Jump to content

ebe

Preporučeni Komentari

Crno zajecarsko... posle 4 komada oce da zaboli glava.
Od crnijeh, sto se mogu kupiti u svakoj trafici (maximilijan, zaman, orhideja...) najbolje volim budweiser crni iz Češke ripublike.
Jes skuplji, ali se jasno vidi na osciloskopu da posle šes komada cetvrtka bude bolja nego posle cetri crna iz Zajecara (Apatina ili gde se vec puni sada).



Sent from my SM-G361F using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Trotter said:

Crno zajecarsko... posle 4 komada oce da zaboli glava.
Od crnijeh, sto se mogu kupiti u svakoj trafici (maximilijan, zaman, orhideja...) najbolje volim budweiser crni iz Češke ripublike.
Jes skuplji, ali se jasno vidi na osciloskopu da posle šes komada cetvrtka bude bolja nego posle cetri crna iz Zajecara (Apatina ili gde se vec puni sada).



Sent from my SM-G361F using Tapatalk
 

Da ne trujemo temu. Meni omiljeno tamno Krusovice (ali samo toceno) i naravno Krusovice "rzano" (spricer tamno + svetlo). Mogao bih svaki dan da idem u Prag samo zbog rzanog piva.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Zen Mod said:

Otvorio, video. Pad je ogroman.

 

Evo mog primera iz prakse na slici. Pad napona na ispravljacici je cirka 30Vavg sa kapacitivnim ulazom. Naravno sa prigusnicom je vise. U igru ulazi i pad napona na prigusnici (ovo sam zaboravio kada sam pisao jednacinu) usled njenog Rdc.

I tako ja sa 410Vac dobio 300Vdc sa radnim opterecenjem. Priblizno sam dobio i sa PSUD2 samo sto ne mogu da nadjem nigde simulaciju, izgleda da sam je izbrisao nekako.

https://frank.pocnet.net/sheets/138/c/CK1006.pdf

 

 

ISPRAVLJAC.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, pakonja said:
8 hours ago, chakija said:

Hvala na pozivu! Čim me put navede u BG najavicu se... 

Mislim da je neminovno da se odradi clash hiragi da utvrdimo jednom za svagda koja najbolje svira. 

To bre... hajde vlasnici organizujte se pa da se cuje koja je najbolja... pauziram nabavku delovado daljnjeg... :) 

Pored poređenja kompletnih uređaja, poredio sam moju, tj. Bradačevu pločicu sa urađenom maksimalno kao originalna, razlika je bila evidentna ali ne da bi se išlo u beskonačno riskantno traganje. Hoću da kažem, da originalna šema i tranzistori zvuče perfektno i ne treba po svaku cenu tražiti leba preko pogače.

8 hours ago, Vix said:

Polazim od toga da vise ne mora uvek da znaci bolje, mada ja nisam cuo vecu Hiragu, tako da lupetam...

20 vatna Hiraga zvuči tonski možda i lepše od tridesetovatne, ali po mom sećanju joj od svega po malo nedostaje što nije za prevagu već za dilemu, znači manje bitno il skroz. A onaj Le Monster od 8w valjda, zvuči  naj lepše ali gubi dah sa DC Tanojima, ne u glasnosti nego u prezntnosti, sa osetljivijim drajverima bi možda bio dobitni izbor, a uz akumulatorsko napajanje sa nekom pametnom regulacijom punjenja bi se niz zezancija zaobišlo, na stranu što je baterija odličan izvor.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Lemić said:

Pored poređenja kompletnih uređaja, poredio sam moju, tj. Bradačevu pločicu sa urađenom maksimalno kao originalna, razlika je bila evidentna ali ne da bi se išlo u beskonačno riskantno traganje. Hoću da kažem, da originalna šema i tranzistori zvuče perfektno i ne treba po svaku cenu tražiti leba preko pogače.

20 vatna Hiraga zvuči tonski možda i lepše od tridesetovatne, ali po mom sećanju joj od svega po malo nedostaje što nije za prevagu već za dilemu, znači manje bitno il skroz. A onaj Le Monster od 8w valjda, zvuči  naj lepše ali gubi dah sa DC Tanojima, ne u glasnosti nego u prezntnosti, sa osetljivijim drajverima bi možda bio dobitni izbor, a uz akumulatorsko napajanje sa nekom pametnom regulacijom punjenja bi se niz zezancija zaobišlo, na stranu što je baterija odličan izvor.

pa jel to znači Hiraga za do 10W a Alef za preko?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, chakija said:

I onda, da kupujemo ovaj kit sa kupinda, 2 kumulatora, malo ladnjaka i vozi Miško?

Kolko sam bacio pogled, ono deluje krajnje korektno, čujem da je ovde problem napraviti kvalitetnu pločicu eć neki duži period. Izbor tranzistora je uvek diskutabilan, nemam pojma ima li ih u Parizu, al manje više bilo koji će da pruži zavidan rezultat. Problem sa akumulatorima je što mora da se uzmu 4 komada za trideseticu, to već nije baš ni jeftino a možda i nerazumno, za naj manju Hiragu da, jedan aku kolko se sećam. A ladnjake po Vladd-ovom receptu, zašto ne od bakra, on se pa lako švajsuje, nadrealno izgleda, skroz tankim slojem laka neće oksidirati.

6 minutes ago, sir Oliver said:

pa jel to znači Hiraga za do 10W a Alef za preko?

Ne znam da ti odgovorim. Mislim da Nelson ima odličan članak, The First Wat, u njemu je srž a sva ostala snaga u oblandi, realno, za 95db+ je dovoljno tih 10 w. Slušao sam 1 il 1,5w sa 93db, ako se nema potreba za žurkama taman. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Lemić said:

Kolko sam bacio pogled, ono deluje krajnje korektno, čujem da je ovde problem napraviti kvalitetnu pločicu eć neki duži period. Izbor tranzistora je uvek diskutabilan, nemam pojma ima li ih u Parizu, al manje više bilo koji će da pruži zavidan rezultat. Problem sa akumulatorima je što mora da se uzmu 4 komada za trideseticu, to već nije baš ni jeftino a možda i nerazumno, za naj manju Hiragu da, jedan aku kolko se sećam. A ladnjake po Vladd-ovom receptu, zašto ne od bakra, on se pa lako švajsuje, nadrealno izgleda, skroz tankim slojem laka neće oksidirati.

Ne znam da ti odgovorim. Mislim da Nelson ima odličan članak, The First Wat, u njemu je srž a sva ostala snaga u oblandi, realno, za 95db+ je dovoljno tih 10 w. Slušao sam 1 il 1,5w sa 93db, ako se nema potreba za žurkama taman. 

Da se oglasim sa malom dopunom , 

svašta se izdešavalo za ovih 20 g. kolko nisam bio u ovim vodama. Mnogo novih stvari ... i prosto nisam mogao da odolim da se ne umešam u diskusiju oko

Hirage - mog omiljenog i No1 pojačala. Što se tiče pravljenja originala ili "Upgrade verzije" , nemojte da se mučite , pročitajte postove g.dina Lemića (mislim jedinog trenutno merodavnog na ovim prostorima pošto g.dina Bradača nema). Ko ne razume shvatiće jednog dana, a što se tiče hladnjaka hteo sam samo da vam pomognem da ne lupate glavu oko odvodjenja toplote, CW .itd, itd .... LJudi prodaju i ovakve stvari :

Capture.JPG.828e77da74b67dbe982ee66830dd06f0.JPG 

G.dine Lemiću , samo da Vam kažem da prva Hiraga koja je iskopirana po vašoj još uvek radi u kompletu sa Gridovim preampom (nulti model - Buckov) kod g.dina Olivera P. i nije gašena manje više 10 g. Sve najlepše forumu i Vama u novoj 2018 g.

Milan 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne zaboravite da pravite pojacalo disipacije 30W po kanalu  ...... i iste tolike potrosnje

zapitajte se koliki je dinamicki potencijal svega toga , bez obzira koliko Joul-a natrpano u filter ....... to sve i dalje treba da prodje kroz pinove izlaznog tranzistora i kolektorske otpore od 1R

 

mislim - ja volim overkill , koristim to kad god mogu odnosno - kad pravim za sebe onda uvek ....... ali ne treba praviti religiju od  uzivancije

 

ono - kad sam imao Quad 33 , u filteru je bilo prokopcano externo 120mF ......... :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Dumus said:

samo da Vam kažem da prva Hiraga koja je iskopirana po vašoj još uvek radi u kompletu sa Gridovim preampom (nulti model - Buckov) kod g.dina Olivera P. i nije gašena manje više 10 g. Sve najlepše forumu i Vama u novoj 2018 g.

Milan 

Hvala, takođe sve naj,naj,...Znam još bar dva kompleta koja rade uspešno s početka devedesetih, ali su kopirani original a ne moj bivši primerak.

 

10 minutes ago, Dumus said:

pročitajte postove g.dina Lemića

Obavezno ko skripta:rtfm:.

13 minutes ago, Dumus said:

mislim jedinog trenutno merodavnog na ovim prostorima pošto g.dina Bradača nema

Ne, ja sam samo predstavio jednu težnju ka što boljem pridržavajući se striktno Hiraginog klišea konfigurisanja kao primarnog i sa čime se Viktor i složio i insistirao, prepravka je unikatni dar i to volim da naglasim kao sećanje na velikog čoveka ma šta ko o njemu mislio. Moja preporuka je da se drži što više originala po topografiji, same pločice nisu ni velike ni zahtevne niti su delići skupi pa je lako napraviti više varijanti za poređenje. Vladd ima smernice već napomenute, pa pošto je  elektroničar, zna šta priča, za razliku od mene koji sam ipak duduk u krajnjoj liniji.  

Što se tiče Zenovog komentara, tako je, Hiraga sa 200.000mf dobije, ili poprimi, pun zvuk i karkter, dovoljno je 1,1A mirne struje i tad nije kritičan kapacitet hlađenja, svako dalje uvećavanje je riskantnije i isterivanje nekog rezultata je zarad nekog ličnog hira ili zadovoljstva koje nije ništa manje u skromnijoj izvedbi. Elektroliti su bili lavovska stavka, verovatno i danas, bitno je da njihov nazivni napon ne bude previsok jer onda neće raditi u dobrom režimu i samim tip ni pojačivač i to se čuje, radni na otprilike 3/4 nazivnog, kod Hirage je to nezgodno jer  optimum pada oko 40V. Velika energetska snaga nije potrebna, Hiragin ispravljač bi mogao da švajsuje, ali početni cim signala direktno zavisi od impedanse a Ampli je u osnovi strujni potrošač. Nisam imao mogućnosti da slušam eklose od 300.000mf po komadu kako stoji u orginalu, jesm redenike od po tridesetak hiljada pa do nekih 100.000, dugo sam slušao ispod Farada, po kanalu praktično pola, više mi se sviđalo sa ukupno sadašnjih 12x150.000 i to ganc novih, predpostavljam da bi sa deklarsanim bilo još bolje, ustalom, tako je Žan i projktovao. Mislim da i preamp Kaneda ima visoku kapacitivnost ispravljača, to je filozofska postavka. Inače, taj uređaj nije ni blizu pojačivaču i prošao je slušanje uz "hvala lepo", a bio orginal a ne kit.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, Dumus said:

LJudi prodaju i ovakve stvari :

Capture.JPG.828e77da74b67dbe982ee66830dd06f0.JPG 

Samo leva dva imaju nekakav smisleni kapacitet. Bakar je odlican rezervoar energije i odlican provodnik toplote, ali mu je dramaticno losija konvekcija. Cak i kada se patinira u crno. Ne smeta ni ako je bakarni flah dosrafljen na alu hladnjak, efekat je 95% identican.

Rebra alu hladnjaka moraju da budu adekvatno razmaknuta i da imaju konusan presek, inace se gubi smisao iskoriscenja aktivne povrsine konvekcije, upravo zbog slabije provodnosti toplote duz rebra...

I ne lomimo glavu, davno smo to apsolvirali :D 

 

Ja sam principijelno protiv kit sistema, ma koliko nalickano delovale stampice, koje odudaraju poprilicno od originala. Sa nepotrebnim izvodjenjem kontakata uz jednu ivicu, ne ide ploca na ivicni konektor ii maderboard.

O odabiru tranzistora ..cemu reci...

Ako se vec ocekuje nekakvo slusno iskustvo, saznanje o radu pojacala koje pravi jak utisak u diy zajednici, ne razumem gde je izazov ocekivati vrhunsku izradu sa kit primerka "buvljaka" zvanog ebaj ili KP...

Na jednu stranu konformizam i lake staze, a druga strana je ipak ispratiti original u najvecoj mogucoj meri. I ostati u domenu filozofije pojacavaca, ne praviti precice. ne kindjuriti nepotrebno,  nije za (pre)prodaju, vec za slusanje.

200W(165W) trafo, pozeljno EI, sa malom varijacijom napona na nazivnoj struji, 165000uF je "bazicna" postavka. Tu se moze malo oduzeti od kapaciteta ili malo dodati na snazi trafoa i jos vise na kapacitetu, ali mislim da je nepotrebno. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, Dumus said:

Da se oglasim sa malom dopunom , 

svašta se izdešavalo za ovih 20 g. kolko nisam bio u ovim vodama. Mnogo novih stvari ... i prosto nisam mogao da odolim da se ne umešam u diskusiju oko

. . . 

. . .  Hiraga koja je iskopirana po vašoj još uvek radi u kompletu sa Gridovim preampom (nulti model - Buckov) kod g.dina Olivera P. i nije gašena manje više 10 g. Sve najlepše forumu i Vama u novoj 2018 g.

Milan 

Kume, jesi li to ti ? :)

Drago da te vidim i cujem opet posle 20 god. i to, eto, na ovom forumu.

Srecna tebi, Bucku i Oliveru 2018 god. :cheers:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...