Jump to content

Josh jedan Cabasse


gorcha

Preporučeni Komentari

drugacije se ponasa driver koji ima lossy vesanje i/ili dustcap , a drugacije onaj koji nema nista od toga lossy - npr. polypropilenac sa gumenim vesanjem i solid dust  cap

To se podrazumeva.

 

Kujo pravio sam brda kutija, znam iz prve ruke o cemu se radi i probavao sam bas namenski. Evo ti slika da ilustruje da ne pricam napamet.

Postavljena slika

Postavljena slika

 

Ta fora sto kazu odma se vraca jer ne dihtuje je trivijalan primer koji nisam ni hteo da komentarisem, tu su rupe gde pusta velike.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 36
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Iskustva nam se ocigledno razlikuju! :) Cime si punio kutije i koliko? Kakvi su drajveri korisceni? Vintage hifi kutije za kucno slusanje su bile jako tesno napunjene, neke i fiberglasom. Drajveri namenjeni za takve kompresione kutije su imali jako labavo/mekano i tanko vesanje. Sve moje kutije se ponasaju (i ponasale su se) bas tako kako je opisano u gore pomenutim citatima. Licno sam ih restaurirao i kada dihtung nije bio dobar membrana se odmah vracala,a kada je kutija dihtovala vracala se polako.  Ne znam koliko se vintage kutije sa takvim drajverima mogu porediti sa modernim subwooferima. Probao sam nedavno u prodavnici neki subwoofer za auto, na kom je membrana sa tvrdim debelim gumenim vesanjem bila zakucana kao da je od kamena, rukom se nije mogla uopste pomeriti!  :)  Kao sto rekoh, ne znam kako je pomenuti Cabasse konstruisan. Poenta je da ne treba srljati i menjati originalan drajver, posto kutija mozda bash treba tako da se ponasa, kao neke druge kutije iz tog toba koje su srodne konstrukcije. Pogotovu sto svaki bass drajver nije isti!Ne moze se tek tako oticu u Player i kupiti bilo koji ("nebitan proizvodjac") Eminence koji ce da pasuje u rupu. 

Imam cabasse goelette m2 kutije mislim da je na basovima oznaka 21k16 kojim bas zvucnicima iz recimo player-a bih mogao da ih zamenim ,nebitan proizvodjac eminence ,MW , celestion?

 Velike su razlike izmedju starih drajvera u vintage kompresionim kutijama i nekih modernih drajvera mozda predvidjenih samo za kutije sa bass reflex-om. .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Spasimo Cabasse zvučne kutije od korisnika...

Ako Vam nisu „po meri“ nemojte ih uništavati...

Da, i taj bass driver ima dust-cap koji „diše“...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trenje usporava strujanje vazduha prilikom prolaska kroz gusto napakovan porozan materijal za ispunu.

Za ovo nisam siguran, zvuci mi nelogicno da se membrana polako vraca, treba probati bez i sa pa videti. Ali sta ima da se probava, kad sklepas kutiju zatutkalises profi i nema sta, ili kupovne kutije friziras i eto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Ne znam kako sam prevideo ovoliko odgovora na moje pitanje ,izvinite ljudi .Sto se tice cabasse-a ,tj zvuka istih nemam nikakvih velikih zamerki ,sto se tice prepravki na samom drajveru i kutiji ,"ne pada mi napamet" nikakvi lepkovi "tretiranja" itd.meni generalno zvuk prija. Bass kod ovih zvucnika je druga prica malo podmukla .Michael jonasz :) valjda zato sto je i on Francuz ima toliko bassa za neverovati cini mi se vise nego RED kutije ,od kojih inace cujem samo bass *ovo je dato samo kao primer jer RED i nije hi-fi kutija *.Ima josh dosta numera gde se javlja ovaj "efekat" radio sam cak i AB test. U drugim numerama ga ima ali je tisi.Ne razumem. Srednji tonovi su mi bez zamerke za moj ukus.Sa visinskim pozicioniranjem sam se igrao nedelju dana bash zbog bassa ,Sve u svemu nije "muljav" jer je to jedina stvar koju ne volim kod zvucnika.

Generalno ja i posle godinu dana ne znam da li Volim ili ne ovaj zvucnik.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne diraj nista.

Mozda nisu svirale dugo.

Pusti ih samo makar i ne slusao da sviraju posteno glasno.Izaberi neki materijal sto ima bass peak-ove.

Sta podrazumevas pod "vesanjem"?

Taj model treba da nema okolo penastu gumu.

Hoce da otvrdne vremenom. Vidi Zenov blog o tome.

Sam apsolutno ne diraj nista.

Ko jos osim servisera i restauratora gura membranu rukama? Nije to amortizer ni madrac. cccc

Uzivaj u odlicnoj muzici sa tih zvucnika. Ako su ti novi jos uvek ne znas sta imas.

Uporedi sta se cuje kod nekog drugog a sta kod tebe.  ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ljudi nemam velikih zamerki na zvuk ,naravno u toj klasi .Ono sto sam napisao bilo je moje zapazanje (stose tice membrana) i briga da im se zvucnicima nesto ne desi.Zvucnici su kod mene vec godinu dana (sviraju po ceo dan)  jer je moja porodica i ja takodje prvo kad ustanemo "palimo" skalameriju obratni postupak pred spavanje  tako da odlicno znam kako sviraju. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...