Jump to content

Recommended Posts

25 minutes ago, grau said:

JOB nije D class, niti je ikada bio. klasa je AB koliko znam i tu se sve zavrsava sto se mene tice tj mog znanja o uredjaju a dobro si uocio slicnost, stari JOB iz sredine 90-tih jeste istovetan kao goldmund SRA. ja sam pre par godina kada sam kupovao svoje thomas mayer 300b  pojacalo slusao  JOB u sistemu kod davida haignera u becu u sistemu koji je bio tezak jedno 25.000e u analogiji i vise od toga u zvucnicima, jedno 10.000e u preampu i tom se zvuku nije imalo sta dodati i oduzeti. sam haigner je za taj JOB rekao da je "laboratorijsko" pojacalo, misleci na neprimetnost u karakteru. to je jedini tranzistorski uredjaj koji je tada posedovao, ostalo su bila dva audio note japan - po jedan baransu i jedan kegon monoblokovi i dva thomasa mayera od kojih je jedan skoncao kod mene. da ga jebem, da mi treba takvo pojacalo meni je to sto sam tamo cuo bila dovoljna preporuka iako je david mnogo nervozan lik kada su u pitanju uredjaj i siguran sam da je ono sto je ostavio unutra sigurno drugacije od onoga sto je bilo kada je stiglo kod njega.

Nije mom oku mogla da promakne identičnost ovih modula.To bi u elaboraciji ideje moglo da znači da je ovo neki generički modul koji se prodaje pod raznim imenima. Ili su Goldmund i JOB povezane firme.

Kompaktnost me povukla na D klasu a onda sam ugledao tranzistore i skapirao da je AB klasa. Ima klonova na tržištu kolko oćeš.

5a57d419d2967_Screenshot-2018-1-11finishboardbettersoundGoldmundtube2SA19432SC5200outputmonoamplifierboardadjustableAdiscr....png.a5f8421863390c99c7d5c3c749a8a524.png

Kao što reče to bi trebalo da svira bez koloraturnog uticaja na zvuk. Eventualno treba dodati zaštitu od kratkog spoja i DCa.

23 minutes ago, grau said:

siroma, NCORE.

;)

13 hours ago, Doktor said:

Naravno ( cujem od Olivera da si mu "skockao" Grid-Hiraga kombo samo tako, pa eto prilike da kod njega banemo, pa spojimo lepo sa korisnim ).

Javi samo kada ti odgovara da banemo :phone: , pa cu da se spremim :clapping:.

Jedino sto kod njega nema :drinks: .