Jump to content

Philips RH814 + RH412 (mali) problem


Walter

Preporučeni Komentari

Nedavno sam obradovao klince novom akvizicijom (kako bi rekli ovi putujući trgovci koji nam svraćaju u firmu), u pitanju je Philipsov komplet "muzički centar" RH814 i zvučnici iz tog perioda RH412. Deca su oduševljena gramofonom i sad non stop drndaju Branka Kockicu i Dragana Lakovića (ako neko ima još neku ploču sa dečjom muzikom, primam istu na poklon :) ) A i ja sam iskoristio priliku pa pustim po koju ploču iz stare kolekcije, da se podsetim malo (neko veče sam slušao ploče sa ženom ha, ha...).

Elem, problem se sastoji u tome što se pri uključenju, čuje neko karakteristično zujanje (valjda "brum"). Nisam ga otvarao da vidim šta sve ima unutra. Da li imate ideju šta je uzrok, meni je prvo palo na pamet da probam da zamenim elektrolite u napajanju. Ako su originalni, onda su verovatno moje godište (rane 70-te). Sa druge strane, možda to tako i mora da zuji, ne znam koliko kvaltitetno se to tada pravilo. Deluje mi ipak vrlo solidno napravljeno i rekao bih da to može (mora) da se utiša. Ostalim ukućanima izgleda to ne smeta. niko nije ni pomenuo. Kad se pusti gramofon ili radio ne primećuje se, ali ja sam izgleda oboleo od hi-fi bolesti, pa primećujem.

 

Evo i par slika:

 

post-101-0-67339800-1392209064_thumb.jpg post-101-0-09446400-1392209076_thumb.jpg post-101-0-40620900-1392209071_thumb.jpg post-101-0-66552800-1392209073_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 7
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Iščupao ga sinoć od dece (sa' će tata da vam vrati za pola sata). Odneo u "radionicu", bacio ga na sto, i... ništa.

Razlog: ne znam da ga otvorim ?!?  Nisam našao ni jedan šraf koji bi mogao da oslobodi bilo koji poklopac, sa bilo koje strane  :notthinking:

Prvo sam bio u šoku, usledio je osećaj sramote... Nisam ništa objašnjavao ni deci ni ženi, zašto šetam tamo-vamo novog ljubimca. Samo sam ga vratio na svoje mesto i ćutao ostatak večeri. Pogledao sa ženom glupi film - Trespass (Nikolas Kejdž, Nikol Kidman) i na spavanje.

Za par dana probaću ponovo. Verovatno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Priča ima srećan nastavak:

Kondenzator u napajanju se prilično "usukao". Zamenio ga je novi od 10.000uF i zujanja više nema :oke:. Preventivna zamena ostalih kondova će morati da pričeka malo, kad budem imao više vremena, malo su teži za pristup. 

Usput je zamenjena i pregorela sijalica - indikator stereo prijema.

 

Evo ga zamenjeni elektrolit:

 

post-101-0-95648800-1392800602_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...