Jump to content

Recommended Posts

Meni su dobro radili parovi MJ802/4502, i narocito MJ14002/14003.

za drajvere MJE 200/210, ili MJE243/253, izrazito brzi i snazni tranzistori.

Problem je uvek bio naci dovoljno tegli, Sto Sprague, Sangamo, Cornell..

A posle su i dobavljaci poceli da prave cirkus, te tranzistori od raznih proizvodjaca, te nisu iste serije, te jedni sa bakarnom osnovom, drugi sa osnovom lake legure...a brojke iste.. ili nekoliko komada ovih a nekoliko onih...prodaju delove kao krompire, mada kod krompira odrzavaju bar sortu.

I sad recimo imam brdo raspara raznih, a najludji su 4502 SGS, spolja isti, oznake iste, ali su razlicite izolacije oko baze i emitora, jedne vece, druge manje, sta je unutra i ne pomisljam...kao da su pravljeni iz furde..cekaju primenu u nekom ispravljacu..

Da, veliki problem su dobri elektroliti u adekvatnom naponu, ja sam imao jedan kraći, ko štula bio, i u nekom trenutku se izujem i naručim 12 komada novih, čekao sam da se prozvedu i muški sam ih platio, ali se tonski isplatilo, dubina, moć i prefinjenost. Ja ni dan danas ne znam, il se ne sećam više, koji su tranzistori u originalu, poslednji koji su ugrađeni i bolje zvuče od Hiraginih iz devedesetih su selekcionisani, mereni u upareni od nekih pedesetak parova. Smeška, prodavala jedna prodavnica tranzistore, kad se pozovu i pita da li umaju uparene, odgovor je daaa, a dobije se par komplemtarnih tranzistora vezanih bakarnom žicom. Rekoh, iz špijunskih resursa sam svojvremeno više trandži preslušavao, jedan tranzistor beše jedno 3 puta gabaritniji od francuskog, al jok, tek ovaj sadašnji je nadsvirao originalne, dobio je drugar par rezervnih.

Da ne kvarimo temu Apexa o Hiragi, ali eto samo da kazem da sam ja Hiragu cuo u Sisevcu na Fak-u, i to pojacalo mi se jako svidelo, evo je pravio nas clan @ebe

Iako mi je odmah rekao da "nije bas po propisu zato sto ima cap. Multiplier i male elektrokite" toliko mi se svideo njihiv zvuk da, malo malo pa razmisljam da ga skockam. A culi smo svasta u Sisevcu, nije da nismo...

Onda kontam kako li tek "propisna" Hiraga sa buradima od kondenzatora zvuci...

P.s. Admine, da prebacimo ove postove o Hiragama u njihovu temu, pa nastavimo tamo?

Bas sam juce Alexu na pp napisao da se nosim mislju da napravim Hiragu i zao mi je sto je u Sisevcu nisam cuo... ne znam gde sam bio kada se ona prikljucila... ali u svakom slucaju jedinu Hiragu koju sam cuo nije mi se svidela kako zvuci ali to je sve stvar ukusa a i same izvedbe... 

Uzimajuci u obzir da razmisljam da je napravim ako neko ima proverenu kombinaciju koja je zvucno najbolja neka se javi. :)

1 hour ago, Vix said:

Da ne kvarimo temu Apexa o Hiragi, ali eto samo da kazem da sam ja Hiragu cuo u Sisevcu na Fak-u, i to pojacalo mi se jako svidelo, . . .

A da je ne kvarim tvoju zabavu po pitanju svidjanja pojacivaca koji je pravio @ebe po uzoru na Hiragu.

I sam ti je rekao da nije uradjena "bas po propisu".

IMHO - tu nema ni H od Hirage ( bejah i ja onomad u Sisevcu i videh, nosih, a i cuh to tada ). :)

Citam ovde na forumu sve i svasta vezano za Hiraga pojacivac, a u stvari clan foruma @grau jedini ima original i to bi trebalo cuti prvo, pa onda debatovati i praviti planove i sve ostalo.

Btw, pozdrav @ebe-u.

37 minutes ago, pakonja said:

... i zao mi je sto je u Sisevcu nisam cuo... ne znam gde sam bio kada se ona prikljucila... 

Mozda pored bazena...ili pored neke ribe (jestive) :)

Prespajali smo je par puta, ali i ja sam primetio da mnogima nije bila zaniljiva, jeste bilo neupadljivo kuciste. Po meni Hiraga je zvucala bolje og svih Ss ampova koje smo probali, ukljucujuci chipove, Aery, Bato MM.. itd. Pod "bolje" mislim na meksi i prirodniji zvuk koji je po mom ukusu, e sad, ko sta voli...

30 minutes ago, Doktor said:

clan foruma @grau jedini ima original

Jel moze da se zna odakle to "original", koliko znam to nije bio serijski prozivodjen pojacivac? Sta onda znaci original, po originalnoj staroj semi sa originalnim delovima? Hvala.

2 minutes ago, Alex said:

Jel moze da se zna odakle to "original", koliko znam to nije bio serijski prozivodjen pojacivac? Sta onda znaci original, po originalnoj staroj semi sa originalnim delovima? Hvala.

Ovo pitanje je za @grau-a.

Molim ( i drugi put ).