Jump to content

ebe

Preporučeni Komentari

Quote

O'Hanlon told me that the heart of the B-1000F is its transformer. It is wound with flat, 2mm-thick copper bar, insulated with paper, that is meticulously hand-hammered around the core. Luxman entrusts this to a single craftsman. His entire week's output is three transformers.

 

 

ZZZ , koji to tacno malecki model bese ......... ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

O'Hanlon told me that the heart of the B-1000F is its transformer. It is wound with flat, 2mm-thick copper bar, insulated with paper, that is meticulously hand-hammered around the core. Luxman entrusts this to a single craftsman. His entire week's output is three transformers.
 
 
ZZZ , koji to tacno malecki model bese ......... ?


M-600A
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Zen Mod said:

 

 

ZZZ , koji to tacno malecki model bese ......... ?

Ohanlon je na tragu, nije samo trafo nego i relativno "male" vrednosti C u ispravljackom delu. To je potpuno suprotno od onoga kako se radi u diy zajednici.

 

211luxman.trans.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Daj da zblebamo jednog laksmana boljek neko fabrički! Vidi kako ovi limovi svi ukrivo nešto isavijati...

Osećam da sam jedini na forumu koji nije čuo hiragu...

@Vix, tačno ću zbog tvojih komentara (i malo viška vremena) zblebati i ja jednu :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ae organizujemo group buy :D

 

Ne, ozbiljno, zvuk male Hirage je bio jako lep, ukusan, samo sam imao utisak da ipak 8W (na mojih 4 oma verovatno preko 10ak) nije dovoljno - vrv verzija 20W svira onako, muški.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, chakija said:

Hvala na pozivu! Čim me put navede u BG najavicu se... 

Mislim da je neminovno da se odradi clash hiragi da utvrdimo jednom za svagda koja najbolje svira. 

To bre... hajde vlasnici organizujte se pa da se cuje koja je najbolja... pauziram nabavku delovado daljnjeg... :) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upoređivanje vam je onako zanimljivo ali teško je izvući zakjučke, svako je pravio sa drugim delovima, trafoom, ožičenjem, elektrolitima .... Važi i za ostale švajseraje, promeni jednu lampu ili kondenzator i imaš novo pojačalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, chakija said:

Mislim da je 97db taman za hiragicu. 

Međutim, ebe veli da je veća 40% bolja što nije zanemarljivo ma koji zvučnici bili u pitanju. 

Ja ih slusam na nekim Hitachi kutijama iz osamdesetih cija je osetljivost najverovatnije ispod 90dB. Verovatno otud ta razlika. Ona od 25W ima mooda da pokrene bas, dok slabija ne bas. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, ebe said:

Ja ih slusam na nekim Hitachi kutijama iz osamdesetih cija je osetljivost najverovatnije ispod 90dB. Verovatno otud ta razlika. Ona od 25W ima mooda da pokrene bas, dok slabija ne bas. 

A šta si uradio sa GLE 60, jel gotovo? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ispeglao sam ih donekle. Ili cu prihvatiti kao dovoljno dobro, naruciti kalemove i prepraviti obe skretnice, ili cu pokusati da nabavim neke bolje visokotonce koje mogu da ubacim umesto postojecih pa sve ispocetka. Trenutno sam se zasitio toga pa stoje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...