Jump to content

The Singled-Point Concentric


ZZZ

Preporučeni Komentari

Možda nije direktno vezano za temu, ali Tehnomanija je uvrstila Tannoy u svoju ponudu, naravno jeftinije modele i naravno, nemaju na lageru, al postoji mogućnost naručivanja, čak imaju i jeftine Dual Concentric-e, http://www.tehnomanija.rs/zvucnici/tannoy-zvucnici-revolution-dc6.html i http://www.tehnomanija.rs/zvucnici/tannoy-zvucnici-revolution-dc6-t.html Mene nekako raduje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 107
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

samo te lepe klemice (12 komada na paru) su preko 50-60 evra kad bi ih kupovao u prodavnici...

HiVi nije proizvođač od juče, ne izgleda to loše upošte ovako na fotografijama?

A za dodatnih 20 EU po komadu skretnice stvarno nije puno.

to bi garantovano ovako otprilike moglo da se postavi i u neku tqwt i izbegne stalak...

.meni t odeluje solidno i po više nego pristojnoj ceni. A lako nabavljivo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imaju na tom linku malo ispod reviews korisnika:

 

"...but the tweeter element is quite poor. It does not even sound like a tweeter using pink noise. I don't think the unit was defective, the tweeter is a flat polymer with a spiral conductor, and it is very close to the surface behind it. I suspect this adds to the problems. "

 

Što naravno ne mora da bude tačno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da naravno da se još uvek proizvodi pirinčani papir. Ima ga dostupan je i nije skup. Prodaje se najčešće u rolnama,

a uglavnom se koristi za ručnu štampu frafika u tehnici drvoreza (ili linoreza).

.

Neko od najfinijih papira koje sam video su od stabljika maslačka recimo... Samo što če leđa da ti popucaju dok skupiš...

Takodjeo od kore bagrema, može i domaći. Dud,

.

Oni od banane i abake su relativno grubi i imaju kraća vlakna.

.

Recimo italijanski Fabriano za duboku štampu, ima dugačka vlakna samo je potrebno iseči oblik koji se kasnije spoji u konus, 

nakvasiti, opciono dodati neko vezivo, i provući kroz presu. osušiti (polako) i spojiti list u membranu :)

I dobiješ nešto kao lowther ili te druge konične membrane. Svi ih tako prave. Od papira za ručnu umetničku štampu...

.

Obe druge velike i višeslojne membrane nastaju tako što se slažu tanki slojevi na neki kalup.

Kalupu se posle doda njegov kontrakalup, stegne pod pritiskom i dobije membran koja posle ide na sušenje, opsecanje i dalju minimalnu obradu...

.

Da li neko te papire proizvodi alkalnim postupkom? Obično se papir radi kiselim postupkom, što dovodi do samoraspadanja posle nekoliko decenija. Ako bi se radilo alkalnim postupkom vek trajanja se meri (mnogim) vekovima. 

 

(BTW, ja sam lično pomagao pri otiskivanju dragocenih Hilandarskih drvoreza nepoznatih monaha iz 17. veka kao i bakroreza najvećeg srpskog baroknog majstora Zaharija Orfelina na nekim češkim ručno pravljenim papirima. Negov "Knez Lazar" iz 1773. mi stoji okačen na zidu sobe gde slušam muziku. Naravno original!)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li neko te papire proizvodi alkalnim postupkom? Obično se papir radi kiselim postupkom, što dovodi do samoraspadanja posle nekoliko decenija. Ako bi se radilo alkalnim postupkom vek trajanja se meri (mnogim) vekovima. 

 

(BTW, ja sam lično pomagao pri otiskivanju dragocenih Hilandarskih drvoreza nepoznatih monaha iz 17. veka kao i bakroreza najvećeg srpskog baroknog majstora Zaharija Orfelina na nekim češkim ručno pravljenim papirima. Negov "Knez Lazar" iz 1773. mi stoji okačen na zidu sobe gde slušam muziku. Naravno original!)

Kuva se u sodi a to je valjda bazna sredina? I ko zna šta još dodaju...

Misliš multiorginal? Original je samo matrica.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vladac,

 

Ja sam bih hteo da od ove Beyme uradim podnostojeću kutiju, bilo BR, TL ili TQWP. Nešto kao ovaj Španac.

To sjajno izgleda. Koliko će te izaći Beyme?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prema profakturi novosadske firme PSP, za par drivera 30.548 dinara (260e). (Zahvaljujem se chakiji na informaciji vezanoj za uvoznika.) Ja smatram da to još uvek spada u kategoriju ekonomičnih diy projekata, pogotovu ako pogledaš da toliko košta par komercijalnih dvosistemaca sa 6,5" bas/srednjetoncem. Ako bi trebalo da se za drivere izdvoji 600-700 ili više evra, nisam siguran da to više može da se podvede pod kategoriju diy. Ja mislim da diy treba da bude zabava i uživanje. Čim počne da se razmišlja o nečem skupom to počinje da se kreće prema kategorijama fetiš, ambicija, fiksacija, opterećenje, mučenje, etc.

 

Najjednostavnije je da se ovaj K+T projekat opisan u atačmentima koje je poslao vladac, samo malo modifikuje. Treba zadržati litražu (40L) i dimenzije BR (ukupnu površinu i dubinu) i samo promeniti proporcije da se dobije podnostojeći kabinet. Izgubiće se "Baffle step" efekat pojačanja srednjih tonova koji je opisan u originalnom projektu, ali nama i nije potreban zvučnik za razglas, gde to ima smisla, nego kućna kutija. Imaćemo užu prednju ploču i manje te koloracije koju su originalni autori smatrali za poželjnu, ali generalno će to biti mala razlika. Posebno je zgodno što možemo da prođemo bez nabavke BR cevi, jednostavno otvorimo rupu na dnu kabineta sa prednje strane odgovarajuće površine i ubacimo jednu pregradu da se dobije potrebna dužina BRod 185mm. Ne mora da bude brezov šper, sasvim je OK da bude 19mm medijapan. Šper je pre svega za kutije koje se svaki dan nose i trpe veliku zloupotrebu u transportu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...