Jump to content

Kvalitetan pištolj za farbanje (hobi varijanta)


Okibokis

Preporučeni Komentari

Zelim da kupim elektricni pistolj za farbanje,pa me interesuje,ako neko ima iskustva,sta se pokazalo kao najtrajnija varijanta,od onih malih koji imaju na sebi kompresor?Ja merkam nesto tipa Wagner,jer mi se ucinio ozbiljnijim,od Paint zoom-a,a na Youtube ima mnogo lepih propagandnih filmova samo sto sumnjam u njihovu istinitost,jer izgledaju kao da ih je rezirao Spilberg:)

Kakvo je vase misljenje ?Sta uzeti za povremeno hobi lakiranje ,farbanje....

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Wagner, imao ga 30 godina dok mi nisu obili garazu i sve odneli. Nadam se da i novog vlasnika dobro sluzi. Zao mi sto nisam imao i litru razredjivaca da moze pistolj posle upotrebe lepo da opere

Da li postoji distributer kod nas? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 years later...

ništa nije kompaktno i praktično. pištoljče u ruci je ko pero a ovaj gmaz je smor.

kada ti dođe na servis , pištoljče uradiš očas a vagnera malo teže.

drugo, i vagner je bukadžija samo manje ali je njegovo raspršivanje smeh u odnosu na dobro pištoljče.

e, sad farbanje štokova jeste hobi posao al ako zato kupuješ vagnera..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao-imam i jedno drugo. Kupio sam jos od davno Wagner, ali sam odustao i kupio klasicni pištolj i kompresor. Problem sa Wagnerom je što mnogo rasipa, što je neprecizan. Dobar je za kao što je prikazano, za napolju i za velike površine. Ovaj moj model dobro raspršuje samo kada je namešten na maksimum.

Predpostavljam da ni Wagner nije baš toliko jeftin da se ne bi razmišljalo i kombinaciji kompresor  pištolj. Po mom iskustvu ima jeftinih pištolja npr. Aurita koje ne koštaju više od 4000-5000 din sa dve dizne tako da ostaje glavna stavka kompresor koji opet može da se nađe u već od 10000Din.

Poydrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

S tim da se kompresor može koristiti i za neke druge alatke...

Mišo, ako može savet koji je kompresor korektan za ovaj posao, a u toj pomenutoj cenovnoj klasi?

Zapravo videh Bosch PFS 2000 - https://www.bosch-do-it.com/rs/sr/hobimajstori/alati/pfs-2000-3165140801164-199927.jsp   koji nude na akciji za nekih 9K dinara, pa otud ideja za nečim ovakvim.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za izbor odgovarajućeg kompresora je bitan protok vazduha u minutu pištolja za prskanje, koji mora da bude manji od onog za kompresor. U protivnom kompresor će stalno da radi i pitanje je hoće li da održava zadati radni pritisak pištolja. Ja sam uvek za kombinaciju pištolj/kompresor osim ako nije namenjena primena za zidove i štokove, jer je mnogo lakše precizno i ravnomerno ofarbati odabrani predmet uz manju potrošnju materijala, kao i za postizanje određenih efekata.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Nesic said:

S tim da se kompresor može koristiti i za neke druge alatke...

Mišo, ako može savet koji je kompresor korektan za ovaj posao, a u toj pomenutoj cenovnoj klasi?

Zapravo videh Bosch PFS 2000 - https://www.bosch-do-it.com/rs/sr/hobimajstori/alati/pfs-2000-3165140801164-199927.jsp   koji nude na akciji za nekih 9K dinara, pa otud ideja za nečim ovakvim.

 

 

Nisam mislio na bas tako slab. Mislio sam na najmanje nesto ovako: http://www.wobyhaus.co.rs/kompresori/12682-kompresor-sac-1100-8  

Ako se odlucis za ovu varijantu onda će ti trebati i pripremna grupa npr: http://www.wobyhaus.co.rs/pribor-za-pneumatiku/9313-pripremna-grupa-14

Čim počneš malo da radiš videćeš da će ti trebati baš ova kombinacija, po meni ne vredi se patiti sa Wagnerom ili bilo kojim drugim koji radi na takvom principu

Pozdrav Miša

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK, hvala. Koji bi pištolj za farbanje (HVLP?) preporučio uz gornju kombinaciju, za drvo, pripremljen MDF, metal?

Imam u planu da od sada farbam zvučne kutije, jel :) , kao i da sredim jednu limenu garažu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Nesic said:

OK, hvala. Koji bi pištolj za farbanje (HVLP?) preporučio uz gornju kombinaciju, za drvo, pripremljen MDF, metal?

Imam u planu da od sada farbam zvučne kutije, jel :) , kao i da sredim jednu limenu garažu...

Uzmi hvlp ti troše manje farbe i rade na manjem pritisku. Što se tiče otvora dizne to zavisi od toga sa kojom bojom ili  lakom radiš. Ja sam kupio neki Aurita sa 2 dizne 1,4 i 1.8mm, tako da je po meni to neki kompromis. Za neke farbe će ti možda trebati i manja dizna npr 1.3 a za neke druge čak 2.3mm. Najbolje da se konkretno raspitaš tamo gde ćeš kupovati farbu ili lak.

I nemoj da se razočaraš u početku. Farbanje se uči farbanjem i velikim strpljenjem.

 

Pozdrav Miša

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nešta ti se promenio kriterijum.
onomad Bosch PKS55A a sada daj-šta-daš-za-male-pare..
šta si navalio na (kinez)hvlp? jes pogledao filmić sa prehodne strane?
Šo be sikćeš na mene [emoji23]...

Nepoznata mi materija, a puno sitnica. Više sam za predlog iskusnijih no da sam donosim zaključke.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...