Jump to content

Stapen & Kanapen - novi-stari autenticno srpski IT brend :D


gaggia

Preporučeni Komentari

Egzibicionizam u teskim vremenima nije cudna stvar, ali jeste cesto interesantna. Dovijajuci se kako da namaknem nesto zarade, ponudio sam da napravim malo neobicniju varijantu radnog okruzenja manje agencije koja ce nadajmo se vremenom rasti - a ima potrebe za internetom, umrezenim racunarima i fileshare-om. Dakle, zahtev je bio da sve to prilicno dobro funkcionise, a pritom zadovoljava estetske kriterijume (ne bas skromne) kao i da bude lako prenosivo, odn da ne zauzima isuvise prostora. Evo ilustracije:

 

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

 

 

Postavljena slika

 

 

Postavljena slika

 

 

Postavljena slika

 

 

Postavljena slika

 

 

Postavljena slika

 

 

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 23
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Elem, u kuciste starog Mac-a (2005 godiste, vreme kada su izasli na trziste sa prvim 64bit-nim procesorima, u saradnji sa Motorolom) smestio sam prakticno 2 citava racunara - dva napajanja, dve maticne sa ostalim propratnim hardware-om, nabudzio pristojno provetravanje unutar kucista, a dodatno  fiksirao i 8portni gigabit switch za kuciste. 

 

Fileserver je na bazi OpenMediaVault sistema prilagodjenog iskljucivo za fileshare (na bazi Debian linuxa) sa prilicno velikom zajednicom ljudi ukljucenih u projekat - citaj - gomila pluginova za sve i svasta. Ploca je za intelove proc 775 podnozje sa C2D 5200, sa 2 gb rama i nekom pci grafickom od pre potopa - napajanje Enermax 500w.

 

Ruter - pentium 3 sa nekih 300mb ram-a, wireless kartom i GB ethernet kartom - OS je Mikrotik - takodje linux specijalizovan za poslove rutiranja.  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Usput, otelio sam se dok nisam potpuno funkcionalnog mac-a rastavio - dok mu creeeva nisam povadio.. dzigericu mi je izjeo.. pokazacu vam slike toga kako je izgledao pre operacije:

 

Postavljena slika

 

 

Postavljena slika

 

ove slike su sa net-a, ali pokazuju o cemu se radi... sama maticna ploca bukvalno prekriva citavu povrsinu kucista - dakle ogromna je - duplo veca od full atx ploce za PC-a.. one buzdevine na drugoj slici pri vrhu, iznad maticne - procesori sa hladnjacima - dva ih je.. racunajte da im je visina skoro pa do polovine kucista.. sve je tako pravljeno, kao da ce nuklearnu katastrofu da prezivljava.. u zivotu nisam video takav kvalitet izrade. 

 

Inace, kuciste je potpuno aluminijumsko.. eloksirano.. ludilo. Napajanje je ono sa leve strane skroz - zauzima povrsinu donjeg dela kucista - dakle oooogromnooo. 

 

U kucistu ukupno 8 ili 9 ventova sa autokalibracijom - prvi put kada sam svukao stranicu kucista, skinuo pleksiglas koji se ispod nalazi, a koji pravi vrstu vazdusnog tunela sa ostatkom fiksnog dela kutije, ventilatori su poceli da ubrzavaju...jedno potresno iskustvo za nekog ko se nalazi blizu, a nije upucen u to sta se desava.. kao da vam se priblizava voz, a niste sigurni oce li da vas udari ili prozvizdi pored... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajde, da ne bude da se samo hvalim -hocu da vam kazem da je interesantna ideja da se za male novce kupi stari mac i u njega potrpa sta vam god padne na pamet.. 

 

Primera radi, muzicki fileserver i HW za gigabitnu mrezu je upravo ovo (samo sto nece biti muzicki jel). Predvidjen za rad 24/7. Tisi od prosecnog laptopa.   Upgrade-bilan do besvesti. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pravice oni te motorole od blata

kako su bili dobri ti moto G procesori... :(

Recimo u starom Qube modelu nije cak imao ni ventilator - mi otvorili kad ono prazno mesto...

ubacili vent, dali iris u photoshopu na 1m x 1m da radi temperatura par stepeni visa bez ventilatora...

pre 15 godina...

.

Gagi jel ti to audiofilski konektor za struju na kompu? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

jes jes - slicno je - dakle stvarno smo skoro istovremeno nanjusili mac kuciste... fore radi, nisam hteo bez preke potrebe ista da mod-ujem, kao npr kod problema kacenje maticne (kod mene one prve) za kuciste.. 

 

@ zzz

 

jok bre, to mi palo pod ruku

 

@nesicu

 

spremi se za serijsku proizvodnju - u medjuvremenu ima jedan predmet kog kad se budem  za jedno dva dana docepao, ima da ti opada dlaka po dlaka od stra' :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mis'iš da je proradilo bez obraćanja Tvorcu? :)

 

 

Meni nikad ništa nije proradilo bez da sam se obratio tvorcu jako prisno. Čak mislim da me toliko voli i da to namjerno radi samo zato da pričam s njim.  :wink2: Gagi, odlično! :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

posle neprespavane noci uz stelovanje i molbe i Tvorcu i sebi da ne razlupam svoju tvorevinu, negde oko 4 izjutra proradilo sve kako nisam ocekivao... doduse, RAID mirror nije jednostavan za podesavanje, ali nisam ocekivao da me idiotizmi u vidu nedostatka iskustva sa tim "sitnicama" potresaju  :angry-yell: u svakom slucaju, stvarno bije kako radi.. u sustini, taj OPENMEDIAVAULT jeste lak za rukovanje, ukoliko imate predznanja sa fileshare-om.. 

 

inace, akcenat bogoslovlja je na wirelless komunikacijama  :tongue10:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...