Jump to content

regulator napona pcb


kefalo81

Preporučeni Komentari

Što god sam našao ili mu fali trimer za podešavanje napona ili mu fali grec.

 

Evo ovdje čini mi se ima sve :

 

Postavljena slika

 

1 Kako ti se čini ovo, meni djeluje ok.

Sad samo komentar nekog kome ovo što vidi izgleda smisleno , na način da ne bude prasak kad spojim sve .

 

2. Moj trafo je 15V i 10w. Mogu li sa ovim ispravljačem dobiti 12V regulisanih.

 

 

 

Evo sklopljeno kako izgleda.

 

Postavljena slika

 

A evo i link sa svim djelovima https://projectsdiy.wordpress.com/category/pcb-layouts/ 

 

Kako ti se čini ovo ?

Meni je jedini problem što radnje ne rade do utorka, ali dobro, zabaviću se montažom hladnjaka na irf-ove i lm-ove :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 34
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

ne radi ti linak.

:acute:

http://electronics-diy.com/1.5v--30v-1.5a-lm317-variable-power-supply.php

sta fali ovom?

inace pripazi na te duguljaste grecove, nije svima isti raspored pinova

a ova plocica sto si okacio mi bas nije po ukusu al' valjda o tome ne vredi previse pricati

:whistle2:  :wink2:

 

a delove narucuj, sto da ne, trebace ti svakako

 

inace sto ne fiksni regulator, 7912 ili neki slican?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma pusti me , jedva sam naučio i sa ovim.Tj nisam ga pravio ovog pointu to point, dobio sam ali sad iz praktičnih razloga hoću pcb da bude fino posloženo ( ne volim krš u kućištu niti šumu kablova)

 

Evo ispravan linak.

https://projectsdiy.wordpress.com/2013/05/26/lm317t-pcb-layout/

Ajde reci mi dvije rupice prazne označene za plus i minus pored C1 konda , jel to izlaz ?

 

PS. Nema na tvom linku nema pcb-a a ja nažalost ne znam crtati pcb na osnovu šeme.Znam samo da nešto u pcb expres-u doradim :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to jeste izlaz kod C1

 

Odluka je pala, crtaću pcb regulatora koji ja imam.

 

ja nažalost ne znam crtati pcb

 

''Ja mozda jesam podvojena licnost, ali bar imam jedan drugog!''

:wink2:

i dalje stoji pitanje za fiksni reg umesto podesivog

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam napravljen point to point i to mogu da nacrtam tj. nadam se da mogu jer sam radio nešto slično do sad a da gledam šemu elektronskih komponenti i da crtam to nemam pojma.

 

Pa može predlog i za fiksni.U pločicu mi treba ući 12v regulisanih i minimum 0.4A.Trafo mi je 15v i 10w

 

PS. Komentar za ispravan link.Djeluje li tebi da to može da radi.Inače imam takav duguljasti  grec montiran  i snaći ću se kako se montira.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svaka cast. Vidim ima trimer, mogu dakle da podesavam napon ?Pogledacu kasnije detaljnije jer sam na tabletu. Ali mislim da je to to, spisak djelova imam na semi to znam procitati :-)Mogu ove praznike iskoristiti da narucim djelove a u utorak ili srijedu u da odem po njih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne treba ništa, odustao sam od samostalnog mozganja jer nisam siguran da li projekat za koji sam pitao uopšte radi.Zato sam izabrao varijantu i naručio kit u kelcu.Nadam se da će biti ok, a šum i ako bude postojao naručio sam 100.000 mikrofarada kondova :D napraviću grozd jedan na izlazu i vidjeti da li to daje rezultate.

 

Hvala svima na pomoći.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tema može da se zatvori.Na ispravljaču lemljenom point to point otklonjene sve anomalije ugradnjom hladnjaka na lm317 (dolazilo je do probijanja nakon 10tak sekundi)

 

Šum koji je postojao iako je regulator napravljen veoma solidno je otklonjen sa 33.000 paralelno vezanih elektrolita koji su simulirali bateriju.

Rezultat bez premca, mrtva tišina dok ne pustim muziku.NIsam koristio blokove.

 

KUpio sam u kelcu univerzalni regulator napona.Nije skupo nešto ispod 400 dinara a svi djelovi tu , što je još bitnije ovo provjereno radi, ne riskiram sa šemama i polu šemama sa interneta, koje ne kažem da ne rade samo su oskudno napisane za laika poput mene.Sa kelcom je skroz jednostavo, svi bitni detalji su u maloj knjižici koja dolazi sa kitom.

 

Tako da što se tiče reglatora tema može da se zaključa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

fiksni treba biti 7812(pozitivni) a ne 7912(negativni) pogresno sam napisao gore, inace plocicu za ovu semu sto sam malopre okacio sam upravo nacrtao

:wink2:

Ne bi bilo lose da se izbegne to da elektrolit bude iza ledja regulatora jer tu po potrebi treba da stane neki hladnjak, pa moze da se desi da fizicki smeta a i greje elektrolit.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...