Jump to content

Technics Svetilište


Miloš 1210

Preporučeni Komentari

Ako Technics nije DIY TT mashina, ne znam sta je. Ima mnogu tema i sajtova posveceni bas samo Technics vrteskama za odrzavanje, ozicavanje, modovanje, kalibracija, blingovanje, frankestajnovanje, ma cuda. Prodaju se posebni delovi, ulja i tako dalje. 

 

Ovo ja sa 23 godina toliko sam mogao/trebao/zanimalo me. Ali u Technics komuni sta sve se covek nagleda od DIY to je loooodilo. I ne cudi me kad je ovo kultna mashina, ne plejer nego instrument u ruke pravih artista. Ne sece se brikolaz bez dobar SL.

 

Bravo Kaiser, respect za post  :thumbsup:

 

Što se tiče modovanja, tvikovanja i svakojakog frankenštajnovanja - tačno, web je prepun fantastičnih kreacija na temu 1210. Ja imam pomešane osečaje na tu temu: ako već uložim ogroman trud da gramofon vratim u fabričko stanje, bude mi žao da ga posle skrnavim - prosto mi je lep onakav kakav je. Mislim da je uvek najbolji apgrejd za svaki 1210 - bolja glava. Ali ako naiđem na neki nekompletan primerak, možda se i odvažim na neko pimpovanje, ko zna?

 

 

Ovo je jedan zabavan video sa zaista ekstremnim intervencijama, i to na blistavom, tek otpakovanom M5G modelu! Uf! Obratiti pažnju na repliku "M5G's - those are Mercedes Benz of tutntables", i na pravilan izgovor naziva Tehniks: Tech-neeks  B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ekstra video.  :good2:

 

Nakon sto sam uzeo B&W i Roksan idem da trazim gram, neki englez do 350e, a da nije mator. Kao sad sam ja audiofil, necu Kalasnjikov, zelim neki Holland & Holland. I idem da vidim Project Debut III Esprit u salonu, da isprobam, lepo izgledaju na slike reko. Covece tako nisam bio zbunjen u zivotu. Ne mogu da verujem da sam bacio u djubre Dual CS410 i otisao da platim 350 eura za ono. Slike su jedno, kad sam ga imao pred sebe i stavio plocu, ono je jad i beda po mom standardu.  :notthinking: Logicno nisam kupio nista. Kad bude dobre prilike i love znam koja mashina je moja referenca i sta cu da ponovo kupim. 

 

Taj Dual CS410 sam platio 10 eura kompletno ispravan i nov, nekoristen. I otvaram ga da ga malo osvezim, podmazem, procackam. Sve mi se u ruke raspalo.  :nonono:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...

Iz još par uglova. Zanimljivo je još reći da sam imao na probi EPA-100 ručicu, koja je originalno išla uz ovaj gramofon, u sjajnom stanju, mogao sam da je kupim, da kompletiram SL-1000, međutim, meni bolje radi sa SME IV. Iako je EPA-100 odlična ručica, SME IV je davala bolje rezultate, sve ukupno a naročito u širini pozornice i opštoj stabilnosti zvučne slike, uz sve to je bila i muzikalnija. Phono kabl je izvanredni WireWorld Platinum phono, do preampa EAR 834P.

post-1709-0-10401000-1408979484_thumb.jp

post-1709-0-95935100-1408979507_thumb.jp

post-1709-0-49917200-1408979537_thumb.jp

post-1709-0-20723300-1408979565_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam da li je probirljiva ali EPA 100 je probana kod mene sa tri glave koje sam u tom periodu imao. Koetsu Rosewood signature, ZYX R-50 i ZYX Yatra mk2 (R-50 više nemam) . Manje više sa sve tri se ponašala jako dobro i na test ploči pokazala sjajne rezultate, tako da mi se čini da nije bilo nekih nekompatibilnosti. Ipak SME je radila za nijansu bolje. Iskreno, ja sam priželjkivao da se EPA bolje pokaze, tim pre što sam imao kupca za SME, ali to se nije desilo.

Phono preamp je EAR 834P.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Ura, Technics se vraća u velikom stilu!

 

technics_c700_setmix.jpg?itok=OCSIwtMi

 

The Technics brand is back in business. Panasonic, Technics' parent company, announced the comeback at IFA 2014, together with two new ranges of premium hi-fi products. The new portfolio includes speakers, streamers, stereo amplifiers and a single CD player...
 
Technics_R1_Front.jpg
 
The project to resurrect Technics has been overseen by Michiko Ogawa, a former Technics engineer and renowned Japanese jazz pianist. Technics and Panasonic have been keeping a close eye on the music downloads and streaming businesses and believe now is the right time for the still popular brand to make a comeback.
 
technics_c700_front_top.jpg?itok=VNtxdAc
 
Hmmm, ovo će nesumnjivo biti dobre sprave, amp i zvučnici deluju moćno. Ipak, mogli su da se potrude i umesto network playera ponude matching hi-end gramofon. Ali dobro, da ne zakeramo, svaka čast za Panasonic, više o Velikom Povratku ovde:

 

http://www.whathifi.com/news/ifa-2014-technics-returns-high-end-hi-fi

 

http://www.technics.com/global/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ura, Technics se vraća u velikom stilu!

 

technics_c700_setmix.jpg?itok=OCSIwtMi

 

The Technics brand is back in business. Panasonic, Technics' parent company, announced the comeback at IFA 2014, together with two new ranges of premium hi-fi products. The new portfolio includes speakers, streamers, stereo amplifiers and a single CD player...
 
Technics_R1_Front.jpg
 
The project to resurrect Technics has been overseen by Michiko Ogawa, a former Technics engineer and renowned Japanese jazz pianist. Technics and Panasonic have been keeping a close eye on the music downloads and streaming businesses and believe now is the right time for the still popular brand to make a comeback.
 
technics_c700_front_top.jpg?itok=VNtxdAc
 
Hmmm, ovo će nesumnjivo biti dobre sprave, amp i zvučnici deluju moćno. Ipak, mogli su da se potrude i umesto network playera ponude matching hi-end gramofon. Ali dobro, da ne zakeramo, svaka čast za Panasonic, više o Velikom Povratku ovde:

 

http://www.whathifi.com/news/ifa-2014-technics-returns-high-end-hi-fi

 

http://www.technics.com/global/

Kupuješ nešto od ovoga?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

technics.jpg

 

Bila prezentacija, ali još uvek nema utisaka :( Nove Tehniks linije stižu u Evropu tek u decembru, pa ćemo morati da se strpimo. To će verovatno biti veoma dobre sprave. Tehniks nema puno uređaja u ponudi ali sve je vrhunski urađeno - DJ slušalice 1200 i 1210 su najbolje u klasi (imam), mikser 1200 takođe, DJ CD-plejer 1200 je u početku imao nedorađen softver ali odličnu mehaniku i audiofilski zvuk. Električne klavire nisam slušao :)

 

Technics%20RP-DH1200.jpeg

 

Ne znam ko je distributer za Technics kod nas, Player možda?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miloše, u uvodnom postu teme piše: "Ovo je tema za ljubitelje i korisnike Technics gramofona..."

 

Ako će se tema baviti T gramofonima, onda ne vidim razloga da marketinšku kampanju jedne kompanije (bilo koje) pratimo u ovoj temi i na ovaj način. Možemo da diskutujemo u Lepoti dizajna, npr....

 

Ako je tema zamišljena da okuplja ljubitelje i korisnike T. gramofona i prati njihova interesovanja, onda u njoj mogu da pišem i o tome da sam jutros imao nešto kasniji start, uleteo u saobraćajnu gužvu, 15 minuta vozao okolo da nađem mesto za parking i na kraju zakasnio na posao... 

 

Ako ćemo na temu japanskog hajfaja postoje firme koje nisu izlazile iz biznisa i koje u kontinuitetu plasiraju svoje uređaje, pa i one zanimljive koncepcije namenjene najširem tržištu.

 

http://www.teac.com/product/pd-501hr/

 

http://usa.denon.com/us/product/compactsystems/computeraudio/da300usb

 

http://store.sony.com/usb-dac-system-for-pc-audio-zid27-UDA1//cat-27-catid-All-Res-Audio?vva_ColorCode=000000&_t=pfm%3Dcategory

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miloše, u uvodnom postu teme piše: "Ovo je tema za ljubitelje i korisnike Technics gramofona..."

 

...

 

Hvala na primedbama. Žao mi je što si zakasnio na posao. Mislim da je povratak brenda Tehniks dobra vest za ljubitelje Tehniks gramofona, zato što će eventualno dovesti do nastavka proizvodnje 1210 ili sličnog unapređenog modela.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na primedbama. Žao mi je što si zakasnio na posao. Mislim da je povratak brenda Tehniks dobra vest za ljubitelje Tehniks gramofona, zato što će eventualno dovesti do nastavka proizvodnje 1210 ili sličnog unapređenog modela.

 

Nije realno da se proizvodnja 1210 obnovi. Bar ne u obliku kakav nam je (bio) poznat.

 

Dalje, kakvu bi korist vlasnici Technics gramofona imali od obnavljanja proizvodnje? Imali bi priliku da kupe još jedan, pored jednog, ili dva koje već imaju?

 

Svi rezervni delovi za 1210 sve vreme od prestanka proizvodnje, pa do danas regularno su dostupni po uobičajenim cenama. Čak, na nekim od e-shop sajtova koje posećujem po prvi put vidim i IC kola za kontrolu rada motora i sl, što nije bio deo uobičajene ponude.

 

Šta bi bio "sličan i unapređen model" - mogu samo da zamislim. Iz iskustva.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dalje, kakvu bi korist vlasnici Technics gramofona imali od obnavljanja proizvodnje? 

 

Ljubitelji Tehniks gramofona bi imali veliku korist - mogli bi da kupe NOV gramofon. Istina, i sada je moguće kupiti neotpakovan 1210, čak i preko Amazona, ali cena je jeziva -1900 dolara. Verujem da bi cena novog Tehniksa mogla da bude u rangu ili ne puno iznad cene novog Pionira PLX-1000 (700 dolara = 540 evra). Takav gramofon bih odmah kupio.

 

Šta da radi vlasnik kluba koji želi da opremi lokal sa dva gramofona? Da se cima po buđavim suterenima da razgleda olupane Tehnikse sa KP koje je "slušala baba vikendom, nikada izašli iz kuće, dece mi?" Postoji tržište za nove gramofone i to veliko, ne želi baš svako da ima "sređeni" leš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ljubitelji Tehniks gramofona bi imali veliku korist - mogli bi da kupe NOV gramofon. Istina, i sada je moguće kupiti neotpakovan 1210, čak i preko Amazona, ali cena je jeziva -1900 dolara. Verujem da bi cena novog Tehniksa mogla da bude u rangu ili ne puno iznad cene novog Pionira PLX-1000 (700 dolara = 540 evra). Takav gramofon bih odmah kupio.

 

Šta da radi vlasnik kluba koji želi da opremi lokal sa dva gramofona? Da se cima po buđavim suterenima da razgleda olupane Tehnikse sa KP koje je "slušala baba vikendom, nikada izašli iz kuće, dece mi?" Postoji tržište za nove gramofone i to veliko, ne želi baš svako da ima "sređeni" leš.

 

Cena od 1900 dolara je jeziva, a najavljena cena novih Technics komponenti nije jeziva? Vidim da brineš i o vlasniku kluba koji kupuje 1210 u Blade Runner ambijentu? Usput, većina tih klubova već je smeštena u buđave suterene i podrume.

 

Pišem ovo da se tema ne bi pretvorila u klon temu kakva je egzistirala na drugom forumu. U temu u kojoj ćemo oplakivati prestanak proizvodnje 1210 i vapiti za njenim ponovnim pokretanjem, a ja opet pitam u ime čega? Proizvodi se pojavljuju i nestaju mimo naše volje, a kupujemo ono što nam je dostupno. Ako nam gotovo nije dostupno, možda možemo i da napravimo?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mene u celoj priči muči samo naslov teme... Ne znam da li je greška namerno načinjena ili sasvim slučajno... Naime, piše u naslovi Svetlište što može biti greškom napisano "Svetilište" ili je bila namera da se napiše "Smetlište"... Elem, bude li se krenulo u neke jalove rasprave, možda bi bilo najbolje da pokretač teme naznači kako je i šta hteo, da se naslov teme (po potrebi) izedituje pa onda da se diskusija nastavi u skladu sa nazivom teme - Svetilište ili smetlište... Moje mišljenje je da je trebalo da bude Svetilište pa onda da ne napravimo smetlište... Ima li ko nešto protiv? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...