svira glasnije u srednjem ospegu od visatona. Jedina mana je što je malecan pa mu baš fali basa....

Najozbiljnije se razmišljam da ga izmerim, a onda mu proračunam jednu backloaded hornu..............

 

.... ili da ih pustim ovako i dodam neki aktivni subwoofer..........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Od ovolikih članova, ovoliko malo javljanja! Ja bih da se ipak uključim sa svojim komentarom.

Za mene je neverovatno veliko iznenađenje kako jedno malo pojačalce što se zove DAYENS AMPINO sjajno zvuči, naročito u rangu cene. Ovako dobar NOV uređaj ca cenu koju se prodaje zvuči fenomenalno I moram priznati da se malo čudim da se o njemu neopravdano malo priča, a zaslužuje svako poštovanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni su ostale u secanju ove kutije,kao i pojacalce koje sam u to vreme imao a to je Cyrus2mk3.To bih ponovo voleo da vidim kod sebe,ali je nazalost sve manje ocuvanih primeraka.

 

Za dubinu i kolicinu basa tesko sta moze da im stane na crtu i danas.

 

Ove druge su Lorenz T150,dao sam ih iz dosade,i vise ih nisam nikad video na oglasima,ali to je boljka svih nas,sto posle izvesnog vremena,dosadi i najbolja komponenta...

post-1130-0-06611500-1404488126_thumb.jp

post-1130-0-99285700-1404488463_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...