Jump to content

Svastara


ninja

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 40
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Ma nije neki veci problem, to je ploca odozdo tako da se ne vidi. Sad je skinuto i nije vise problem, Nisam ni razmisljao da moze biti tako, sreca pa su bile okrenute sa gornjim stranama jedna prema drugoj i zaljepljene samo po donjim. 

 

Kutije su kupljene ovdje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pitanje: Koji spray za podmazivanje je najbolji za auto-brave? Teflon, šta od toga a da ne napravim jer nije baš da je „odozdo pa se ne vidi“.

@ninja Izvin'te bilo mi je zgodno da upotrebim, nisam 'teo da stavljam prs' u oko... Na ljutu ranu ljuta trava.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Me nema problema. Tema je Svstara tako da se mogu postavljati pitanja u vezi ovakvih i slicnih stvari za koje "zapnemo".

Cool. Ma ja sam novi ovde pa se još ne snalazim... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pitanje: Koji spray za podmazivanje je najbolji za auto-brave? Teflon, šta od toga a da ne napravim jer nije baš da je „odozdo pa se ne vidi“.

@ninja Izvin'te bilo mi je zgodno da upotrebim, nisam 'teo da stavljam prs' u oko... Na ljutu ranu ljuta trava.

 

Teflon, definitivno - ali naduvaj na ključ pa onda uvuci u bravicu i ponovi postupak dva do tri puta - nije ni zgodno ni lepo da se ubrlja boja oko brave ako duvaš direkt u/na bravicu.

 

Nije isto, ali meni zasun-bravica na kapiji malo-malo zapekla posle kiše - zmrzla zimi, naduvao teflonom i potom evo, treća zima i radi bez zapinjanja - a samo jednom obilato naduvao teflonom! (ista je inače potpuno izložena atmosferskim uticajima - nezaštićena osim ono teflona što sam naduvao...

 

zasun - bravica:  Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Teflon, definitivno - ali naduvaj na ključ pa onda uvuci u bravicu i ponovi postupak dva do tri puta - nije ni zgodno ni lepo da se ubrlja boja oko brave ako duvaš direkt u/na bravicu.

 

Nije isto, ali meni zasun-bravica na kapiji malo-malo zapekla posle kiše - zmrzla zimi, naduvao teflonom i potom evo, treća zima i radi bez zapinjanja - a samo jednom obilato naduvao teflonom! (ista je inače potpuno izložena atmosferskim uticajima - nezaštićena osim ono teflona što sam naduvao...

 

zasun - bravica:  Postavljena slika

Hvala. Ima li preporuke koji brand nabaviti?

Sme li da se špricne u Mottura H bravu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

TF2 Weldtite - otprilike sam ovo spomenuo jedno dvadeset puta na forumu  - procunjaj po prodavnicama bicikala...

 

Kako rekoh, ne špricaš U bravu no NA ključ a potom uvlačiš ključ u bravu, eventualno okreneš potom vadiš i ponoviš postupak nekoliko puta - ne želiš da odstranjuješ ili kompromituješ eventualni sloj nekog drugog maziva

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

TF2 Weldtite - otprilike sam ovo spomenuo jedno dvadeset puta na forumu  - procunjaj po prodavnicama bicikala...

 

Kako rekoh, ne špricaš U bravu no NA ključ a potom uvlačiš ključ u bravu, eventualno okreneš potom vadiš i ponoviš postupak nekoliko puta - ne želiš da odstranjuješ ili kompromituješ eventualni sloj nekog drugog maziva

Izvinjavam se što nisam pretražio ili zamaptio. Otpišite mi na starost. Našao sam, sutra idem po to. Hvala.

Možda je bolje da ovo unesem u bravu: 

http://planetbike.rs/pbshop/Biciklizam/Alati%20i%20odr%C5%BEavanje/Za%20podmazivanje/WELDTITE-ULJE-TF2-PERFORMANCE-100-ml/5068/

ili

http://planetbike.rs/pbshop/Biciklizam/Alati%20i%20odr%C5%BEavanje/Za%20podmazivanje/WELDTITE-ULJE-TF2-EXTREME-75ml/5067/

ili

http://planetbike.rs/pbshop/Biciklizam/Alati%20i%20odr%C5%BEavanje/Za%20podmazivanje/WELDTITE-ULJE-TF2-PLUS-75ml/5057/

... ?

Jes', sada se setih da smo o ovome već pisali. Mea culpa.

 

Update₁: I've recontsructed my crime. Da, razgovarali smo o tome pred prošlu zimu. Predlog je bio isti i ja sam, i tada, k'o i sada, otiš'o u navedenu radnju. I tada je pisalo na site-u da je „artikal dostupan“ al' nije bio k'o što nije ni danas. Ima ga, valjda, samo početkom bike season. Uzeo sam ono „obično“ TF2 ulje (jer je samo ta jedna flašica i bila dostupna) i odradio po preporuci. Nije za mental OK oko toga ali poslužiće dok ne nabavim, napokon, i teflon. Hvala još jednom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...