Jump to content

ebe

Preporučeni Komentari

imas onog koji ti svako malo donosi igracke na noge , pa moze da dofura demo Iron Pumpkin SE pa se igrajte

inace , u razvoju je finalna iteracija buffera , sa JFets (ne vise Diamond buffer)

 

samo cekam prvi sledeci income , pa da narucujem sto moram narucivati ..... :)

mislim da ce to da bude najbolje moguce

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije to bas misljenje zarad misljenje, ono kao, svako ga ima :) , vec odredjena predikcija, sta je Hiraga i sta treba turiti na ulaz..  :) 

Naravno da je proba sustina dogadjaja, ali s obzirom na tendencije da svako krcka razlicitu(sta je lakse) verziju(i bice svega), interesantnije da postoji pristupacan i dobar preamp. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, chakija said:

Koji preamp se dobro pokazao?

Nije kritičan niti nužan cevni kako se obično stereotipno misli, jednostavno samo dobar. Pasivac u vidu samo pota, to meni nije valjalo uopšte a morao sam neko kratko vreme da ga koristim. Početno slušanje je bilo sa tranzistorskim Klaseaom, uređej kao da je nacrtan a ne pravljen, toliko je bio pedantno izrađen, dok recimo Kaneda nije prošla suprotno očekivanju. Spomenuo je Doktor Grid, pionirski projekat koji se na žalost ugasio, klasična cevna šema sa 83-kama i vrlo lepo odabranim komponentama i finog dizajna, preslušo sam relativno dosta predpojačivača i ne mogu da favorizujem ni jednu opciju kao izrazit, ili nužan par. Svojvremeno mi se dopao neki Vukošićev cevni, pa  posličan Šolajin, uz tadašnju modni come back lampi, poveo sam se u tom smeru. Izašao je članak Torstena Loša o izradi singl ended lampaškog predpojačivača sa transformatorom u izlazu, potom je Ćiro Marcio uradio neke 3 varijante Euridice sa različitim cevima, a došao mi je SE lajn na slušanje, rad Đoke Kenjala sa paralelisanom 88-com i to je bilo presudno, a Šolaja je "platio" cenu uradvši čistu 88-icu u uređaju sa LCR phonom, 36 kila kao pandam još teržoj Hiragi. TVC je bio sledeći tako da je izbor zaista širok.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Zen Mod said:

imas onog koji ti svako malo donosi igracke na noge , pa moze da dofura demo Iron Pumpkin SE pa se igrajte

. . .

Nemam Hiraga-u tako da kod mene nece biti igre. :)

Iron-a sam slusao u vise navrata, onih par verzija i to smo onomad u Sisevcu na onom nasem sobnom workshop-u apsolvirali tako da znas moje misljenje i utiske.

Ovom prilikom veliki pozdrav onome. :victory:

Donosio on meni i dalje igracke na noge, uostalom kao i ja njemu ( upravo ja njemu nosim jednu finu igracku, pa ce biti ovde izvestaja ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Zen Mod said:

to vec nije bas tako .... pitanje izbora konstrukcije

. . .

Naravno & jasno. :)

Pitanja - napravio se Iron pre, imas vise modela amp-ova. Kako to da do sada nisi kompletirao sistem sa jednim phono ?

Imas li to u planu i ,ako je odgovor potvrdan, sta bi to okvirno (konstrukcijski) bilo ?

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uglavnom, da se nadovezem, ako je vec Papa Nelson odabirao specificnu lepotu spektra thd(sto je paralel slalom sa Hiraginim razmisljanjima), ako je vec "push pul" na ulazu, trafo ili bafer na izlazu, onda je to "filozofija" koja pasuje za Hiragu.

Lampe nisu problem, ali bi dobra opcija bila da nema diferencijalnog ulaza, kaskoda, limitiranog gornjeg opsega, pa sta je u prilici i ispuni neke preduslove.

Turati sve i svasta, gubi sustinu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Doktor said:

Naravno & jasno. :)

Pitanja - napravio se Iron pre, imas vise modela amp-ova. Kako to da do sada nisi kompletirao sistem sa jednim phono ?

Imas li to u planu i ,ako je odgovor potvrdan, sta bi to okvirno (konstrukcijski) bilo ?

 

 

prvo moram onome da napravim Shishido (njegov izbor) sa Tango LRC Eq , onda istome moram da napravim Monophono za stare ploce a onda mogu da se bacim na prototajpovanje moje LR Eq phono sekcije

ce jos da vidimo da li ce bude JFet ili ce a bude hibrid JFets i ceve

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bice tu za svaku plocu poseban preamp [emoji4] 
paa.. na kraju će na tezgi da budu 3 gramofona, 4 ručke, 3 kontrole brzine, pešes stepapa, 7 - 8 zvučnica i nekoliko phono preampa, + ona vekerica sa strane, ne zvao se ja onaj :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...