Jump to content
Zen Mod

Srećni Blagdani !

Recommended Posts

Onima koje žive od svog rada.

Za farbače jaja nisi imao maliciozne komentare.

misliš da farbači jaja ne žive od svog rada?

nisam maliciozan, ali ovaj praznik se kod nas povezuje sa roštiljem, a ne bi trebalo

Nažalost, sve je manje onih koji raspiruju roštilj a žive od svoga rada ... jedva su imali i za jaja, a kamoli za roštilj. 

Inače, mislim da je kod nas ovo oduvek bilo samo formalnog karaktera, nikada ovde nije bilo osvešćne radničke klase koja se bori za svoja prava. Koliko puta sam dobio po p...i   dok sam u ''njihovo'' ime pokušavao da se izborim za ono malo što im sleduje ... i to najviše od onih za koje sam se zalagao. Ni sam ne znam zašto je to tako, dal' je uzrok tome ljudska priroda, nasleđe, vaspitanje, nizak nivo svesti, mogu samo da pretpostavljam ...al'  definitivno su najugroženiji, sami sebi najveći neprijatelji. Jedini izlaz vidim u obrazovanju i  podizanju (samo)svesti, jer će jedino tako uspeti da se izbore za svoja prava  i neće  biti podložni manipulacijama kao sada. Za sada smo još uvek jako daleko od toga. 

Nadam se da ćemo  i mi jednog dana imati sindikate koji će se (iz)boriti za prava radnika, a ne  samo za svoje guzice, kao ovi današnji ... i da sindikati neće biti utočište za neradnike , mešetare i raznorazne mufljuze, već da će u njima sedeti časni i pošteni ljudi koji se neće moći kupiti za ''šerpu ribe''.