Jump to content

TRAFCO audio-OPT


bata bane

Preporučeni Komentari

Uh Gujo al su ovi "klinci" arogantni u PM....sve znaju...buahhaahhaa...

ubuduće samo "ma nema problema"..."uh što je super"...."odlično"...."kako je dobro"

.

da bi bilo "pozitivno"

Ovako "ispada" da ti nekoga sprečavaš u nečemu ili da širiš negativnu energiju AKO kažeš nešto

što si radio. isprobao, merio, i sa čim imaš neposredna iskustva. (A ja znam da jesi....)

Nije ti to dobro Gujo uopšte...

.

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 64
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

ZZZ, iz mesta obrati paznju na ponasanje, ne podpaljuj, ja znam sta guja misli i u pravu je. :145fs63704:

 

Ja necu da se bavim prodajom, niti marketingom,niti ocu da budem bolji od ovog ili onog.... jednostavno ocu da probam.

 

Ako nadjem dobro jezgro super ako ne, zabavio sam se....

 

:pivo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja da obratim pažnju na ponašanje?

.

Da nisi i ti Bane neki moderator?

.

Ma svi nešto drugo misle od onoga što se čita iz postova

To postaje veliki problem...

:)

Dajte nekom drugom sve ove postove da pročita pa ga pitajta posle kako bi to okarakterisao.

I stvarno ništa ne potpaljujem. Nisam stručan za to.

Moji su postovi jasni i nedvosmisleni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Prema preliminarnim proracunima situjacija je sledeca:

 

dimenzije D=130, d=70, H=55mm, a=30mm, Afe=1650mm2, jezgro M0 materijal , 0,27mm

 

Pa mu na to dodje 2400 zavojaka za 3K, primar sa  min. 24H

 

7 slojeva primara po 347 zavojaka -0,5mm zica, 38R DC !!!(sto je fenomenalno)

 

2 sloja sekundara po 120 zavojaka za 8R- 1.7mm zica 

 

visina paketa 10mm (sto je takodje jako,jako dobro)

 

Slika jezgra ce da izgleda otprilike kao sa slike, ali ce biti presvucena epoksidnom audiofilskom smolom  :wink2:

 

p.S. umoljavam ucesnike teme da budu konstruktivni da se suzdrzeod  bezpotrebnih komentara :oldtimer:

post-62-0-40926600-1391521997_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

 Jedino  ako mozes da mi pojasnis semu motanja ! , to sa 7 slojeva primara  i 2 sloja sekundara , ne kapiram ? 

 

prvi  sekundar motas na samo jezgro pun krug oko jezgra da se ne vidi jezgro   sa 120 zavojaka

 

Onda izolacija sloj 0.6mm pa onda 

 

 jedna pun krug  zamotanog jezgra (Primara)  je 347 zavojaka ( to je jedan sloj)

 

na njega ide izolacija 0,05mm pa onda opet ceo krug oko jezgra sa 347 zavojaka ..onnda 7 puta ponovis citavu pricu i dobijes 7 slojava primara

 

onda ponovis drugi sekundar (koji vezes u paralelu sa prvim)

 

S-7p-S (shema)  :wink2:

 

cini mi se da nisam bas objasnio  :unbelieveble:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bata Bane 

 

  Ukapirao sam sada tvoju ideju seme motanja 100%  ! 

 

BTW ,

sta mislis o ideji da se umesto motanja zice u slojevima ona namota u odvojenim zasebnim sekcijama ? ,

recimo 6 sekcija primara  ( vezanih na red ) izmedju 6 sekcija sekundara  ( isto vezanih na red ) , sto znaci da nema namotavanja primara i sekundara jednih Preko drugih ( sveukupno manje nezeljenih kapacitivnosti , pogotovu izmedju P i S ) , nego u krug jedna sekcija Do druge , + tako ostaju dostupni procepi radi ` in vivo ` odredjivanja Optimalnog zazora jezgra . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bata Bane 

 

  Ukapirao sam sada tvoju ideju seme motanja 100%  ! 

 

BTW ,

sta mislis o ideji da se umesto motanja zice u slojevima ona namota u odvojenim zasebnim sekcijama ? ,

recimo 6 sekcija primara  ( vezanih na red ) izmedju 6 sekcija sekundara  ( isto vezanih na red ) , sto znaci da nema namotavanja primara i sekundara jednih Preko drugih ( sveukupno manje nezeljenih kapacitivnosti , pogotovu izmedju P i S ) , nego u krug jedna sekcija Do druge , + tako ostaju dostupni procepi radi ` in vivo ` odredjivanja Optimalnog zazora jezgra . 

 

 

Ima i ta varijanta (pie motanje),  ali nema potrebe za tim jer je kapacitativnost minimalna jer ima minimalni broj slojeva. Zezanje bi bilo preveliko na masini za motanje toroida.

 

Znam i coveka koji radi PIE motanje na standardnim CU jezgrima, kaze da ima odlicne rezultate.  :guitarplayer:

 

Dobra ideja Banat +

.

BB jesu to ova jezgra?

http://nicore.com.cn/en/03_product/product.asp?ptype=0&pid=18

 

To je "gap" jezgro, kada bi znao unapred koliki mi procep treba, mogli bi umnapred da mi iseku  zazor od 0,2mm pa nadalje,. Super varijata jer se presecanje sila vrsi samo na jednom mestu, ali nedostatk je sto se nemoze naknadno podesit zazor. :whistle2:

post-62-0-17663500-1391537106_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zna li neko i moži li objasniti, na koji način se spiralno namotana traka tela torusa fiksira, da se ne odmota i rasloji prilikom eventualnog presecanja? Pitam iz čiste radoznalosti. 

Jedan od odgovora je glasio:

 

"Pre secenja limovi se impregniraju i posle lakiraju epoxi farbom"

 

to je sve sto su mogli da mi kazu. I mene jako zanima kako to ide.  :phil_04: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

   Bata Bane 

 

1 - Kod  izbora  Nicore ` gapped core ` toroida na koju debljinu lamela ciljas ? , 0,05 mm ?  

 

2 - sta podrazumevas pod ` Standardna CU jezgra ` ?  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

   Bata Bane 

 

1 - Kod  izbora  Nicore ` gapped core ` toroida na koju debljinu lamela ciljas ? , 0,05 mm ?  

 

2 - sta podrazumevas pod ` Standardna CU jezgra ` ?  

 

1.Ne nema potrebe, 0,27mm je ok...za sad, M0 3% SiFe

 

2. duplo C po naski kao na fotki koju sam postovao u postu 55

 

Jesu li to jezgra od Nicore proizvodjača?

 

Ne, za sad cekam odgovor od ISKR-e iz Slovenije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

   Bata Bane 

 

 Gledajuci Nicore grafikon bar za C jezgro sa debljinom lamela od 0.3mm gubici u jezgru ( W / Kg ) prete da budu Enormni na frekvencijama vecim od 1Khz  !!! 

 

zavisi koji materijal, ima vise materijala...

 

konkretno sam trazio da uradim limove po M0 standardu, od 027mm

 

mada ima i neki perma..tralalal neki materijal sa minimalnim gubicima , na srednjim frekvencijama kosta duplovise nego standardni limovi 

 

mozda kasnije uzmem sa tim da se poigram.....polako da vidim jel ovo radi

 

Nicore sam stavio samo zbog fotke

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dogovoreno Bata Bane !!! 

 

( BTW , mozda ne bi bilo na odmet da zatrazis od Iskre neki slican grafikon koji se odnosi na ta MO jezgra , odnosno graficki prikaz gubitaka jezgra ,   W / Kg / d=0,27 mm  u funkciji ` delta`  F ( freq.) , kao i u funkciji relativnog faktora  B ( Tesla ) .  ) 

 

 

:BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...
  • 7 years later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...