Jump to content

hteo bih da (na)pravim zvucne kutije


slavoljub

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 46
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Hahaha.. :wink2:

 

Slavoljube reci sta bi zeleo da bude odgovor, mi cemo ti tako odgovoriti i onda ces, mozda, biti zadovoljan odgovorima..a mozda opet ne? who knows..

:whistle2:

 

Otkad si pa ti odlučio da budeš ulizica? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

neka jednostavno poslusa kod vladac-a to sto ima da mu ponudi pa neka proceni...

meni se ni ta jedna slika ne svidja.

ali je sigurno lepsa od one sa univerzalnim skretnicama, kutijama od x-y kombinacija, takodje i zvucnika itd.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Truvox 0818mr je srednjotonac. I to zatvoreni - taj zvučnik ne može da bude bas pa kako god da se okrene. Čak i sufix "mr" naznaka je za "midrange" - TF0510 bi mogao biti ili midbas u nekoj maloj kutiji ili srednjotonac u zasebno odvojenom kabinetu a MW psd25 je drajver koji zahteva i hornu - ovo su zvučnici koji se koriste za ozvučavanje - možda bi bilo bolje kada bi recimo izlistao neku okvirnu sumu u koju možeš da se uklopiš pa da ti se onda nešto predloži - ova kombinacija koju si ovde izlistao em što nije upotrebljiva, em baš i nije za kućni hifi...

 

Osim sume koju možeš/hoćeš da uložiš/potrošiš, ne može da škodi da naznačiš koju opremu imaš - pojačalo na primer, i koliko je velika prostorija u kojoj planiraš da slušaš muziku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Polovan starinski DYNAUDIO bilo koji sa oznakom 17W75 ili sa XL, bas 6,5 inca /140/180 W kontinuirano-pik1000W,39 rezon.frekv. a 27Hz kod -10 dB,brzina 45 mic.s kao mnogi visoki/,

d28 visokotonac bilo koje godine proizvodnje/ 28mm,1200W pik-300W kontinuirano sa 6 dB,rez. frekv.800Hz do 30000 Hz/

Dvosistemska kutija 10,5 litara,kompresiona,skretnica  idealno u kombinaciji 6/18 dB bez obrtanja polariteta rezano na 1400 Hz.

VRH malih kutija -apsolutno neutralan monitor.

Nadji te drivere polovno i nece se nakasljati ni ti ni oni narednih 30 godina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Polovan starinski DYNAUDIO bilo koji sa oznakom 17W75 ili sa XL, bas 6,5 inca /140/180 W kontinuirano-pik1000W,39 rezon.frekv. a 27Hz kod -10 dB,brzina 45 mic.s kao mnogi visoki/,

d28 visokotonac bilo koje godine proizvodnje/ 28mm,1200W pik-300W kontinuirano sa 6 dB,rez. frekv.800Hz do 30000 Hz/

Dvosistemska kutija 10,5 litara,kompresiona,skretnica  idealno u kombinaciji 6/18 dB bez obrtanja polariteta rezano na 1400 Hz.

VRH malih kutija -apsolutno neutralan monitor.

Nadji te drivere polovno i nece se nakasljati ni ti ni oni narednih 30 godina.

 

Teško da će negde da se nađu ti drajveri u klasi cene koju kolega slavoljub cenim da ima volje da uloži - 17W75 teško se gde i kada može naći ispod 150€/kom. Ni D28 ako je okej, nije mnogo jeftiniji - ja imam jedan par Audience 82 i izašli su me jeftinije nego da sam zasebno kupovao polovne drivere. Ali 700€ je 700€ - drugi kraj sveta u odnosu na SAL s početka priče.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bas steta...da ne prodaju nesto od Dynaudia u Madjarskoj...nesto sam cuo...objektivno nisam u mogucnosti da putujem pa ne znam!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cela se priča na kraju svede na ekonomiju - kada se ide ispod nekog iznosa - onda je second hand bolje rešenje (dakako, uz mnogo opreza i obaveznu proveru toga šta se kupuje). Ako se krene preko neke cifre, onda se vredi pomučiti i napraviti kutije koje su bolje od bilo čega fabričkog - novog ili polovnog u klasi cene. Za 600-700 uloženih evra mogu se kupiti odlične polovne kutije ali se za iste pare mogu i napraviti vrhunske kutije. Za 200 evra se mogu uz malo sreće kupiti dobre kutije, ali ih je jako teško napraviti da budu stvarno dobre, velike pa još trosistemci - naravno, negde se mora uraditi neki kompromis pa se namesto velikih gabarita i trosistemaca ide na manje kutije, manje drajvere i dvosistemce - e, onda se recimo, i za 200 evra mogu sagraditi odlične kutije... Kolege Nešić i VladaC su to više puta lepo dokazali...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ipak, i ja sam za second hand-bar znas sta trazis,a sta dobijas proceni.Samo da su driveri OK. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.diyaudio.rs/topic/5973-prodajem-dynaudio/?hl=dynaudio

 

Kod mene D28 odlicno ocuvan 90Eur PAR! Znaci ima ako se trazi :)

 

Teško da će negde da se nađu ti drajveri u klasi cene koju kolega slavoljub cenim da ima volje da uloži - 17W75 teško se gde i kada može naći ispod 150€/kom. Ni D28 ako je okej, nije mnogo jeftiniji - ja imam jedan par Audience 82 i izašli su me jeftinije nego da sam zasebno kupovao polovne drivere. Ali 700€ je 700€ - drugi kraj sveta u odnosu na SAL s početka priče.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bas fino mozda se i odlucim,moje je macka podrapala posto su mi bili otvoreni..

Hvala,

pozz

Joka 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro ne ljutite se

a kakva bi kombinacija bila

sa

celestion truvox 0818mr  bas

celestion tf 0510    srednji

Martin wisman psd 25 visoki

Taj truvox je srednjak treba ti bas. tf0510 je odličan za cenu koštanja.. Visoki psd25 može da prodje takođe ali nije uparen po efikasnost sa srednjim...

Predlog: nabaviš na KP širokopojasni (6 ili 8inča) i dodaš mu bas (8 ili 10 inča) odozdo sa minimalnom skretnicom 6dB. Nije baš SciFi metoda ali naslušaćeš se muzike jer je takav sistem rasterećen i nećeš ubiti "žilu" muzike. SAL je prvak u uništavanju te "žile".

npr:

http://www.kupujemprodajem.com/TONSIL-GDS-20-10-MINT-Fullrange-Zamena-9793877-oglas.htm?filter_id=6843

i

http://www.kupujemprodajem.com/seas-25-f-10-inch-9450044-oglas.htm?filter_id=410800

 

Full range gurneš u 5l kompresije sa 47uF redno a 10ku ubaciš u 40-50l bas refleks (sa L koji već treba po proračunu....) i da te bog vidi.

 

Daleko si ti očigledno od neke vrhunske kombinacije ali ovo je samo jedna od uspešnih varijanti koja bi ti za malo para donela mnogo dobrog zvuka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Za Slavoljuba neke seme za zvucnike u diy izvedbi .Nije vrhunsko ali moze da posluzi kao smernica za rad.Mi sao isto iskoristili jedan nacrt za braunove zvucnike i veoma zadovoljvajuci rezultati.Mozda ce jos nekog zanimati pa izvolte.Nisam znao drugacije da postavim jbg mator pa glupav a deca nisu kuci :oldtimer:  :notthinking: Editori neka srede ako mogu.

seite40 seite63.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A zašto ove razglasno-svadbarske kutije imaju uvek ovolko nenormalnu efikasnost (druga u pdf-u 97dB pa bas unit odmah iza nje 98), i uopšte gledano razglasne kutije bilo koje kad pogledam sve su skoro pa tu oko 100dB. Kao da je za kućne zvučnike ta efikasnost zabranjena.

 

Sry za off, morao sam da pitam, to sam prvo primetio u ovom pdf-u....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A zašto ove razglasno-svadbarske kutije imaju uvek ovolko nenormalnu efikasnost (druga u pdf-u 97dB pa bas unit odmah iza nje 98), i uopšte gledano razglasne kutije bilo koje kad pogledam sve su skoro pa tu oko 100dB. Kao da je za kućne zvučnike ta efikasnost zabranjena.

 

Sry za off, morao sam da pitam, to sam prvo primetio u ovom pdf-u....

Dobro bi bilo kad bi mogao da tako neke svadbarske kutije ustekas u sobi pa ih napucas sa 300 wati pa da onda cujes komentare komsija.Ta efikasnost za kucne kutije nije zabranjena ali kosta mnogo kila novaca. :shinymj5:  :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...